Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieKomandosi   Wto Maj 23, 2017 5:31 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 487
Zobacz profil autora
Komandosi


Oddziały specjalne, które składają się z najwybitniejszych jednostek zarówno lądowych, powietrznych jak i morskich. Trzeba nie lada wysiłku, aby zasilić szeregi Oddziałów Specjalnych Kryształowego Królestwa Ziemi.


Oddziałami Specjalnymi Kryształowego Królestwa Ziemi są wybitnie uzdolnione jednostki wojskowe wybierane za zasługi wojskowe, doświadczenie z pozostałych jednostek wojskowych. Trzeba także ukończyć odpowiednie szkolenia wojskowe, poza ukończeniem Akademii. Płeć nie jest wyznacznikiem, kto zostaje przyjęty w szeregi Oddziałów Specjalnych.
Za czasów Starego Świata, komandosów, jednostki specjalne nazywano elitarne jednostki wojskowe i policyjnych. Wykonywały zadania nadzwyczajne, w trudnych warunkach, w których żadne inne jednostki nie miały by szans. Składały się z pomniejszych grup żołnierzy tudzież funkcjonariuszy. Określenie komandos pochodzi od portugalskiego słowa comando co oznacza rozkaz. W tamtym okresie nazwa ta pochodziła od burskich oddziałów o charakterze militarnym zwanych kommando. Wsławiły się one walkami partyzanckimi z armią brytyjską podczas wojen burskich. Brytyjczycy zaś zaczerpnęli owe słowo podczas II Wojny Światowej, którzy nazywali Commandosów oddziały przeznaczone do działań rajdowych na terenach okupowanych przez przeciwnika.

Oddziały Specjalne Kryształowego Królestwa zostały powołane w roku 450 P.A. Mówi o tym Królewski Dekret Wojsk Kryształowego Królestwa Ziemi, w którym znajduje się zapis: Z dniem 4 Nire roku pańskiego 450 P.A, powołuje się umundurowaną oraz uzbrojoną formację wojskową zwaną komandosami. Zostaje im nadany tytuł narodowych sił zbrojnych Kryształowego Królestwa Ziemi. W szeregi komandosów może wstąpić każdy, kto ukończył Akademię Wojskową, zdobył konieczne doświadczenie, zdobył zasługi wojenne, na służbie w jakimkolwiek oddziale dziesięć lat służby wojskowej. Komandosi stanowią umundurowane wojska podlegające kodeksowi wojskowemu, którym każdy wojskowy winien zaznajomić się. Komandosi są w stanie spoczynku do czasu wezwania na służbę. Dowódcą sił komandosów jest Generał, którego rozkazy należy wykonywać bez chwili zawahania. Komandosi ściśle współpracują z każdym oddziałem Rycerzy Zodiaku oraz Strażnikami Miast jak i pozostałymi oddziałami wojskowymi. Jeśli zajdzie wskazana potrzeba, oddziały komandosów mogą zostać wysłane do miast, wsi lub innych powierzchni zamieszkałych. Każdy samuraj ma w obowiązku sumiennie i godnie wykonywać służbę wojskową, aby nigdy munduru oraz zbroi nie splamić. Każdy komandos posiada sygnet świadczący o jego przynależności do komandosów oraz specjalne odznaczenia noszone w widocznym miejscu. Tak orzeka Władca Kryształowego Królestwa z Wielką Radą na czele.

Uzbrojenie Oddziałów Specjalnych stanowi zbroja nasączona każdym pierwiastkiem magicznym w stopniu częściowo niwelującą częściowo obrażenia magiczne jak i fizyczne. Specjalny stop metalu, z jakiego jest wykonana stanowi ściśle tajną recepturę znaną tylko nielicznym. Jej ujawnienie może zagrozić śmiercią z racji najwyższej rangi tajemnicy wojskowej. Używają, specjalnych, zrobionych tylko dla nich umagicznionej broni białej. Każdy oręż posiada, wygrawerowane runiczne symbole, które lśnią podczas ich używania. Komandosi nie muszą nosić uzbrojenia podczas spoczynku. Muszą jednak posiadać w widocznym miejscu odznaczenia.
 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Wojsko
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo