Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieSłownik Pojęć   Nie Maj 07, 2017 6:50 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Terminologia


Adiekcja- Przemiana człowieka w wilkołaka[lykanina] poprzez ugryzienie.

Akcja- W grach fabularnych jest to czynność zajmująca niewielką ilość czasu np. kilka sekund. Akcja to nic innego jak poruszenie się postaci, podniesienie przedmiotu, zaatakowanie czy inna czynność. Pojecie akcja często pojawia się w czasie walki jako sposób na wprowadzenie pewnego porządku do tak dynamicznej sytuacji.

Artefakty- umagicznione w niewielkim stopniu przedmioty, tudzież zwyczajne przedmioty, stworzone przez zwyczajne istoty, dzierżone przez niezwykłe istoty. Artefaktem jest np. Excalibur czy Masamune.

Bestia- Nazwa bojowej formy u wampirów, lykan i khajitów.

Cisza- Okres poprzedzający Kosmiczną Epokę Lodowcową. Pojawiła się po narodzinach nowego żywiołu, który zatrzymywał czas w każdym miejscu, jakie zainfekował. Cisza to po prostu zatrzymanie biegu czasu. Wiatr przestaje wiać, nie słychać śpiewu ptaków, woda się nie porusza itd. wszystko robi się szare, martwe, do tego smutne i przygnębiające.

Dziecko Nocy- Inna nazwa wampirów.

Dziecko Apokalipsy/Starego Świata- jest to osoba, która urodziła się przed Kataklizmem i doskonale pamięta stare dobre czasy.

Dziecko Nowego Świata- jest to osoba, która urodziła się po Apokalipsie, w nowych realiach/po Kosmicznej Epoce Lodowcowej.

Immersja- umiejętność graczy do "zanurzenia się" w fabule.

Inicjatywa- Kolejność wykonywania czynności przez gracza lub postaci NPC w czasie trwania akcji.

Lodowca Cisza- Okres w czasie Kosmicznej Epoki Lodowcowej, gdzie każda planeta, każdy świat został pokryty lodem, nie było żadnego życia. Uogólniając cały Wszechświat stał się martwy.

Kainici- Inna nazwa wampirów.

Magiczne przedmioty- Przedmioty, które zostały nasączone magią.

Mentor/Mistrz- U wampirów nazywany jest tak stwórca, ojciec/matka.

Metaplot- Zbiór wydarzeń odnoszących się do danego świata. Są to ogromne wydarzenia, które zmieniają świat-na forum takim wydarzeniem jest Kosmiczna Epoka Lodowcowa.

Mistrz Gry- Osoba odpowiedzialna za kreowanie świata, organizacji oraz narracji w grze fabularnej. W skrócie MG, potocznie zaś nazywany jest Miśkiem Gry, czasami też Bardem czy nawet Bajarzem. To on jest uszami i oczami gracza, który jest jak księga. Przez moment, odgrywa wszystkie zwierzęta i postaci spotykane przez graczy.

NPC- Non player character czyli bohater niezależny, w którego wciela się, na ogół Mistrz Gry. Nie oznacza to jednak, że nie można mieć bliskich interakcji z postacią. NPC jak najbardziej żyje własnym spokojnym życiem, które gracze mogą zburzyć.

PG- Power Gaming czyli wymuszenie na kimś akcji, kierowanie czyjąś postacią bez jego wiedzy, uśmiercenie czy krzywdzenie postaci bez zgody kierującego postacią.

Postać Gracza- Postać, w którą wciela się gracz, podczas sesji fabularnej. Postać ta, od samego początku kreowana jest przez danego gracza. Zarówno Jej charakter, wygląd i styl bycia zależny jest od osoby, która ją stworzyła. Przeważnie postać, o ile nie zginie odgrywana jest przez jednego gracza.

Przygoda- Posiada jeden cel, jest urozmaiceniem rozgrywki fabularnej.

Rasa- popularne określenie gatunków ras humanoidalnych w świecie fantasy.

Świat gry- Wykreowany, fantastyczny świat, w którym toczy się akcja gry fabularnej.

Tura (gra)- W grach fabularnych oznacza czas, w którym gracze mają czas na wykonanie akcji. W zależności od rozgrywki czas ten może trwać od minuty do dnia, dwóch, tygodnia, miesiąca czy nawet roku. Kolejność ustalana w turze jest przez Mistrza Gry. Kolejka w turze może ulec zmianie, w zależności od wykonywanych czynności.

Vitae- Wśród wampirów nazywana jest tak krew.
 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo