Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieObchody   Sob Maj 06, 2017 10:04 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Święta


1 Illari (1 stycznia)
Szczególny dzień po Przejściu gdzie odwiedzamy naszych bliskich by życzyć im wszystkiego najlepszego z okazji Wielkiego Przejścia. Idealny dzień by spędzić czas z najbliższymi. Choć sam dzień nie ma swojej nazwy to każda osoba go zna. I mimo, że zalecenie jest by spędzać czas z rodziną to duża część młodzieży poświęca go na kurowanie się po takiej hucznej zabawie dnia poprzedniego.


3 Illari - Dzień Mentora (3 stycznia)
Każdego z nas ktoś czegoś uczył. Może to był tata pomagający nam czytać, a być może mistrz magii pomagający przyswoić nam trudne zaklęcie. Ktokolwiek był dla nas nauczycielem, warto w tym dniu dać mu mały upominek w podzięce za poświęcony nam czas. To dlatego tego dnia widzimy tak wiele dzieci biegnących do szkoły z upominkami.


20 Illari - Dzień Dużych (20 stycznia)
Dzień dużych to jak sama nazwa wskazuje dzień na cześć wszystkich rodziców. W tym dniu to dzieci starają się sprawić radość swoim tatom i mamom. Nie zawsze jest to radość przekazywana przez prezent, a często przez pomoc przy pracach domowych. Co ważne, nie tylko dzieci powinny się wysilać w te święto, a także i dorośli dla swoich rodziców.


12 Raami - Dzień Odeszłych i Zaginionych (12 lutego)
Dzień to dość ponury, kiedy każdy z nas udaje się na miejsce pochówku zmarłych bliskich. Zazwyczaj zapalamy im białą świecę, bądź czerwoną jeśli osoba zmarła była naszym kochankiem. Często też przynosimy kwiaty a nawet jakieś dania, by zmarła osoba mogła ponownie ,,zasmakować" jedzenia żywych. Czas przy grobie spędzamy na krótkiej modlitwie, a potem na rozmowie, na wspomnieniach jakie mamy z nieżyjącym bliskim. Istnieje przesąd, w którym jeśli zapalimy czarną świecę naszemu wrogowi to w tym roku podzielimy jego los. Jest to też dzień wszystkich osób po których ślad zaginął. Palimy świece w nocy w naszym domu w nadziei, że dostrzegą ich blask i wrócą. W złym guście jest zapalać świecę osobie zaginionej w domu w którym nie mieszkała.


20 Raami - Dzień Pamięci ofiar (20 lutego)
Ten dzień poświęcamy ofiarom ataku na Larnwick, który miał miejsce 20 lat temu. Odwiedzamy grób Rycerzy Zodiaku, którzy bronili nas i oddali za nas życie. To dobry dzień na przemyślenia o tym, że historia lubi się powtarzać i należy być wdzięcznym rycerzom, że tak dzielnie nas bronią.


24 Raami - Dzień Masek (24 lutego)
Szczególny czas, kiedy zakładamy kolorowe maski, by bawić się i tańczyć. Panie nie skąpią na kolorowych skrzących się sukniach, a panowie na cudacznych garniturach. Dużą rolę odgrywa tu tajemniczość, każdy uczestnik zabawy musi mieć maskę, i starać się by nikt go nie rozpoznał.


22 Finerari - Dzień dla Starego Świata (22 marca)
To nic innego jak dzień dla uczczenia pamięci Starego Świata! Na ulicach pojawiają się stragany kupców, którzy mają do sprzedania ,,artefakty" ze Starego Świata. Możemy się tam natknąć przedmioty codziennego użytku takie jak nie działający już telefon, czy książki na wszelaki temat. Jednak największą atrakcją w tym dniu jest możliwość wysłuchania opowieści o dawnych czasach z ust osób, które w nim się urodziły. Opowiadać na scenie może każdy kto wyrazi na to chęć, o ile oczywiście pochodzi z tych zamierzchłych czasów..


11 Niree - Rodzinnodzień (11 kwietnia)
Rodzina w tym dniu powinna być najważniejsza. Nie ważne jak spędzimy z nią czas. Czy to na spacerze, czy na rozmowie, albo wspólnych rozrywkach. Ważne by w tym dniu okazać swoim najbliższym, że są dla nas najważniejsi i ich sprawy są dla nas priorytetem. W miłym geście jest podarowanie każdemu z rodziny jakiegoś ręcznie zrobionego upominku.


29 Niree - Dzień Miłości (29 kwietnia)
W umyśle każdej istoty ta data wyryła się mocno. Niektórzy rozpaczają z samotności, niektórzy cieszą się z drugą połówką. Hordy serc witają nas na ulicach, a widok zakochanych par to normalność. Idealny moment do ukazania swoich uczuć! Miłość też nie jedno ma imię, i nawet rodzinie możemy jej trochę okazać.


15 Tiuuni - Dzień Dla Wszystkich Stworzeń (15 maja)
Jeśli mamy jakieś pupile, to w ten szczególny dzień warto okazać im dużo miłości. Może kupić im ulubioną przekąskę? Albo zafundować podwójną porcję pieszczot? Również i te dzikie stworzenia zasługują na odrobinę miłości, więc warto zostawić w leśnym paśniku trochę siana, lub jabłek. Jeśli nie mamy żadnego pupila, istnieje szansa na spotkanie hodowców zwierząt na mieście, którzy chętnie oddadzą nam pod opiekę jednego ze swoich podopiecznych.


30 Tiuuni - Dzień dla Natury (30 maja)
Nie należy też zapominać o drogocennych drzewach, czy pięknych kwiatach. Miło jest w ten dzień podnieść śmiecia z trawnika, czy podlać suche kwiatki rosnące przy krawężniku. Dobrym pomysłem jest też zwyczajny spacer na łono natury, i odetchnięcie świeżym powietrzem by ją docenić.


31 Kirami - Magiadziska (31 czerwca)
Cały dzień poświęcony magii. Od stoisk z ciekawymi obiektami magicznymi, czy księgami po wykłady o sztukach magicznych. I coś co lubią wszyscy - pokazy magii. Nasze oczy mogą się zadowolić najróżniejszymi, kolorowymi czarami wykonywanymi przez najlepszych magów w mieście jak i z poza miasta. Może to też dobry czas by podjąć decyzję o nauce magii?


3 Hiniwee - Dzień Małych (3 lipca)
Upragniony dzień przez wszystkie dzieci, kiedy to rodzice dają prezenty. Czasem, zamiast prezentów zabierają swoje pociechy w ciekawe miejsce, bądź spędzają z nimi miło czas. Nawet dziadkowie nie czują się zwolnieni z obowiązku i starają się okazać miłość swoim dorosłym już dzieciom.


23 Hiniwee - Dzień Zjednoczonego Kryształowego Królestwa Ziemi (23 lipca)
Dzień w którym każdy ma wolne, i każdy powinien wywiesić u swego domostwa flagę Narodową. Jest to dzień rocznicy założenia, tak więc każdy obywatel świata jest zobowiązany do godnego prezentowania się. Można w ten dzień się bawić, ale trzeba to robić z godnością.


7 Denir - Dzień Panien (7 sierpnia)
Nazwa mówi sama za siebie, mężczyźni są zobowiązani do uszczęśliwienia kobiet. Czy to kwiatek, czy to całus, czy zwykły uśmiech. Dla nich warto się starać, bo czym byłby nasz świat bez dziewczyn?


25 Denir - Dzień Równości (25 sierpnia)
W ten jeden dzień należy zapomnieć o wszystkich podziałach rasowych. Nie ważne czy osoba obok nas jest wampirem, czy małą wróżką. Na ten jeden dzień trzeba odstawić wszystkie niechęci do innych ras by razem cieszyć się dniem. Pamiętajmy, że wszyscy należymy do ziemi tak samo, musimy się wszyscy poczuć jednością.


19 - 20 Riferee - Budyniodzień (19 - 20 września)
Dwudniowy Festiwal na cześć czegoś co lubimy najbardziej - słodyczy. Możemy podczas festiwalu natknąć się na hordy straganów oferujących nam całe mnóstwo różnych słodyczy, z różnych zakątków świata. I choć festiwal jest poświęcony słodkością, to możemy natknąć się także na normalne potrawy. To świetna okazja do spróbowania egzotycznych potraw. Na festiwalu jest tez mnóstwo zabaw a w tym konkursów. Można sprawdzić się w szeregu konkursów kulinarnych, czy wziąć udział w jedzeniu na czas. Największą jednak atrakcją jest konkurs na Króla i Królową słodyczy, w którym zwycięzcy są wybierani pod koniec drugiego dnia a w nagrodę otrzymują cukrową koronę.


2 Tirtere - Dzień Panów (2 października)
Tym razem to panie są zobowiązane do uszczęśliwienia płci męskiej. Choć najwyżej notowanym prezentem jest piwo, to mile widziane są też inne upominki. Zawsze panie mogą podarować samą siebie, bo z pewnością żaden mężczyzna by tym nie pogardził.


20 Tirtere - Dzień Wróżb (20 października)
Szczególny czas w którym staramy się przewidzieć przyszłość. Często dla zabawy, a czasem całkiem na serio. Choć ten dzień szczególnie obchodzą dzieciaki, to i dorośli się skuszą.


1 Garterien - Dzień Alkoholu (1 listopada)
Dzień w którym odsetek nietrzeźwości wzrasta ponad wszelką miarę. Uwielbiany przez panów, mniej przez panie. Organizowany jest w ten dzień festyn, gdzie głównym przysmakiem jest piwo, oraz inne alkohole. Karczmy są otwarte całodobowo, walczą o tytuł Najlepszej z Karczm. Przyjeżdżają także najsłynniejsi producenci alkoholu dając możliwość degustacji napojów z różnych stron świata. Sami producenci rywalizują w konkursie, a konsumenci piw też mogą wziąć udział w konkursie ,,kto najwięcej wypije". Oczywiście na własną odpowiedzialność.. Można też na owym festynie zakupić miksturę przyśpieszającą wytrzeźwienie.


13 Garterien - Straszydła (13 listopada)
Najważniejsze to mieć dobry, straszny kostium i pojemną torbę na łakocie. Chodzimy od sąsiada do sąsiada, pukamy do drzwi, i otrzymujemy cukierki. Bawią się w to wszyscy, czy to dorośli czy dzieci, oczywiście o ile mają odwagę...


24 Sarteries - Choinkobombkowiska (24 grudnia)
W ten jeden dzień, każdy kupuje jeden prezent i kładzie go pod wielką choinką w mieście. Wszyscy mieszkańcy razem dekorują ogromne drzewko świąteczne, a dzieci pomagają im śpiewając charakterystyczne kolędy. Nigdy nie wiadomo co się dostanie. Twój prezent jest totalnie losowy, i od losowej osoby, ale liczy się wspólnie spędzony czas. Po rozdaniu prezentów wszyscy schodzą się do swoich domów na wielką kolację. Warto zaprosić wtedy w swoje cztery ściany, osoby samotne, bądź takie co tego domu nie mają. Nikt nie może w tym dniu czuć się samotnie!


31 Sarteries - Wielkie Przejście (31 grudnia)
Ostatni dzień w roku jest dniem szczególnym, dlatego nazywamy go Wielkim Przejściem. Magiczne czary przecinają nocne niebo oferując niezwykłe zjawiska wizualne. Wszyscy się bawią, tańczą, myślą co postanowić na nowy czas. A tuż przed północą, wszyscy zbierają się w jednym miejscu wspólnie odliczając sekundy do północy.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Nowa Ziemia bez tajemnic
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo