Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieZmiennokształtni   Sro Maj 24, 2017 4:16 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Zmiennokształtni


To istoty, których wygląd opisać najtrudniej. Szczególnie dlatego, że własny wygląd do najpiękniejszych nie należy, a co ważniejsze nie jest materialny. Potrafią się zmienić w każdą żywą istotę. Nie jest więc problemem dla nich zmiana w pandę, jednorożca czy ciebie. Co jeszcze cechuje te dziwne stwory? Zawiść oraz próżność. Są zazdrosne, o inne istoty, o ich więzi rodzinne i normalne życie. Zmiennokształtni nie mają więzi rodzinnych. Nie jest pewne w jaki sposób się rozmnażają, ale podejrzewa się, że tak samo jak ludzie. Ich dzieciństwo jest owiane tajemnicą.

Jak poznać, że mamy do czynienia z zmiennokształtnym? Nie w sposób to wykryć jeśli mamy do czynienia pierwszy raz z nią. To mistrzowie aktorstwa. Jeśli wcielą się w psa to potrafią odgrywać rolę tak realistycznie, że nawet drugi pies nie zorientował się by się z czym ma do czynienia. Czy płyną jakieś zagrożenia z ich strony? Oczywiście, nie są przychylnie do nas nastawieni, wręcz są o nas zazdrośni i pragną przejąć nasze życie. Nie mordują wiele osób na raz, a tą jedną upatrzoną. Jedyny zmiennokształtny jaki jest nie groźny, to taki co już przyjął czyjeś życie na własność. Oczywiście, o ile nie znudzi mu się..

Jak więc poznać, że jesteśmy jego ofiarą? Nie jest to proste, a jedyny sposób to baczna obserwacja swojego otoczenia. Może przez ostanie dni pałęta się przy tobie bezdomny pies? Albo jakiś podejrzany staruszek cię śledzi? Być może po prostu masz do czynienia z kimś wścibskim albo właśnie z zmiennokształtnym. Istoty te upatrują sobie jedną ofiarę. Obserwują ją przez wiele tygodni, ucząc się jej zachowań oraz zdobywając o niej informacje. W tym celu przybiera niegroźną dla nas formę i kręci się wokół nas. Oczywiście zmiennokształtny może zrezygnować z ofiary, jeśli stwierdzi, że jej życie mu nie odpowiada. Jednak to się zdarza rzadko, istoty te nie są wybredne. W każdym razie, jeśli mamy podejrzenia, że staliśmy się ofiarą trzeba złapać podejrzanego i oddać w ręce władz, którzy upewnią się co tożsamości jegomościa. Czasami jednak jest już za późno na pomoc władzy, i stajemy oko w oko z tym stworem. Trzeba szczególnie uważać by nigdzie nie chodzić samemu, gdy zmiennokształtny nauczy się o naszym życiu wystarczająco, zabije nas w taki sposób, że nikt się o tym nigdy nie dowie. Wcieli się w nas, i zabierze nasze życie. Gdy właśnie nadchodzi ta chwila konfrontacji trzeba pamiętać o paru rzeczach. Zaklęcia nie są zbyt dobrym atakiem, zmiennokształtne łatwo je wymijają oraz to, że są próżne. Warto użyć trochę sprytu i wykorzystać tą próżność przeciw niemu. Stań się wtedy kotem w butach walczący z złym magiem. Jeśli jednak cię zabije i osiągnie swój cel, nikt nie rozróżni cię od twojego mordercy. Tylko prawdziwa miłość jest w stanie rozpoznać oszusta.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Istoty Magiczne
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo