Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieDwanaście Znaków Zodiaków   Sob Maj 06, 2017 7:42 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Zodiak


Jest 12 znaków zodiaków. Każdy z nich przypisany jest do innego miesiąca. Jeden miesiąc - jeden znak zodiaku. Każdy z gwiazdozbiorów jest patronem osoby, która się urodziła w danym miesiącu, znajdującemu się pod pieczą danego zodiaku. Są widoczne w nocy oraz w obserwatoriach. Mertixus, tak nazywa się ziemski Księżyc, przechodzi przez zodiaki w czasie swojej wędrówki na niebie. Każdy z zodiaków ma swojego Rycerza Zodiaku, który czerpie siłę oraz jest strażnikiem danego znaku zodiaku.


Smok

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć potężnego gada, który wbrew woli Bogów nauczał wszystkie rasy, u zarania ich dziejów, jak mądrze korzystać z darów natury. Jest głównym gwiazdozbiorem i strażnikiem pozostałych znaków zodiaku. Jego gwiazdy lśnią najmocniej w czasie miesiąca denir. Siedem gwiazd wchodzi w jego skład. Złączone tworzą stojącego smoka. Istoty urodzone pod tym znakiem są obdarzeni mądrością, szybko przyswajają wiedzę teoretyczną, jak również odznaczają się siłą i silną wolą.


Feniks

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć ognistego i nieśmiertelnego ptaka. Tego, który z popiołów się rodzi w momencie gdy jeden okres w jego życiu zostaje zakończony. Pewien astronom odnalazł jednej nocy tenże gwiazdozbiór. Uprzednio miał sen o tym pięknym ptaku. Dziesięć gwiazd, które tworzą zodiak, a kiedy się je złączy, widać stojącego z dumnie uniesioną głową ptaka. Jest drugim głównym gwiazdozbiorem i strażnikiem pozostałych zodiaków. Jego gwiazdy, najpiękniej iskrzą w miesiącu kirami. Istoty urodzone pod jego patronatem są dumnymi i odważnymi osobnikami, zarówno kobiety jak i mężczyźni, szybciej niż inni opanowują sztuki magiczne, odznaczają się nadpobudliwością, są w gorącej wodzie kąpani, a co za tym idzie często nie przemyślą swojego zachowania, gdyż są za bardzo dumni, a co za tym idzie, zawsze duma jest u nich na pierwszym miejscu.


Delfin

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć morskiego stworzenia o dobrym sercu. Legenda głosi, że odkrył go pewien podróżnik. W czasie jeden z wypraw na morzu zastał go sztorm. Został uratowany przez tego morskiego osobnika. Pięć gwiazd składa się na ową konstelację, które po złączeniu przedstawiają skaczącego delfina. Jego gwiazdy najmocniej lśnią w miesiącu garterien. Gwiazdozbiór ten, jest patronem mórz i oceanów. Istoty urodzone pod jego gwiazdami mają zamiłowania do żeglugi, są z natury wesołe i radosne, pełne życia, łatwo nawiązują znajomości i nowe przyjaźnie. Mają dobre serca, ale kiedy raz się na kimś zawiodą, ciężko jest sprawić, aby odzyskały zaufanie.


Lis

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć rudego zwierza, który jest jednym z najsprytniejszych istot na świecie. Zodiak ten został odkryty przez zaledwie jedenastoletniego chłopca, który swoim sprytem przewyższał wszystkich dorosłych mieszkańców swojej wioski. Dwanaście gwiazd składa się na ten gwiazdozbiór, który najjaśniej świeci w czasie miesiąca raami. Po złączeniu wszystkich gwiazd, przedstawiają biegnącego lisa, z lekko uniesioną kitą. Konstelacja ta jest opiekunem lasów i pól. Istoty urodzone pod jego patronatem mają zamiłowania do kradzieży i lepkie ręce. Jednakże wykazują się dużą inteligencją i sprytem. Oczywiście, takie istoty są narwane, zbyt łatwo dają się ponieść emocjom, ale mimo to potrafią być dobrymi przyjaciółmi, jak i rywalami.


Jednorożec

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć mitycznego stworzenia, które jest oazą spokoju. Został on odnaleziony przez pewnego rycerza, który stracił swojego wiernego rumaka na wojnie. Jednorożec, ukazał mu się w chwili, gdy wojownik chciał popełnić samobójstwo. Nie widział sensu istnienia, ponieważ nie umiał żyć bez swojego wierzchowca, gdyż tylko on był jego jedyną rodziną. Jednorożec sprowadził dla niego kobietę, która potem została jego żoną. Szesnaście gwiazd wchodzi w skład konstelacji. Po złączeniu ich przypominają stojącego i machającego kopytami jednorożca. Jest opiekunem dnia i wszystkich pastwisk, jest to bliźniacza konstelacja Pegaza. Gwiazdozbiór najjaśniej świeci w miesiącu niree. Istoty urodzone pod jego patronatem są spokojne i opanowane, a do tego cechuje ich altruizm. Jednak łatwo je zranić, ale mimo tego, dalej pomagają, gdyż przekładają swoje dobro ponad innych. Dla nich, to inni są ważniejsi. Pałają się zamiłowaniem do malarstwa i sztuki pradawnej.


Pegaz

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć legendarnego, latającego konia. Nikt nie wie, kto odkrył tą konstelację, jednak jest bliźniaczą konstelacją Jednorożca. Na nią również składa się szesnaście gwiazd, jednak te, które tworzą róg u siostry bliźniaczki, u tej układają się w skrzydła. Jest opiekunem przestworzy, istot latających oraz żywiołu wiatru. Jego gwiazdy najpiękniej lśnią w miesiącu tiuuni. Istoty urodzone pod jego patronatem z reguły łatwo się denerwują, nie od razu pokazują swoje prawdziwe oblicze. Liczy się dla nich tylko ich własna osoba, niechętnie pomagają, a jeśli muszą, robią to tylko z przymusu. Ich zamiłowaniem są polowania i zawody w strzelectwie.


Marzyciel

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć pewnego anioła, który wieki temu zamieszkiwał Ziemski padół. Ów anioł żył wyłącznie swoimi marzeniami i przez swoje lenistwo nie pałał chęcią do pracy. Mimo tego, wyruszył w długą podróż, aby udowodnić, że można spełniać swoje marzenia i można tylko nimi żyć. Powrócił w swoje rodzinne strony, przywożąc różne pamiątki. Jednak podróż trwała tak długo, że kiedy powrócił wszyscy, których ukochał i znał poumierali. Anioł nie potrafił sobie z tym poradzić. Owszem, wiedział, że kiedyś to nastąpi, ale przez swoje bujanie w obłokach zapomniał o najważniejszym - bliskich. Nie mogąc znieść rzeczywistości, poprosił samego Boga, by pozwolił mu zasnąć na wieki, aby mógł żyć w krainie marzeń po wsze czasy. Tak też się stało. Konstelacja ta składa się z sześciu gwiazd, które po złączeniu, przypominają śpiącego Anioła. Miesiącem marzyciela jest finerari. Jest patronem nocy oraz snów. Istoty urodzone pod jego konstelacją są leniwe, ciągle bujają w obłokach, niczym się nie przejmują. Jednak, kiedy zrozumieją, że stracą coś cennego, jest duża szansa, że zmienią swoje nastawienie.


Tancerka

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć pewnej młodej ludzkiej dziewczyny, która całe swoje życie poświęciła tańcu. Byłą ona biedną dziewoją, która na swoje utrzymanie zbierała pieniądze poprzez występy taneczne na ulicach miasta. Pewien hrabia, który zakochał się w młodej tancerce od pierwszego wejrzenia zabrał ją do siebie. Dziewczyna poślubiła hrabiego i urodziła mu syna. Aczkolwiek tak kochała taniec, że zaczynała tęsknić za czasami, w których mogła beztrosko oddać się pasji. Hrabia, widząc ból żony, chciał podarować jej najpiękniejszy prezent- możliwość zostania sławną tancerką. Niestety, było za późno - kobieta umarła z tęsknoty za dawnym życiem. Składającą się z sześciu gwiazd konstelacja, po złączeniu przypominały tamburyn, na którym kobieta grała. Jako, że hrabia i jego syn, chcieli, by pamięć o matce pozostała wieczna, nazwali gwiazdozbiór tancerka - ku jej czci. Gwiazdozbiór jest opiekunem wszystkich istot, które mają marzenia i chcą je realizować, ale nie mają do tego możliwości. Miesiącem, w którym jaśnieją gwiazdy konstelacji jest sarteries. Ci, którzy urodzeni zostali pod patronem tancerki są uzdolnione w każdej z dziedzin artystycznych, lecz są bardzo nieśmiałe i nieufne. Potrafią również ponad wszystko kochać osoby bliskie ich sercu.


Złodziej

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć złodzieja, który uratował pewną księżną. Złodziej ów był khajitem, ukrywającym swoją tajemnicę. Jednak jak to zawsze bywa, został pojmany podczas kradzieży. Rodzina wyparła się go, dowiedziawszy się cóż uczynił. Uznano go za winnego, a w tamtych czasach karą za to przestępstwo była śmierć. Młoda księżna, która w ten czas do miasta zawitała, natrafiła na egzekucję skazańca. W tym samym czasie czaił się na nią zabójca. Khajit dosłownie w ostatniej chwili zauważył jak ktoś próbuje najść na niczego nieświadomą szlachciankę. Jak na złodzieja przystało uwolnił się z więzów. Złapał za pierwszy lepszy ostry oręż i uratował księżną. Niestety, podczas tej potyczki doznał śmiertelnych obrażeń. Miał cudowny pogrzeb, a na jego cześć, uratowana kobiet, nazwała konstelację. Zbiór ten składa się sześciu gwiazd, które tworzą sztylet, typową broń dla złodzieja. Gwiazdy konstelacji najmocniej lśnią w miesiącu tirtere. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem przeważnie są kłamczuchami, ale niektórym z nich zdarza się zrozumieć swoje błędy i przyznać się do nich. Co nie zmienia faktu, że jakiś czas później, mimo wszystko znowu je powtarzają.


Łowca

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć bardzo dzielnego i mądrego dhampira. Różnił się on od swych pobratymców, gdyż jako jedyny używał łuku będący jego symbolem. Pewnego dnia, dwie rodziny, kłóciły się o to, która z nich jest prawdziwą rodziną kilkuletniego rodzeństwa. Nikt nie umiał rozegrać sporu, dlatego też ów dhampir, postanowił pomóc zakończyć spór. Uznał, że trzeba rozdzielić rodzeństwo i jedno trafi do jednej rodziny, drugie do drugiej. Wtedy jedna z rodzin wolała oddać oboje dzieci niźli je rozdzielać. Tak więc było wiadome, kto jest rodzicielami owego rodzeństwa. Dhampir ten, został przywódcą, w ten czas małego plemienia, a jego symbolem stał się łuk. Wódz odszedł nagle i nie spodziewanie. Ot, po prostu, któregoś dnia wyruszył na łowy i już nigdy wrócił. Na jego cześć, nazwano gwiazdozbiór, w którego skład wchodzi sześć gwiazd. Po połączeniu przypominają łuk, jego ukochaną broń. Miesiącem, w którym gwiazdy lśnią najmocniej jest riferee. Jest patronem zwierzyny łownej oraz zwierząt domowych, jak również rodziny. Istoty urodzone pod jego patronatem są szczere, umieją poradzić sobie z każdym problemem, a ich zamiłowania zawsze są związane z przyrodą.


Gladiator

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć najsławniejszego w świecie lykarviskiego wojownika. Kiedy na arenach odbywały się walki na śmierć i życie, był wśród walczących taki, który nigdy nie zabijał. Słuchy chodziły, że znudziło mu się mordowanie w ciągu tylu lat. Na jedne zawody, jak legenda głosi, zjawił się sam władca państwa, z którego pochodził. Chciał poznać tego, co nie pragnie zabijać. Władca osobiście postanowił stanąć twarzą w twarz na arenie z owym osobnikiem. Jak mówiono, wojownik nie chciał zabijać. Chcąc zmusić gladiatora do zabijania przeciwników począł krzywdzić niewolnice. Lykarvis widząc, że giną niczemu niewinne osoby wpadł w nieludzki szał, przez co nie kontrolował siebie samego i zabił władcę. Kiedy zrozumiał co zrobił, zakończył swój żywot przebijając swe serce mieczem. Dzięki śmierci władcy, zaprzestano pojedynków. Tenże lykarvis stał się symbolem do naśladowania dla prawdziwych gladiatorów, którzy wcale nie muszą zabijać, by pokazać czym jest prawdziwa siła. Gwiazdozbiór składający się z czterech gwiazd przypomina tarczę, którą lykarvis zawsze używał do obrony. Miesiącem konstelacji jest Illari. Zaś gladiator jest patronem wszystkich wojowników i odważnych duchem. Urodzeni pod jego patronatem istoty są nieustraszone, na pograniczu szaleństwa, czerpiące z życia pełnymi garściami, spontaniczne i żyjące chwilą.


Obserwator

Gwiazdozbiór ten został nazwany na cześć pewnego wampira, który był oczami swej ukochanej, niewidomej kobiety. Legenda głosi, że osobnik ten tuż przed przemianą kochał ową dziewkę. Kiedy stał się nieśmiertelny postanowił ją chronić. Z racji tego, iż była niewidoma, nie wiedziała, że w domu zawsze panował mrok. Jednak pewnego dnia dziewczyna zachorowała. Nie miał pojęcia jak jej pomóc. Nie mógł też zmienić ją w wampira, gdyż przemiana osób chorych lub starszych kończyła się zawsze śmiercią. Zrozpaczony udał się do medyka mając nadzieję, że zaradzi coś w związku z zaistniałą sytuacją. Wampir bardzo chciał, aby dziewczyna wyzdrowiała, jednak lekarz uznał go za czyste zło i wygnał "krwiopijca" obarczając go chorobą, która dopadła jego ukochaną. Wampir postanowił wytoczyć przeciw medykowi proces sądowy, który ciągnął się latami. Pech chciał, że wydała się tajemnica Dziecka Nocy. Potem, nikt go więcej nie widział. Opowieść niesie, że sam skazał się na śmierć, poprzez spalenie w promieniach słońca. Wiatr rozwiał jego szczątki, na wszystkie strony świata. Tajemniczy ktoś, kto poznał historię owej pary i nieszczęśliwej miłości, nazwał Obserwatorem, na cześć wampira, jedną z konstelacji. Osiem gwiazd składa się na nią, a połączone przypominają oczy - te, którymi dla ukochanej był ów wampir. Miesiącem gwiazdozbioru jest haniwee, wtedy to gwiazdy lśnią najjaśniej. Konstelacja jest patronem istot nieszczęśliwie zakochanych, których dopadła niespełniona miłość, bądź ta skończyła się tragicznie. Jest też patronem kochanków. Istoty urodzone pod tym znakiem są jeszcze bardziej tajemnicze i skryte niż pozostałe. Prawie w ogóle nie pokazują swoich uczuć. Zdarza im się to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jednak, kiedy trzeba pokazują swoją złą naturę, przed wielkością której nie da się uciec. Często takie istoty przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie albo tracą ukochaną osobę, albo same odbierają sobie życie.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Astrologia oraz Astronomia
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo