Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieStrażnicy Miast   Wto Maj 23, 2017 5:35 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 487
Zobacz profil autora
Apologeci


Apologeci, to nikt inny jak Strażnicy Miast wybierani przez przeznaczenie, zgodnie z magiczną nicią przeznaczenia.Apologeci Miast to wybrani, przez nić czasu istoty z przeróżnych części wszechświata. Dostają oni zadanie, które jest wręcz najwyższej wagi. Stanowią bowiem ostateczną linie obrony każdego z miast. Dotyczy to nie tylko tych ziemskich, ale także innych światów. My jednak, skupimy się na tych, którzy zamieszkiwali Błękitną Planetę. Legenda Strażników Miast sięga, aż Starego Świata, począwszy od starożytnych cywilizacji takich jak chociażby Majowie, Aztekowie, Grecy czy nawet Egipt. To właśnie ich wizerunki można było spotkać na wszelakich malowidłach na całym świecie.

Strażnika Miasta wybiera magiczny kryształ. Dokładniej jest ich pięć. Warto wspomnieć, że owe minerały, pojawiały się zaraz po Kosmicznej Epoce Lodowcowej(na każdej planecie), w miejscu, w którym pojawiały się zalążki miast i zostawały już na zawsze. Dla przykładu, w Larnwick takim miejscem jest Plac Pięciu Kryształów. Nikt do końca nie wie, kim są owe kryształy. Tak, nawet Apokalipsa i Solara nie są wstanie zrozumieć, czym one dokładnie są. Jedna z teorii opowiada, iż to jakiś rodzaj nowej energii magicznej, która reaguje na określoną nić magiczna. Odkryto jednak, że każdy kamień jest wyznacznikiem pięciu zdolności: cień-czyli ten, który zabija po cichu, miecz-ten, który ochrania oraz walczy mieczem, siłą czyli ten, który kontroluje siłę, magia czyli ten, który kontroluje magię oraz mądrość czyli ten, który kieruje się mądrością. Wszyscy, zastanawiali się dlaczego akurat takie, a nie inne wyznaczniki. Otóż, każdy wybrany Strażnik, kierował się wspomnianymi zdolnościami. Ten, który był cieniem, potrafił skutecznie zabijać korzystając z mroku, będący mieczem używał oręż, aby bronić, ale też walczyć nim, będący siłą, potrafił z niej mądrze korzystać, będący magią potrafił zagłębić się w tajniki magii i używać jej zarówno do obrony, walki jak i opieki, a ten który był mądrością, prezentował się niesamowitą mądrości przewyższającą niekiedy, nawet samych Bogów.

Magiczne Kryształy wybierają, spośród wszystkich istot we wszechświecie Apologetów Miast. Ich wybór nie jest przypadkowy, jednak miasto, do którego trafią jest losową sytuacją. Nikt nigdy nie wie do jakiego miejsca trafi. Strażnicy, wybierani są według wcześniej podanych zdolności. Przyszli Strażnicy, zostają teleportowani w miejsce zgromadzenia pięciu kryształów. Następnie, mają przywilej porozmawiania z duchem swojego poprzednika. Tak, Nowy Strażnik zostaje wybrany dopiero po śmierci poprzedniego. Kryształy połączone są magicznie oraz fizycznie ze Strażnikami. Jeśli im coś się dzieje, to Apologeci to odczują i na odwrót. Dlatego, tak istotne jest, aby chronić kryształy. Mimo, że te posiadają magiczną ochronę, można ją przełamać. Potrzeba lat, aby ją rozpracować, jednak jest to możliwe. Jeśli Strażnik umrze, kryształ rozsypuje się. Powstaje na jego miejscu, kolejny. Potrzeba jednak kilku tygodni, nim pojawi się nowy kamień oraz nowy strażnik. Strażnicy, czy tego chcą czy nie, muszą mieszkać tam, gdzie pełnią swoje nowe obowiązki. Oczywiście, mogą wrócić do domu, ale zawsze będą odczuwać dyskomfort, który znika, gdy wrócą do siebie do domu.

Zadaniem Strażników jest ochrona każdego miasta oraz terenów do niego przynależących. Posiadają ogromną magiczną moc oraz umiejętności bojowe. Potrzeba nie lada wysiłku, aby ich móc chociaż dotknąć podczas walki. Niemniej, można ich zranić czy zabić. Nie są nieśmiertelni. Ich moce są wspierane przez kryształy, dlatego te bywają często celem ataku podczas wojny. Strażnicy, mają też za zadanie nauczać innych, w zależności co reprezentują, taką wiedzę przekazują. Oczywiście w granicach rozsądku. Strażnicy są ostateczną linią obrony każdego miasta. Współpracują z Rycerzami Zodiaków oraz Oddziałami Wojsk Kryształowego Królestwa. Podczas spoczynku są zwykłymi mieszkańcami, mających życie jak każdy inny.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Wojsko
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo