Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieKalendarzowe Zmiany   Sob Maj 06, 2017 6:03 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Kalendarzowe ZmianyDni tygodnia:

I. Iriea (Niedziela)
II. Samiriee (Poniedziałek)
III. Kunteree (Wtorek)
IV. Wirena (Środa)
V. Juteree (Czwartek)
VI. Miriniee (Piątek)
VII. Sahiria (Sobota)


Miesiące:

I. Illari (styczeń) zodiak: Gladiator
II. Raami (luty) zodiak: Lis
III. Finerari (marzec) zodiak: Marzyciel
IV. Niree (kwiecień) zodiak: Jednorożec
V. Tiuuni (maj) zodiak: Pegaz
VI. Kirami (czerwiec) zodiak: Feniks
VII. Haniwee (lipiec) zodiak: Obserwator
VIII. Denir (sierpień) zodiak: Smok
IX. Riferee (wrzesień) zodiak: Łowca
X. Tirtere (październik) zodiak: Złodziej
XI. Garterien (listopad) zodiak: Delfin
XII. Sarteries (grudzień) zodiak: Tancerka


Pory roku:

Farinte (wiosna) - Farinte charakteryzuje się tym, że występują w tym okresie umiarkowane temperatury powietrza, rosnące średnie dobowe oraz umiarkowana ilość opadów atmosferycznych. W czasie trwania tej pory roku, cała kraina, świat zwierząt i roślin, budzi się do życia, topnieją śniegi oraz rozpoczyna się pierwsza faza cyklu rozmnażania czyli zwierzęta dobierają sobie partnerów, zakładają rodziny, a u roślin kwitnienie oraz zawiązywanie zalążków. Następuje migracja zwierząt, jak i bestii z różnych części krainy. Farinte trwa pomiędzy 21 finerari a 22 kirami, podczas trwania tej pory roku, dni staja się coraz dłuższe, a noce coraz krótsze, a temperatury wahają się w granicach 5 °C do 15 °C.


Aramtare (lato) - Aramatare charakteryzuje się najwyższymi temperaturami w skali roku od 15 °C wzwyż. W czasie trwania tej pory roku, w świecie roślin dojrzewają nasiona i owoce, a u zwierząt jest to czas, kiedy na świat przychodzą młode, które zostają przygotowane przez rodziców do życia dorosłego. Aramtare trwa pomiędzy 22 kirami a 23 riferee. W czasie trwania pory roku dzień jest dużo dłuższy od nocy, jednak z każdym następnym dniem, dzień staje się krótszy, a noc dłuższa.


Kiribinate (jesień) - Kiribinate to jedna z najbardziej kolorowych pór roku, ponieważ w świecie roślin wszystkie drzewa liściaste zmieniają kolory, by potem opaść na ziemię, a zwierzęta szykują się do nadejścia mrozów i gromadzą zapasy na ten trudny okres bądź migrują w cieplejsze tereny. Kiribinate charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z malejącą średnia dobową oraz najwyższymi, przez cały rok, opadami atmosferycznymi. Temperatura waha się od 5 °C do 15 °C, podobnie jak w czasie farinte. Trwa pomiędzy między 23 riferee a 22 sarteries. W czasie trwania tej pory roku, pora dnia jest dużo krótsza od pory nocnej, do tego z każdą kolejną dobą nocy przybywa, a dnia ubywa.


Safirite (zima) - Jest to najzimniejsza pora roku, gdyż charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali całego roku, umiarkowaną ilością opadów atmosferycznych, które są na ogół zamarznięte, przez co powstają płatki śniegu, o różnych kształtach i wielkościach, do tego nigdy nie występuję dwa identyczne. Większość świata, roślin i zwierząt, zasypia na ten okres, nazywany okresem uśpienia. Temperatury w czasie safirite wahają się od 0 °C w dół. Trwa pomiędzy 22 sarteries a 21 finerari. W czasie trwania pory roku, dzień jest bardzo krótki, a noc długa, ale z każdą doba dnia przybywa, a nocy ubywa.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Astrologia oraz Astronomia
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo