Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieRycerze Zodiaku   Wto Maj 23, 2017 4:35 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 487
Zobacz profil autora
Rycerze Zodiaku


Niepozorni mieszkańcy, którzy w czasie zagrożenia są gotowi poświęcić życie w walce ze złem. Są szanowanymi obywatelami Larnwick. Nikt jednak nie wie, kiedy spotka go przeznaczenie zostania Rycerzem Zodiaku, zatem takim kim kimś może być nawet nastolatek.


Rycerze Zodiaku stacjonują w każdym dużym mieście Kryształowego Królestwa Ziemi. Mają obowiązek chronić, zarówno miejsce zamieszkania jak i jego okolice-czyli pomniejsze miasteczka, wioski czy niewielkie wsie. Pod ich jurysdykcją są także lasy, góry, jeziora czyli pozostałe okolice zamieszkane przez zwierzęta. Jednym słowem mają bronić wszystkiego, co jest pod ich opieką. To tacy strażnicy, którzy nie wyróżniają się niczym. Wyglądają i zachowują się jak zwyczajni mieszkańcy, kiedy nie pełnią swojej służby. Mają zwyczajne życie, zwyczajną pracę. Niemniej, są blisko nas i w każdej chwili gotowi są bronić tego, co najważniejsze.

Historia Rycerzy Zodiaku zaczyna się w Pałacu Apokalipsy. Nikt nie wie, kim byli pierwsi Rycerze, ani jakie były moce ich gwiazdozbiorów.. W każdym bądź razie, zostali oni wezwani do Apokalipsy. Dwanaścioro wybrańców, z różnych światów dostali zaszczyt poznania Wielkiego Stwórcy. Otrzymali oni moce dwunastu gwiazdozbiorów. Jak to wyglądało? Apokalipsa, wraz z Solarą stworzyli niewielkie kryształy. Mieniły się one barwą nocnego nieba, a w ich środku lśniły gwiazdy wybranego gwiazdozbioru. Każde świecidełko wybrało swojego właściciela. Zostały one zamknięte w specjalne kompaktowe zegarki na rękę. Wystarczyło tylko nacisnąć dwa guziczki, aby klapka ochronna otworzyła się. Wtedy kryształ zaczynał lśnić, a jego blask zamieniał się w kawałki zbroi, która pokrywała ciało Rycerza Zodiaku. Dzięki temu zyskiwali całkowity dostęp do mocy Gwiazdozbiorów. Mieli oni za zadanie ochraniać wszystkie światy, jak tylko pojawiło się zagrożenie. Otrzymali także możliwość użycia swojej siły. Nazywano to Formą Astralną, w którym Rycerze Zodiaku mogli użyć pełni swoich mocy. Wiązało się to jednak z wielkim ryzykiem. Podczas używania tego stanu, energia życiowa Rycerzy Zodiaku została pochłaniana. Im dłużej jej używali, tym byli bliżej śmierci. Dlatego dostali przykazanie, aby tej mocy użyć tylko w ostateczności. By móc użyć tej formy, musieli wyjąć kryształ z ochraniacza i włożyć go w specjalne miejsce na zbroi, które znajdowało się tam, gdzie było ich serce.
Wszystko szło bardzo dobrze, do czasu, aż pojawiła się Cisza. Wszystkich, dwunastu Rycerzy Zodiaku spotkała śmierć na polu bitwy. Nie byli oni w stanie zwalczyć czegoś co zatrzymywało czas. Niemniej, to dzięki nim Cisza następowała dużo wolniej niż dotychczas. To dzięki zużyciu całej swojej mocy, mogli chociaż w niewielkim stopniu spróbować powstrzymać. Użyli w pełni swojej mocy z Formy Astralnej, oddając w zamian swoje życia. Niestety, nie dane było, aby powrócili do życia, gdyż tak działała Forma Astralna. Coś za coś. Równoważna wymiana, od której nie można było uciec. Apokalipsa zadecydował, że nigdy więcej nie powoła Rycerzy Zodiaku do służby. Nastała Kosmiczna Epoka Lodowcowa, po której zapomniano o Rycerzach Zodiaku.

