Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieKrasnoludy   Sob Maj 06, 2017 2:45 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Krasnoludy


Krasnoludy zrodziły się głównie od Solary, która stworzyła je w okresie sporu ze swym mężem. Kobieta czuła się samotna, więc wykonała figurki z gliny i dwóch kropli swoich łez. Apokalipsa nie wiedział o tym, więc nie powołał ich do życia. Pewnego dnia jednak, potajemnie przed rodzicami Odyn zrzucił figurki do świata zewnętrznego, chcąc zrobić niespodziankę matce. Umieścił ich pod ziemią, by dbali o dobytek podarowany mieszkańcom Ziemi. Stali się strażnikami dóbr ziemskich. Tak narodziła się rasa krasnoludów.
Ta rasa niezwykle różni się od tych, które żyją na powierzchni, dlatego bardzo łatwo ich odróżnić. Pierwsze co rzuca się w oczy, patrząc na krasnoluda to ich niski wzrost, gdyż osiągają maksymalnie półtora metra wzrostu, nie więcej. Jednakże swój niski wzrost nadrabiają budową ciała, bowiem są oni dobrze zbudowani, co w ich przypadku jest już uwarunkowane genetycznie. A poza tym, jako górnicy ciężko pracują, co tylko wzmacnia ich budowę. Drugą rzeczą są ich niezwykle długie brody sięgające czasami nawet ziemi. Układane są one w przeróżnych motywach. Mogą to być proste brody, zaplecione w warkocze, pozwiązywane gumkami, niekiedy nawet tworzą z nich różne wzory. Kolor ich włosów jest zazwyczaj rudy, jednak wraz z wiekiem zaczynają one jaśnieć, początkowo pojawiają się siwe pasma, aż w końcu ich włosy jak i brody są niemalże białe.


Jako że krasnoludy w starym świecie nigdy nie wychodziły na powierzchnie i całe życie spędziły pod ziemią rozbudowywały systemy jaskiń, jak i tworzyły podziemne miasta. Dzięki temu są mistrzami górnictwa i ze względu na dostęp do bogatych złóż naturalnych, są wspaniałymi kowalami. Jeśli chodzi o złoża, mają wobec nich ogromne poszanowanie, zawsze starają się nie zmarnować niczego, tylko wszystko wykorzystać tak, jak tylko się da. Nie lubią marnotrawstwa. Jeśli chodzi o magię, to posiadają tylko i wyłącznie mały pierwiastek, a samej magii używają tylko w celach wyszukiwania złóż. Każdy pierwiastek w ich przypadku ma oczywiście też różne cechy. Przykładowo: Woda – znajdowanie źródeł wody. Ziemia – Przede wszystkim metale i tym podobne. Powietrze – daje im informacje na temat stabilności kopalni i czy podczas głębszego kopania nic się nie zawali. Ogień – Sprawdzenie stężenia metanu oraz prawdopodobieństwo wybuchu. Apokalipsa widząc poczynania tejże rasy, postanowił ich oszczędzić przeprowadzając kataklizm. Widział w nich potencjał, oraz szanował właśnie za to że starają się niczego nie marnować. Krasnoludy zaczęły wychodzić na powierzchnie dopiero po kataklizmie. Przez lata spędzone pod ziemią są bardzo wrażliwe na światło słoneczne, tak więc za dnia mają bardzo słaby wzrok i często zakładają okulary przeciwsłoneczne. Na powierzchni zdecydowanie preferują noce, przez co skazani są na częste widywanie się z dziećmi nocy. Są również bardzo podatne na choroby z zewnątrz. Krasnoludami rządzi rodzina królewska, która dowodzi kolonią już od wielu lat. Rządzą godnie i sprawiedliwie i co najważniejsze, honorowo. Każdy krasnolud odnosi się do nich z szacunkiem i nie sprzeciwiają się ich rządom, ponieważ wiedzą że w razie kłopotów, są w stanie pomóc każdemu kto na nią zasługuje.


Krasnoludy są nie tylko mistrzami górnictwa i kowalstwa. Wyrabiane przez nich alkohole są bardzo cenione na powierzchni, receptury ich tworzenia są jednak ściśle tajne i dostęp do nich ma niewielu krasnoludów, gdyż są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Szczególnym uznaniem cieszy się ich wyborne piwo które wyrabiane jest w przeróżnych wariacjach smakowych. Jest tak też dlatego że nie stronią oni od alkoholu, uwielbiają go wręcz i mają mocne głowy, mogą wypić naprawdę duże ilości. Tak samo uwielbiają karczemne awantury, wojaczki i ogólnie obijanie komuś mordy. Można by rzec że to ich wręcz sposób na życie. Są jednak niezwykle honorowi, przyjmują godnie porażkę, a z wcześniejszym przeciwnikiem potrafią jeszcze pójść na kufel piwa w karczmie.


Jeśli chodzi o kobiety-krasnoludy, należy zacząć od tego że wbrew plotkom, nie posiadają brody. Zazwyczaj zajmują się gospodarstwami domowymi i zajmują się jakimiś pomniejszymi robótkami, jak np. szycie. Zazwyczaj to właśnie one trzymają rodzinę w kupie. Jeśli już wybiorą męża, to robią to już na całe życie. Nie jest to jednak tak, że stronią od wojaczki, bowiem zdarzają się wśród nich kobiety wojowniczki. Piją wprawdzie mniej alkoholu, jednakże tak samo jak mężczyźni od alkoholu nie stronią. Jeśli chodzi o łączenie się w pary wśród krasnoludów, to rozmnażać się mogą wyłącznie między sobą. Dlatego, że mają odmienny kod genetyczny niż istoty z powierzchni. Jednakże zdarza się że krasnolud łączy się w parę z kimś z powierzchni. Tak więc nie jest zabronione, aby krasnolud zakochał się na przykład w demonie czy człowieku.

Statystyki początkowe

Siła 60
Wytrzymałość 60
Opanowanie 20
Pokłady Magiczne 25
Zwinność 30

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Rasy :: Rasy Podstawowe
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo