Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisaniePlaneta Nexero   Wto Maj 23, 2017 6:35 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Planeta Boga oraz Szatana


Wszyscy zastanawiali się od zawsze jak naprawdę wygląda Piekło i Niebo. Otóż, od czasów Apokalipsy przestało to być tajemnicą. Niebo oraz Piekło to dwa państwa znajdujące się na Planecie Nexero. Jej wiek to około 6,5 mld lat, może nawet więcej. Ciało niebieskie to znajduje się w Galaktyce Czarne Oko. Ta zaś znajduje się około 17 milionów lat świetlnych od Ziemi w Gwiazdozbiorze Warkocza Bereniki. Oczywiście planeta jest niemożliwa do zobaczenia z Błękitnej Planety, jednak galaktyka już tak. Potrzebny jest do tego bardzo dobry sprzęt. Wtedy trzeba obrać współrzędne 12h56m43,69s; +21°40'57,5".


Skoro wiadome jest, gdzie skierować wzrok na nocnym niebie, trzeba by przybliżyć jak wygląda Planeta Nexero. Wiedzę tę przekazali istotom zamieszkującym Ziemię, sam Najjaśniejszy ze swoim bratem Najciemniejszym. Kilka lat po Apokalipsie, kiedy to wszystko wróciło, w miarę na normalny tok życia dwaj bracia postanowili podzielić się wiedzą o swojej planecie i państwach. Jakże było wielkie zdziwienie wszystkich, kiedy poznali prawdę o tym jak wygląda Piekło oraz Niebo. Planeta jest bardzo zbliżona z wyglądu do naszej Ziemi. Klimat również jest podobny. Nexero jest częścią niewielkiego układu słonecznego zwanego Uneko-co z języka aniołów oraz diabłów znaczy Słoneczny Splot. Podobnie jak nasz układ, planety krążą wokół świetlistej gwiazdy Ukonero, inaczej ten, który daje blask Planety tego systemu, wymieniając od tej, najbliżej Ukonero to: Maximus (najmniejsza planeta), Mexmerus (mówi się, że jest bliźniakiem tej pierwszej), Vexelos (wielkością przypomina Ziemię), Nexero (trochę większa od Ziemi) oraz Ubiston (tak duża jak Jowisz) i na końcu Xelencos (wielkością zbliżona do Saturna). Co jest na innych planeta, nikt nie wie, ponieważ obaj bracia jasno podkreślili, że mieszkańcy Ziemi nie są jeszcze gotowi by poznać te tajemnice.

Zaczęło się roić mnóstwo pytań, jakim cudem Nexero, będąc tak daleko od Płomiennej Gwiazdy ma w sobie życie. Jedyna odpowiedź jaka padła z ust obu Bogów dotyczyła tajemnic wszechświata oraz magii. Nikt przecież nie potrafi zrozumieć, czemu coś dzieje się w przyrodzie, nawet jeśli to zupełnie nie ma sensu. Matka Natura oraz Ojciec Kosmos mają swoje kaprysy i trzeba się do tego przyzwyczaić. Wracając do wyglądu Nexero, jak już zostało wspomniane, jest to planeta bardzo przypominająca Ziemię. Zarówno wielkością jak i wyglądem. Jak się na nią patrzy z kosmosu, można dostrzec błękitne oceany, zielono-brązowe kontynenty oraz chmury z przeróżnymi zjawiskami atmosferycznymi. Jednak Nexero posiada pierścień. Zupełnie taki jaki posiada Saturn. W jego skład wchodzą różnego rodzaju kosmiczne odłamki meteorytów, resztki jednego z księżyców planety, jak również szczątki samego Nexero (znalazły się tam po narodzinach planety, kiedy to wielki meteoryt zderzył się ze świeżo powstałym Ciałem Niebieskim). Planeta ta posiada, aktualnie dwa księżyce. Jeden nazywa się Urrok-co znaczy mroczny, drugi zaś Korru-znaczący jasny. Trzeci satelita został zniszczony wiele eonów temu. Po prostu zaczął się rozpadać. Prawdopodobnie miało to związek ze zbyt dużą ilością piętrzącego się we wnętrzu obiektu gazu. Ten, próbując się wydostać, po prostu rozsadził księżyc od środka. Co do nazw pozostałych dwóch satelitów, nie trzeba domyślać się skąd i dlaczego dostały takie, a nie inne imiona. Na temat tych dwóch satelitów, wiadome jest to, że znajdują się tam dwa pałace-każdy na innym księżycu. Jak wyglądają, co tam jeszcze jest-to również pozostało tajemnicą.

Powróćmy jednak do Nexero. Na planecie tej znajdują się dwa duże kontynenty-Evetto oraz Aro. Oba te kontynenty wielkością przypominają Pangeę, wielki kontynent na planecie Ziemi. Co zaskakujące, są ułożone wręcz niemal równolegle do siebie po obu stronach planety. Nie widać tego zbyt dobrze, gdyż ilość chmur zasłania ten widok. Jednak raz na tysiąc lat, białe obłoki całkowicie, w niewyjaśniony sposób znikają z powierzchni planety na całe dwadzieścia cztery godziny czasu Nexero. Poza dwoma wymienionymi kontynentami, posiada sześć mniejszych wysp. Te usytuowane są po trzy, między Evetto oraz Aro. Nie posiadają jako tako nazw. Potocznie jednak nazywa się je Nukimarix czyli Dzieciątka. W porównaniu do kontynentów, są niczym małe dzieci. Nikt nie wie kto nadał im takie imiona, acz dobrze zostały trafnie wybrane. Na planecie tej są dwa oceany-Minno i Menno-oddzielają obydwa kontynenty od siebie. Podobnie jak na Ziemi, są szerokości geograficzne-długość to imida, zaś szerokość nurida. Punkty znajdujące się na tej samej szerokości mieszczą się na równoleżniku (tokibaki), zaś te o identycznej długości dzieli wspólny południk (norimaki). Podobnie jak na Ziemi, najdłuższym równoleżnikiem jest równik (tartari). Warto też wspomnieć o różnicach między dwoma kontynentami. Evetto jest w większej części ozdobiony pustynnymi krajobrazami czy górami, zaś Aro to w większości połacie lasów oraz łąk. Nie oznacza to jednak, że dany krajobraz występuje tylko na konkretnym kontynencie. Zarówno jeden jak i drugi posiada góry, pustynie czy lasy. Tylko jeden ma tego więcej, drugi mniej. Evetto posiada zaledwie część rzek oraz dwa wielkie jeziora, zaś Aro aż trzydzieści rzek oraz piętnaście jezior. Najdziwniejsze jest to, że nie ma odpowiednika morza na planecie. Fauna i flora jest bardzo zróżnicowana. Nie jest jednak podane istotom Ziemi, ile dokładnie i co znajduje się na Nexero. Pewnikiem jest, że Prikacze sprowadzone przez córkę Najciemniejszego zamieszkują tę planetę.

Sama planeta nie jest typową kulą. Tak jak Błękitna Planeta, spłaszczona jest na górnych partiach. Taki kształt nazywany jest geoidą. Oznacza to, że powierzchnia prostopadła do pionu w każdym jej punkcie. Jakby ustawić, te dwie planety obok siebie-Ziemię oraz Nexero, można by rzecz, że są siostrami. Może nie, aż tak identycznymi, ale jednak. Atmosfera składa się z tych samych pierwiastków co ten na Ziemi. Ich procent nie jest może taki sam jak na Błękitnej Planecie, acz to tylko minimalne różnice. Jedną z tych rzeczy, która różni Nexero od Ziemi to grawitacja. Z jakiegoś powodu, jest ona dużo większa niż na Ziemi. To jedna z tych zagadek, którą sami Bogowie nie potrafią rozszyfrować mimo wielu badań prowadzących w tym kierunku. Cóż, widać dla wszystkich ich dom jest wielką tajemnicą, pełnym przedziwnych fenomenów. Bracia nie wdawali się w szczegóły odnośnie struktury planety-powtarzali, że w tej kwestii nie ma wręcz żadnej różnicy między Ziemią a Nexero. Podobnie jak na naszym Ciele Niebieskim i tutaj występują ruchy tektoniczne kontynentów. Jednak te, są bardzo powolne, w porównaniu z tymi na Ziemi.

Skupili się oni bowiem na innych aspektach. Warto zaznaczyć, że czas na Nexero płynie dużo szybciej w porównaniu do tego na Ziemi. Wynika to z nieco mniejszej orbity planety wokół Ukonero. Jest również elipsą, dlatego występują cztery pory roku. Jak to się przekłada na ziemski czas? Jedna minuta na Ziemi to godzina na Nexero. Oznacza to, że jeśli na Błękitnej Planecie minęły dwadzieścia cztery minuty to na Nexero cała pełna doba. Niemniej, nie ma tam jednak pojęcia godzina czy minuta, a nawet sekunda. Wszystko odmierzane jest za pomocą ruchów Płomienistej Gwiazdy oraz Księżyców. Bracia powiedzieli, że ciężko to sobie zilustrować dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do odmierzania w konkretny sposób czasu. Niezmienione nazwy ma dzień, południe, popołudnie, noc oraz wieczór. Chociaż, jakby nie patrzeć to właśnie Bogowie wymyślili te nazwy i przekazali je dalej. Nikt jednak nie wie, kto dokładnie to zapoczątkował.

Niebo z Nexero jest tak samo piękne jak na Ziemi. Można z niego podziwiać złotą tarczę Ukonero-za dnia, zaś wieczorem dwóch braci oraz przeróżne gwiazdy, drogę mleczną, a nawet kilka galaktyk i to widzianych gołym okiem. Jak dostać się na tą planetę? To tylko sami bracia wiedzą, no i inni Bogowie.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Astrologia oraz Astronomia :: Pozostałe Światy
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo