Share Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisaniePoradnik Nowego Gracza   Poradnik Nowego Gracza EmptyPon 24 Kwi 2017 - 15:19


Crystal Empire
Crystal Empire
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 512
Witaj!

Witaj przyszły Użytkowniku i Graczu naszego forum! Miło nam, że zawitałeś do nas i poświęciłeś trochę czasu, żeby przejrzeć forum. Pewnie zastanawiasz się, od czego zacząć? To nic trudnego.

Witam drogi Podróżniku! Skoro, zawitałeś w te skromne progi, chciałbym się czegoś na twój temat dowiedzieć. Musisz zatem wypełnić pewien formularz. Nie, nie jest wcale taki trudny.

Swoją drogą, może pokażesz mi najpierw, jak wyglądasz? Możesz przecież zdjąć swój płaszcz. Nie wiem, jak się będę do ciebie zwracać, jeśli nie ujawnisz swojego lica! Nie chciałbym cię uznać za kobietę z brodą!
Widzisz, w formularzu potrzebuję kilka istotnych informacji. Podstawową z nich jest przede wszystkim twoja godność. To, chyba wiesz, prawda? Chyba że cierpisz na amnezję, to wtedy ci współczuję. Nie pamiętać, kim się jest, musi być przykre…to tak, jak zapomnieć, gdzie się postawiło kufel z piwem!

Dobrze, dobrze, skoro to już uzupełnione, to jeszcze napisz, kim jesteś z zawodu? Jesteś kimś sławnym czy może jakimś prowincjonalnym mieszczuchem, bez rozpoznawalnej facjaty? Wiesz, jeśli jednak robisz incognito, to pokażę ci, gdzie są tylne drzwi.
Czekaj, czekaj. To jeszcze nie koniec. Mów szybciutko, jaką magią się pałasz, bo trzeba cię dopisać do odpowiedniego Domu Żywiołów. Tak, tak. Dostaniesz swojego opiekuna. Jak będziesz chciał poznać tajniki czary-mary, to możesz się do takiego zgłosić, a on lub ona już cię odpowiednio pokieruje w tej sztuce. No jak nie wiesz? Odwróć się i pokazuj plecy. Każdy z nas, przecież posiada znamię, potocznie nazywane tatuażem. On ci mówi, jaki pierwiastek magiczny jest ci przypisany.

Hola, hola! To nie wszystko! Pisz mi szybciutko, jakiej rasy jesteś i to raz, raz. Prowadzimy w Larnwick spis ludności, więc taka informacja jest niezbędna.
Można podstawowe informacje przyklepać. Ej! A czy ja mówiłem, że to koniec? Nie. Jeszcze proszę się krótko opisać, wiesz — ile ważysz, ile masz wzrostu, jaki masz kolor oczu, takie tam. Czemu? Jak sobie łeb farbujesz, to już nie masz blond czupryny, tylko czarną, a jak nosisz szkła kontaktowe, to nie wiem, czy twój kolor patrzał, to ten naturalny. I nie zapomnij opisać wyglądu znamienia. I co z tego? Idź do łazienki, rozbierz się i zerknij w lustro, to się dowiesz. Co ja, informacja turystyczna?

Dobrze, podstawowe informacje są, wygląd, charakter też… ej, moment. Wróć tutaj w podskokach. Teraz mi trochę o sobie opowiesz. Co tutaj robisz, po co i dlaczego? Skąd jesteś? Dziecko Starego czy Nowego Świata? Już, już, jak na spowiedzi, proszę wszystko zanotować. Co ważniejsze kwestie, to do koperty i prześlemy tylko do wglądu dla pani burmistrz. Co masz taką minę? Masz coś do ukrycia? Spokojnie, szefowa tego grajdołku nic nie powie, chyba że ty Podróżniku zaczniesz mielić ozorem, jak wiatrak u młynarza.
Dobra, jesteś Podróżniku pewien, że to wszystko? Jeśli nie, to na końcu formularza dopisz takie informacje, przydadzą się. Po co? A dla hecy.

A czy ja mówiłem, że jest tylko jeden formularz? Nie. Musisz wypełnić jeszcze jeden. Nie krzyw tego dzioba, bo cię z miasta wywalę i pognam moim toporkiem. To teraz wyskakuj ze wszystkiego, co masz w kieszeniach. Raz, raz. Masz to wszystko wpisać i bez gadania. Wszystko jasne? Wszystko powiedziałem. I tak się w sumie dowiem, skąd masz bardzo rzadkie przedmioty, o ile takowe masz.

Czekaj, czekaj. Tak, masz rację, został jeszcze ostatni formularz do wypełnienia. Musisz, jak na spowiedzi, bo a jakże, napisać, co potrafisz. Nie ma, że nic nie potrafisz. Nie kłam mi tutaj, bo mój toporek dawno w żadną ofiarę się nie zatopił. Brawo, pięknie. To już w sumie wszystko. No tak, uwierz.

Ach, nie koniecznie. Możesz się jeszcze podzielić, wypełniając taki formularz, z kim trzymasz sztamę, z kim miewasz łóżkowe eskapady, dobra, nie rumień się jak cnotka przed pierwszym razem, komu w mordę wolisz dać czy jakieś inne, zakręcone i pokręcone relacje.
Tak, teraz to naprawdę wszystko. Zmiataj mi już stąd, pókim dobry! Już, sio!

Poradnik Nowego Gracza 8zZ7DTC

Brawo! Właśnie przeszedłeś przez krótki proces tworzenia postaci! Gratulacje! W razie pytań, śmiało je zadawaj!

Pozdrowienia od Administracji, dla wszystkich nowych Użytkowników (Graczy) naszego forum!


 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Nieaktualne i przeniesione tematy
-
Współpraca
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum, na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąwykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee. Większość obrazów pojawiających się na forum powstało kreatora grafiki AI Tubo, natomiast pozostałe należa do ich Twórców.
Granica PBF