Ci jednak powrócili, w momencie kiedy życie na planetach powróciło. Solara namówiła swego męża, że nie może zostawić światów bez opieki. Bogowie nie mogą przecież interweniować za mocno w świat istot żywych. Ktoś musi walczyć za nich. Apokalipsa zgodził się na to. Powołał, na każdej Planecie Rycerzy Zodiaku. Oczywiście, każda frakcja posiadała inną moc Gwiazdozbioru. Nie ma tak, że dany Rycerz Zodiaku się powtarza. Tylko Apokalipsa był w stanie stworzyć coś tak unikalnego i wspaniałego. Niestety, jeden z oddziałów ziemskich, został zamordowany. Przeżyła tylko jedna osoba. W sumie cudem. Bestie, które stworzyła Cisza zaatakowały ledwo rozbudowane miasto Larnwick. Na miejsce poległych, zaczęto szukać następców.

Podobnie jak za czasu pierwszych Rycerzy Zodiaku, powołanie takiego polega na obserwacji reakcji Kamienia Gwazdozbiorycznego, który wybiera czy raczej powołuje nowego Rycerza Zodiaku. Nie ważne jakiej jest rasy, czy jest biedny czy bogaty. Jeśli Kamień zadecyduje nie ma odwołania. Zostaje Rycerzem Zodiaku i musi się liczyć z odpowiedzialnością, jaka na niego zaczyna spoczywać. Mają swoje życie, nie tracą go, niemniej muszą być gotowi do tego, że jeśli zostaną wezwani, nie mogą się sprzeciwić. To ich obowiązkowa służba. Skąd będą wiedzieć, kiedy nadchodzi ich czas? Kamienie zaczną wydawać specyficzny dźwięk oraz zaczną regularnie błyszczeć. Mają, jako jedyne zdolność do wykrywania wszelakiego zła, nawet jeśli to zbliża się z kosmosu. Jednakże jest to odległość nie dalsza jak do Księżyca. Rycerze Zodiaku mogą także porozumiewać się ze sobą za pomocą owych kamieni. Reagują one tylko na swoich właścicieli i są połączone magiczną nicią ze sobą.
Kamienie te są dożywotnio połączone z Rycerzem Zodiaku. Jeśli jednak, kamień zostanie oderwany od Rycerza Zodiaku, ten zapada w stan zbliżony do śmierci klinicznej. Jedyna opcją, aby przywrócić Rycerza do życia, to zwrócenie jego kamienia. Często też, kamienie są celem złych istot, które chcą posiąść ich moc. Dlatego Rycerze Zodiaku muszą trzymać w tajemnicy, gdzie trzymają kryształy. Aktualnie, nie muszą być one ukrywane w kompaktowym zegarku. Rycerz sam wybiera sobie przedmiot, w którym zostanie ukryty.

Zbroje Rycerzy Zodiaków na ogół są złote. Jednakże zdarzają się mieszane kolory. Niemniej złoty kolor jak i czerwona peleryna zawsze dominuje. Jedynie, Zbroja Dowódcy Rycerzy Zodiaku nieco się różni. Posiada dobrze widoczny atrybut gwiazdozbioru jakiego moc posiada. Jeśli np. jest to Gwiazdozbiór Smoka, posiada chociażby hełm w kształcie smoka, rękawice o ostrych szponach itd. Natomiast Forma Astralna sprawia, że każdy Rycerz jej używający posiada aurę. która przypomina kształt gwiazdozbioru jakiego moc posiada, tudzież tego komu został poświęcony. Można by rzecz, że moc gwiazdozbiorów to tak naprawdę moc użyczona wybranym przez tych, którzy zmarli, a ich dusze umieszczono na wieki w gwiazdozbiorach. Każdy oddział Rycerzy Zodiaku posiada Boskiego Opiekuna, który przyjmuje formę zwierzęcia. Boski Opiekun Potrafi porozumiewać się we wszystkich językach, ale rozmawia tylko gdy jest sam na sam z Rycerzami. W innym wypadku udaje zwykłe stworzenie.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Wojsko
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo