Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieKalendarzowe Zmiany   Sob Maj 06, 2017 6:03 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 461
Zobacz profil autora
Kalendarzowe ZmianyDni tygodnia:

I. Iriea (Niedziela)
II. Samiriee (Poniedziałek)
III. Kunteree (Wtorek)
IV. Wirena (Środa)
V. Juteree (Czwartek)
VI. Miriniee (Piątek)
VII. Sahiria (Sobota)


Miesiące:

I. Illari (styczeń) zodiak: Gladiator
II. Raami (luty) zodiak: Lis
III. Finerari (marzec) zodiak: Marzyciel
IV. Niree (kwiecień) zodiak: Jednorożec
V. Tiuuni (maj) zodiak: Pegaz
VI. Kirami (czerwiec) zodiak: Feniks
VII. Haniwee (lipiec) zodiak: Obserwator
VIII. Denir (sierpień) zodiak: Smok
IX. Riferee (wrzesień) zodiak: Łowca
X. Tirtere (październik) zodiak: Złodziej
XI. Garterien (listopad) zodiak: Delfin
XII. Sarteries (grudzień) zodiak: Tancerka


Pory roku:

Farinte (wiosna) - Farinte charakteryzuje się tym, że występują w tym okresie umiarkowane temperatury powietrza, rosnące średnie dobowe oraz umiarkowana ilość opadów atmosferycznych. W czasie trwania tej pory roku, cała kraina, świat zwierząt i roślin, budzi się do życia, topnieją śniegi oraz rozpoczyna się pierwsza faza cyklu rozmnażania czyli zwierzęta dobierają sobie partnerów, zakładają rodziny, a u roślin kwitnienie oraz zawiązywanie zalążków. Następuje migracja zwierząt, jak i bestii z różnych części krainy. Farinte trwa pomiędzy 21 finerari a 22 kirami, podczas trwania tej pory roku, dni staja się coraz dłuższe, a noce coraz krótsze, a temperatury wahają się w granicach 5 °C do 15 °C.


Aramtare (lato) - Aramatare charakteryzuje się najwyższymi temperaturami w skali roku od 15 °C wzwyż. W czasie trwania tej pory roku, w świecie roślin dojrzewają nasiona i owoce, a u zwierząt jest to czas, kiedy na świat przychodzą młode, które zostają przygotowane przez rodziców do życia dorosłego. Aramtare trwa pomiędzy 22 kirami a 23 riferee. W czasie trwania pory roku dzień jest dużo dłuższy od nocy, jednak z każdym następnym dniem, dzień staje się krótszy, a noc dłuższa.


Kiribinate (jesień) - Kiribinate to jedna z najbardziej kolorowych pór roku, ponieważ w świecie roślin wszystkie drzewa liściaste zmieniają kolory, by potem opaść na ziemię, a zwierzęta szykują się do nadejścia mrozów i gromadzą zapasy na ten trudny okres bądź migrują w cieplejsze tereny. Kiribinate charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z malejącą średnia dobową oraz najwyższymi, przez cały rok, opadami atmosferycznymi. Temperatura waha się od 5 °C do 15 °C, podobnie jak w czasie farinte. Trwa pomiędzy między 23 riferee a 22 sarteries. W czasie trwania tej pory roku, pora dnia jest dużo krótsza od pory nocnej, do tego z każdą kolejną dobą nocy przybywa, a dnia ubywa.


Safirite (zima) - Jest to najzimniejsza pora roku, gdyż charakteryzuje się najniższymi temperaturami powietrza w skali całego roku, umiarkowaną ilością opadów atmosferycznych, które są na ogół zamarznięte, przez co powstają płatki śniegu, o różnych kształtach i wielkościach, do tego nigdy nie występuję dwa identyczne. Większość świata, roślin i zwierząt, zasypia na ten okres, nazywany okresem uśpienia. Temperatury w czasie safirite wahają się od 0 °C w dół. Trwa pomiędzy 22 sarteries a 21 finerari. W czasie trwania pory roku, dzień jest bardzo krótki, a noc długa, ale z każdą doba dnia przybywa, a nocy ubywa.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Nowa Ziemia bez tajemnic :: Astrologia oraz Astronomia
-
Wymiana
Wszelkie treści zawarte na forum są całkowitym wytworem administracji Crystal Empire, tudzież zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee. Wszelkie grafiki należą do prawowitych autorów, a administracja nie roszczy sobie do nich żadnych praw.
BlackButlerDragon Ball New Generation RebornLuciferum zaprasza!Vampire Kingdom
Yggdrasil - portal o grachaegyoShinjuRegashiHogwartDreamVampire KnightKról LewSmocze RPG - Smoki Wolnych Stadwww.zmiennoksztaltni.wxv.plHogwartDreamBleach OtherWorldVampire DiariesSnM