Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieBractwo Piratów   Wto Sty 23, 2018 12:30 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Bractwo Piratów


Bractwo Piratów znane także jako Stowarzyszenie Niezależnych Kapitanów to niewielka lecz dosyć znana organizacja zrzeszająca jak sama nazwa wskazuje wszystkich tych którzy zarabiają na morzu kosztem innych. Korsarze i dezerterzy a nawet przemytnicy – to właśnie oni stanowią trzon Bractwa. Założone zostało ono w 985 roku po Apokalipsie przez Czerwonego Diabła, faktycznie kapitana Edwarda Williamsa który najwidoczniej miał dość iż jego ‘’koledzy’’ działają w pojedynkę. Oczywiście taka organizacja nie mogłaby zaistnieć bez wsparcia finansowego. Wspomniany wcześniej Diabeł dostał od nieznajomego dobroczyńcy, faktycznie Greeda bardzo duży datek który umożliwił Edwardowi położenie podwalin pod powstającą organizację. Niestety, nieznajomy dobroczyńca zdobył wpływy w Bractwie, stając się czasem informatorem a nawet zleceniodawcą. Edward chciał zrobić z wszystkich korsarzy zorganizowaną grupę która będzie spędzała wszystkim władcom sen z powiek. Początki były bardzo skromne gdyż współpracowała z nim tylko dwójka pirackich kapitanów: La Valette i Żelazna Dama. Cała trójca rządzi dziś wspólnie całym Bractwem.

O ich głównej siedzibie wiadomo tylko tyle, że istnieje jednak o jej położenie wiedzą tylko nieliczni. Leży ona na Archipelagi Ochein. Chociaż może określenie ‘’na’’ jest nieodpowiednie. Sama wyspa jest ledwie maskowaniem, kryjówka znajduje się w jej wnętrzu. Cały kompleks dzięki odpowiednim nakładom finansowym jest ogromny. Według niektórych jego korytarze i pomieszczenie rozciągają się nawet na inne wyspy. Pomieszczenia mieszkalne, magazyny, hangary w których znajdują się okręty, sala w której zbiera się Rada Braci, organ rządzący Bractwem a więc wspomnianych wcześniej kapitanów.
Czerwony Diabeł to dawny kapitan służący pod flagą Missaro. To mierzący sto osiemdziesiąt centymetrów mężczyzna o długich, czarnych włosach i kruczoczarnej brodzie. Jest to ten typ osoby który mógłby zabić samym swoim wzrokiem. Facet ma już czterdziestkę na karku ale wiek nie odjął mu jego sprawności fizycznej. Jest osobą inteligentną i sprytną a także doskonałym dowódcą. Mimo swoich cech jest powszechnie znany ze swojego okrucieństwa.
Swój okręt, największy w całej flocie to ‘’Czarna Dama’’

Żelazna Dama, zwana także Dziewicą lub Kurwą. Ten ostatni tytuł pada tylko gdy nie ma jej w pobliżu. Jej prawdziwe imię i nazwisko to Valeria Montero. To osoba której umysł jest cztery epoki w przód. Pochodzi ze Starego Świata a konkretniej z Hiszpanii co tłumaczy jej różne pomysły. Interesują ją wszelkie nowinki technologiczne. Pełni też rolę mediatorki gdy między Diabłem a La Valletem dochodzi do kłótni. Zdarzyło się to dwa razy ale jednak. Ma ogromną słabość do różnego rodzaju kosmetyków
dzięki którym ubywa jej piętnastu lat i wygląda jak dwudziestoletnia kobieta o długich blond włosach.

Jej okręt to ‘’Duma’’ i ostatni a więc ostatni czyli Francis La Valette. Jest to osoba skryta i bardzo sprytna. To blondyn o krótkich włosach, mający na karku lat trzydzieści i siedem. Osoba znana ze swoich knowań potrafiący zdobyć pieniądze i informacje dosłownie znikąd. Pochodzi z Proxoli Północnek
Jego okręt jest najszybszy we flocie i zowie się ‘’Zefi’’
Władzę w organizacji sprawuje triumwirat złożony z trzech pierwszych kapitanów, z czego oczywiście największą swobodą może się cieszyć kapitan Williams. Aktualnie liczba okrętów należących do członków Bractwa wynosi piętnaście okrętów. Choć nie jest to liczba porażająca to są to okręty potężne, z doświadczoną załogą i świetnym wyposażeniem.

Symbolem Bractwa jest złota moneta z symbolem dwóch szabel ułożonych tak by tworzyły krzyż. Dzięki której członkowie tej organizacji mogą się rozpoznać. Takową monetę posiada każdy kapitan należący do Bractwa. Jednakże nie jest to prosta organizacja której jedynym celem jest ‘’grabienie, palenie i mordowanie’’. Oj nie, Triumwirat postawił sobie dużo bardziej ambitny i trudniejszy cel. Obalenie każdej floty i zdobycie dominującej pozycji na każdym morskim akwenie a także na każdym lądzie. Bractwo posiada także swoje kontakty z innymi organizacjami. Przemytnicy czy najemnicy potrafią się w końcu okazywać przydatni.
Okręty typu ‘’Doomsday’’ są pomysłem Bractwa a konkretniej Żelaznej Damy. Czym się one charakteryzują? Otóż nie są one zwykłymi okrętami przecinającymi fale. Poza możliwością poruszania się po falach potrafią także… latać w przestworzach. W końcu te śmigła i silniki nie są tylko ozdoby. Napędzane są mechanicznie za pomocą kół zębatych oraz niewielkiej pomocy maga powietrza.

Statystyczny taki okręt jest o kilkanaście centymetrów większy od fregaty i wyposażony w osiem wcześniej wspomnianych silników a także cztery metalowe działka, każda po dwie lufy. To kolejne cuda mechaniki i inżynierii przy niewielkim wspomaganiu magią. Tym razem ingerencja maga metalu umożliwia obracanie działkami o 180 stopni.
Okręt ma nie licząc górnego – trzy pokłady i wiele pomieszczeń, z czego dwa największe przeznaczone na magazyny i jeden na zbrojownię. Nie licząc wieżyczek okręt ma po 50 na każdej burcie.
 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Agentury
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo