Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieSowi Jeźdźcy   Nie Paź 08, 2017 4:42 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Sowi Jeźdźcy

Nikt tak naprawdę nie wie, kiedy ta organizacja czy może raczej grupa istot, została powołana do życia. Zjawili się po prostu, jednego dnia, za czasów powstawania pierwszych miast.
Sowi Jeźdźcy pojawiają się tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy, zwłaszcza tam gdzie pojawia się ucisk i nieprawość. Ich znakiem rozpoznawczym są Sowie Olbrzymie, jak to sami je nazywają czyli magiczny gatunek sów, który pojawił się na Ziemi po Apokalipsie. Dodatkowo, można ich rozpoznać po symbolach nawiązujących do tych majestatycznych zwierząt. Przeważnie są to naszywki znajdujące się po lewej stronie, blisko serca oraz na plecach, z tymże wtedy, zajmują prawie całą objętość materiału w tym miejscu.Dowódcą Sowich Jeźdźców jest niejaki Phantom. Nikt nie wie jak wygląda, ani też kim jest. Zawsze ubiera się w białobrązowy strój, którego peleryna po rozłożeniu przypomina skrzydła, zaś na głowę zakłada hełm wyglądający jak sowi łeb. To, co jeszcze rzuca się w oczy to jego złote, przenikliwe spojrzenie, co daje podejrzenie, że może być khajitem, jednak pewności nie ma. To Phantom decyduje, gdzie i w jakim miejscu Sowi Jeźdźcy są potrzebni. Stara się jednak nie mieszać w konflikty wojskowe, nawet jeśli jego serce podpowiada co innego. Jakby nie patrzeć są grupą, która stara się nie używać przemocy, a do tego zachowuje neutralność.
Nie można od tak zostać sowim członkiem. Phantom wybiera sam przyszłych członków, obserwując ich od najmłodszych lat. Przeważnie jednak są to istoty, które zaznały w życiu jakiejś tragedii, dlatego najlepiej rozumieją co znaczy otrzymać wsparcie w najgorszym momencie swojego życia.
Tożsamość Sowich Jeźdźców również jest tajemnicą, a przynajmniej Phantom się o to stara. Nie chce bowiem, aby jego rodzina musiała cierpieć, bo jak wiadomo, ich pomoc często bywa odbierana nie tak, jak powinna. Zwłaszcza, jeśli wesprą kogoś, kto w teorii na tą pomoc nie zasługiwał. Phantom uważa bowiem, że jeśli zagrożone jest czyjeś życie, to nawet jeśli ten ktoś jest mordercą, a może zginąć pod lawiną, to należy go ratować. Na dobrą sprawę, to gdyby nie oni, wielu przestępców nie nawróciło by się ze złej drogi. Chociaż są tacy, którzy nie skorzystali z drugiej szansy.
O Sowich Jeźdźcach krąży wiele legend, jak ta, że tak naprawdę zostali zesłani przez Bogów, którzy z racji Boskiego Prawa nie mogą ingerować w los Ziemian. Dlatego korzystają z pomocy pośredników, którymi są członkowie grupy kierowanej przez Phantoma.
Sowi Jeźdźcy zawsze trzymają się razem, nikt też nie wie, gdzie znajduje się ich siedziba. Jest to ściśle trzymana w tajemnicy lokalizacja. Jednak, jeśli ktoś potrzebuje ich pomocy, na swoim oknie znajdzie płomykówkę, która przekaże informacje poprzez list lub magiczną kulę komunikacyjną, czy nawet przekaże wieści z prośbą o spotkanie.
W czasie Wojny Złamanego Prawa pomagali jako medycy, nie patrząc na to, po jakiej stronie stoją. Wielu z nich wtedy zginęło, dlatego w miejscach, w jakich toczyła się bitwa, w każdą jej rocznicę zapalają znicze, przy których czuwa Sowa Uszata.
Ich oczami są sowy, które o dziwo bardzo szybko nawiązują nić porozumienia się z nimi. Powiada się, że posiadają specjalny dar, który pozwala im na komunikację z tymi, jak to się mówi mistycznymi zwierzętami posiadającymi wiele sekretów.
Sowi Jeźdźcy pojawiają się tak szybko jak znikają. Zatem ciężko nawiązać z nimi jakieś dłuższe relacje czy kontakt. Nie zapominają jednak o tych, którym pomogli i często obserwują ich z daleka, nawet, jeśli ci o tym nie wiedzą.Sowi Jeźdźcy utrzymują się głównie z datków, jakie otrzymują za pomoc, a także organizację wielu akcji charytatywnych. Z tego też powodu, nigdy nie żyją w luksusie, tylko na poziomie pozwalającym im przeżyć. Dodatkowo, posiadają zdolności łowieckie, dzięki czemu w kwestiach zdobywania posiłków są w miarę samo wystarczalni. Każdy, kto ich wesprze, w jakikolwiek sposób otrzymuje pluszową sowę, która ma strzec przed złem i sprawiać, że kiedy się na nią spojrzy kąciki ust same unoszą się ku górze. W rzeczywistości jest to zaklęty przedmiot, który wyczuwa, kiedy ich posiadacz potrzebuje pomocy. Dzięki temu Sowi Jeźdźcy wiedzą kiedy muszą ponownie przybyć.
Członkowie tej grupy to także utalentowane istoty pod względem posiadanej wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Kryształowego Królestwa Ziemi, jego faunie, florze, rasach czy historii. Jednak, każdy z nich jest w jakiejś dziedzinie najmocniejszy, dlatego każdy pełni inną rolę w ekipie.
Co ciekawe, mieszkańcy Ziemi zawsze potrafią zgadnąć, kogo należy spytać w jakiej kwestii. Powiada się, że to dlatego, że to po prostu widać, jeśli się dobrze przypatrzy. I jest to prawdą. Otóż, każdy z członków posiada medalion z sową, która wystylizowana jest tak, aby nawiązywała do jego wiedzy. Zatem, jeśli ktoś zajmuje się fauną i florą to jego sowa będzie trzymać w skrzydłach listek, ten zajmujący się magią będzie posiadać sowę trzymającą magiczną kulę w szponach, znowu ktoś od muzyki sowę grającą na skrzypcach. Wystarczy tylko bacznie się przyjrzeć, a wszystko stanie się jasne.
Sowi Jeźdźcy są na tyle sławni, że można bez problemu kupić maskotki z ich wizerunkiem, drzeworyty, kubki, długopisy, portfele czy inne tego typu rzeczy. Z jednej strony nie bardzo się to grupie podoba, bo ich sława nie powinna być w taki sposób traktowana, ale jeśli jakieś dziecko ucieszy się, że ma własnego Sowiego Jeźdźca blisko siebie to są w stanie przymknąć na to oko.
Czasami, Sowi Jeźdźcy pojawiają się w stolicach państw czy co większych kompleksach uczelnianych, aby opowiedzieć o swojej pracy czy po prostu spędzić czas z mieszkańcami, aby ci pamiętali, że nigdy nie są pozostawieni bez opieki. Można by rzec, że to najlepsza część ich pracą, jaką wykonują, bo przecież nie ma nic lepszego niż spotkanie się ze swoimi wielbicielami. W końcu od czasu do czasu mogą sobie na to pozwolić, jakby nie patrzeć, należy im się za trud, jaki wkładają w to, co robią. Tym bardziej, że wiele razy, narażali życie, aby uratować kogoś, kogo nawet nie znają.
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Agentury
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo