Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisaniePiechota   Wto Maj 23, 2017 5:22 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 487
Zobacz profil autora
Piechota Wojskowa


Naziemne wojska poruszające się po lądzie bez żadnego wierzchowca. Uzbrojeni w oręż jakim jest tarcza, miecz oraz magia wspierają pozostałe, naziemne wojska Kryształowego Królestwa Ziem


Oddziały piechoty Wojsk Kryształowego Królestwa Ziemi stanowią samuraje. Za czasów Starego Świata pojawili się na przełomie VII oraz VIII wieku n.e , prawdopodobnie w Okresie Yamato. Zapewne, ich pojawienie się miało związek ze zmianami politycznymi Japonii. Od czasu powstania, w roku 702 Kodeksu Taihō mówiącym o oddaniu w ręce władzy cesarza panowania nad krajem, jak i ziemie, które należały do poszczególnych rodów, narodził się okres tworzenia federalnych struktur zwanych Shōen. Te były zarządzane przez gubernatorów. Dzięki temu zaczęły powstawać oddziały zbrojne podporządkowane właścicielom mające chronić ich majątki. Na zlikwidowanie tych oddziałów uznaje się rok 1871, w którym zniesiono wszystkie tytuły samurajów, mimo wielu protestów. Nazwa samuraj, to nic innego jak wojownik. Wwodzi się ona od archetypicznego czasownika saburau. Ten z czasem przeszedł fonetyczną przemianę w samurau co znaczyło służyć panu. W pierwotnych zamierzeniach byli świtą na usługach bogatych dostojników japońskich. Samurajowie określani byli również jako rycerze japońscy o nazwie bushi. Było wiele szkół samurajskich, ale we wszystkich przewijał się jeden motyw-szybkie zadawanie śmierci, co przeważnie skutkowało odebraniem życia sobie nawzajem.

Samurajowie ponownie powołani zostali, oficjalnie w szeregi wojsk Kryształowego Królestwa Ziemi w roku 345 Po Apokalipsie. Dokumentem, który mówi o powołaniu samurajów nosi nazwę Królewski Dekret Wojsk Kryształowego Królestwa Ziemi. Można w nim znaleźć następujący zapis: Z dniem 14 Denir roku pańskiego 345 P.A, powołuje się umundurowaną oraz uzbrojoną formację wojskową zwaną samurajowie. Zostaje jej nadany tytuł narodowej piechoty Kryształowego Królestwa. W szeregi samurajów może wstąpić każdy, kto ukończył Akademię Wojskową z dyplomem oraz pieczęcią Władz Uczelnianych, nie zależnie od płci oraz z dyplomem ukończenia Akademii Sztuk Walki Samurajskiej. Samurajowie stanowią umundurowane wojska podlegające kodeksowi wojskowemu, którym każdy wojskowy winien zaznajomić się. Samurajowie są w stanie spoczynku do czasu wezwania na służbę. Dowódcą sił piechoty jest Shōgun, którego rozkazy należy wykonywać bez chwili zawahania. Samurajowie ściśle współpracują z każdym oddziałem Rycerzy Zodiaku oraz Strażnikami Miast. Jeśli zajdzie wskazana potrzeba, oddziały samurajów mogą zostać wysłane do miast, wsi lub innych powierzchni zamieszkałych. Każdy samuraj ma w obowiązku sumiennie i godnie wykonywać służbę wojskową, aby nigdy munduru oraz zbroi nie splamić. Każdy samuraj posiada sygnet świadczący o jego przynależności do piechoty oraz Daishō czyli miecz wakizashi oraz katana. Tak orzeka Władca Kryształowego Królestwa z Wielką Radą na czele.

Uzbrojenie samurajów nie różni się zbytnio od tego, co było wcześniej. Ō-yoroi dalej jest ich symbolem. Została wzmocniona poprzez zmianę magię ziemi oraz specjalnego stopu metali, których stop jest ściśle tajną recepturą. Każdy Shōgun, będący dowódcą oddziałów samurajskich, posiada hełm z wielkimi rogami oraz złotymi ornamentami, jako symbol dowództwa nad oddziałami. Samurajowie, nie mają obowiązku, jak to miało miejsce w czasach zamierzchłych nosić specjalnych fryzur oraz strojów. Ubiór samuraja, w czasie spoczynku jest indywidualną sprawą.
Wyróżnia się dwa oddziały piechoty: lekkozbrojna oraz ciężko zbrojna. Każda z formacji posiada własny herb-lekko zbrojna dwa skrzyżowane wakizashi zaś ciężko zbrojna dwie skrzyżowane katany.


 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Wojsko
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo