Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieEgzekutorzy   Wto Maj 23, 2017 5:50 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 487
Zobacz profil autora
Egzekutorzy


Magnackie Oczy, potocznie zwane Oczami, to nikt inny jak egzekutorzy działający na zlecenie Monarchów oraz Wielkiej Rady. (Profesja niedostępna dla Graczy)


O egzekutorach można było usłyszeć już w czasach Starego Świata. Nazywali byli inaczej katami i zajmowali się wykonywaniem wyroków na łamiących prawo. Okaleczali skazanych albo dokonywali wyroku śmierci. Potrafili także, skutecznie wyciągać prawdę stosując różnego rodzaju techniki cierpień. Zajmowali się również oczyszczaniem miast z padliny. Nie robili oni tego jednak osobiście, a zadanie to, wykonywali pracujący dla nich hycle. Posiadali oni również, za obowiązek prowadzenie domu publicznego. Egzekucje w średniowieczu, zależały od stanu pochodzenia skazanego-rycerzy oraz możnowładców ścinano mieczem, natomiast mieszczan toporem. Uznawano bowiem, że nie są godni, by dokonać egzekucji używając miecza. Chłopów natomiast wieszano. W Starym Świecie, w latach późniejszych, w wielu krajach zawód egzekutora istniał bardzo długo. Katem nie mógł zostać byle kto. Każdy z nich musiał przejść odpowiednie szkolenie, gdyż we wczesnym etapie tortury miały być bolesne, acz nie wywołać trwałych uszkodzeń ciała czy też psychiki. Natomiast, w czasie egzekucji nie spowodować śmierci natychmiast. Egzekutor, przez pewien okres posiadał, tylko dla niego odpowiedni dobór kolorów oraz ubiór. Przeważnie nosił maskę. Jednak nie było to regułą.

Zawód egzekutora, w zmienionej nieco formie, powrócił w roku powstania Kryształowego Królestwa Ziemi. Mianowicie, był to rok 201 P.A. Tuż po Wielkiej Wojnie. Dekret, który powołał ich ponownie nazywa się Królewski Dekret Prawa, w którym znajduje się § 14. ust. 4: Każdy, kto w rażący sposób tj. będzie stanowić jawne zagrożenie dla Władców oraz Wielkiej Rady Kryształowego Królestwa, jak również przedstawicieli miast, miasteczek, wsi, wiosek, władców państw oraz będzie spiskować na szkodę planety zwanej Ziemią i jej mieszkańców zostanie skazany na najwyższą karę jaką jest śmierć. Wyroku dokona jeden, z wybranych Egzekutorów zwanych inaczej Magnackimi Oczyma lub Oczyma. Ich zadaniem jest złapanie żywego skazanego i doprowadzenie przed oblicze monarchów zaraz po zapadnięciu wyroku. W przypadku wysokiego ryzyka, skazany zostanie usunięty w trybie natychmiastowym zaraz po wydaniu wyroku. Egzekutorzy, mają również obowiązek, obserwować wszystkich mieszkańców Kryształowego Królestwa i donosić o każdych niepokojących wieściach w trybie błyskawicznym. Tożsamość Magnackich Oczu jest tajemnicą wagi państwowej. Każdy Egzekutor został naznaczony pieczęcią, która uniemożliwia im ujawnienie sekretu. Pieczęć ta, jeśli ktoś spróbuje ją złamać, z miejsca zabije Magnackie Oko. Natomiast, ten który próbował ową pieczęć złamać, zostaje uznany za zagrożenie do natychmiastowej eliminacji.

Egzekutorzy noszą metalowe maski zakrywające ich twarz. Nigdy nic nie mówią, a jedyną opcją “rozmowy” z nimi jest telepatia. Potrafią przeniknąć do umysłu danej osoby i odzywać się w jego głowie. Posiadają siwo-czarne ubranie oraz różne części zbroi takie jak nagolenniki czy naramienniki. Mają na sowim wyposażeniu dwa maigczne sejmitary oraz pałają się potężną magią, której praktycznie nikt nie jest się w stanie sprzeciwić. Oczy są tak wyszkoleni, że nie są im w stanie zagrozić nawet najgorsi przestępcy. Posiadają pewną zdolnośc, która niweluje działanie każdego ataku magicznego, fizycznego czy statystycznego. Mogą tworzyć, używając magii więzi uniemożliwiające ucieczkę. Dodatkowo są bardzo szybcy, silni oraz bardzo inteligentni. Atakowani, nie dostają żadnych obrażeń. Nie ma nikogo, kto byłby w stanie ich dotknąć. Pojawiają się z niąd, niczym cienie. Ich przydomek Magnackie Oczy, tudzież Ocz, wziął się z tego, że obserwują wszystkich, razem czy osobno. Nikt też, nie wie kim są, ale chodzą pogłoski, iż są to najstarsze Anioły Śmierci, które po swojej śmierci stały się jakimiś dziwnymi tworami, które bez namysłu wykonują rozkazy samych Monarchów czy też Wielkiej Rady.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Wojsko
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo