Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieAkceptacja Kart Postaci oraz dodatki   Sob Maj 06, 2017 4:43 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Karty Postaci


Za sprawdzanie Kart Postaci odpowiadają Główny Mistrz Gry (Bajarz) jak również Mistrzowie Gry mu podlegli. Ten Mistrz Gry, który zgłosił się do sprawdzania postaci, zajmuje się tylko tym Graczem. Żaden inny MG nie może ingerować w pracę MG sprawdzającego, chyba, że zajdą ku temu powody jak np. choroba. MG konsultuje z Graczem wszystkie niejasności, jeśli takowe za istnieją. W przypadku, gdy Karta Postaci nie będzie musiała mieć dokonanych poprawek, Mistrz Gry pisze, że KP jest zgodne z realiami oraz podaje propozycję ataków, specjalizacji oraz ilość punktów fabularnych przydzielanych na początku. Mistrz Gry nie daje akceptacji na Kartę Postaci. Akceptację Karty Postaci przydziela tylko i wyłącznie Główny Mistrz Gry, po konsultacji ze sprawdzającym MG. Może także zmienić propozycję MG według własnego uznania odnośnie przydzielania ataków, specjalizacji oraz punktów fabularnych. Może także, jeśli Karta Postaci będzie ciekawie napisana, a postać interesująca dorzucić mały bonus niespodziankę. Takim bonusem niespodzianką może być np. otrzymanie jakiegoś małego chowańca, cennego przedmiotu. Decyzja GMG jest ostateczna, a po otrzymaniu akceptacji należy uzupełnić pozostałe informacje, niezbędne do rozgrywki. Te zostaną przekazanie w poście jako rzeczy do zrobienia.

Istotną sprawą jest brak akceptacji, który także udziela Główny Mistrz Gry. Jeśli, mimo próśb Mistrza Gry prowadzącego sprawdzanie karty postaci, postać trzykrotnie uzyska brak akceptacji, nie będzie mogła przejść na forum. Gracz będzie musiał zrobić postać od nowa, pod okiem Mistrza Gry lub Głównego Mistrza Gry, stosując się krok po kroku do zaleceń. Natomiast, jeśli Gracz zagra inną postacią i uprzednią postać, która nie uzyskała akceptacji, zostanie odpowiednio dostosowana do forum, gdyż Gracz pojmie realia świata, jest szansa na jej zaakceptowanie. W takiej sytuacji należy kierować się tylko do Głównego Mistrza Gry.
Osoby, które dostały akceptację przed wprowadzeniem powyższych zmian, nie stracą akceptacji na postać. Muszą jedynie uzupełnić Kartę Postaci o niezbędne informacje.
Ataki specjalizacje będą przydzielane Graczowi za darmo tylko przy akceptacji karty postaci. Będą posiadały określony poziom, w zależności od tego, jak ciekawa i pomysłowa będzie Karta Postaci. Stylistyka także będzie brana, lecz w mniejszym stopniu. Ważne, by nie kaleczyć naszego języka polskiego.

Początkowe punkty fabularne w granicy liczbowej 50-100 będą rozdawane za darmo tylko przy akceptacji karty postaci. Podobnie jak z atakami czy specjalizacjami, im ciekawiej przedstawiona postać, tym większa szansa na otrzymanie PF z najwyższego pułapu.

Każda postać, zarówno NPC, jak i Gracza posiada sławę. Gracze standardowo mają wpisane, że są znani w miejscu swojego pochodzenia tj. miasto, wieś. Chyba, że postać jest członkiem Rady Miasta lub Rycerzem Zodiaku-wtedy sława pozwala innym rozpoznać ich twarze w miejscach poza miejscem zamieszkania. Postaci NPC, w zależności od piastowanego stanowiska posiadają sławę pozwalającą im na większą lub mniejszą popularność. Sława może ulec zmianie-na dobre lub też na złe. Wszystko będzie zależne od tego, jakie dokonania wykona postać. W zależności od sławy, jej pozytywności lub negatywności, taka będzie reakcja otoczenia na widok postaci. Może to być prośba o autograf czy też atak. Sława jest znana każdej postaci, chyba, że historia postaci pozwala jej nie poznać innej postaci.

 


Ostatnio zmieniony przez Crystal Empire dnia Sob Sty 13, 2018 9:55 pm, w całości zmieniany 2 razy
#2PisanieRe: Akceptacja Kart Postaci oraz dodatki   Sob Maj 06, 2017 11:07 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Punkty Fabularne


Punkty Fabularne to waluta, niezbędna do rozwoju waszej postaci. Za punkty fabularne można wykupić ataki, magiczne, fizyczne oraz statyczne, zwiększać poziom statystyk (dodaje się tyle, ile posiada się punktów fabularnych tj. jak się dostaje 10 to tyle dodaje się do aktualnej statystyki), można także zakupić przepisy na mikstury alchemiczne, także zwiększyć więź z Aonem(po fabularnym wyjaśnieniu), a także zwiększyć poziom fabularny postaci. Można wybierać, ile punktów fabularnych przydziela się na daną rzecz-można również je zbierać. Co kto woli.

Pierwsze punkty fabularne dostajecie za KP (nie dotyczy ras prestiżowych oraz Rycerzy Zodiaku, gdyż wynika to z wartościowych dodatków, jakich niosą ze sobą wspomniane grupy). Przedział punktowy mieści się od 50 do 100 punktów. Im lepsza Karta Postaci, tym większa ilość punktów. Dlatego, warto postarać się przy pisaniu. Bierzemy pod uwagę wszystko, oceniając KP, a także współpracę Gracza, jeśli zajdzie potrzeba poprawy KP.
Kolejne punkty fabularne,dostępne dla wszystkich ras i grup, można uzyskać w następujący sposób:

-Za ogólne prowadzenie postaci(za ciekawe prowadzenie postaci, niekonwencjonalne pomysły podczas rozgrywki)-pula punktów mieści się w przedziale od 5 do 10 punktów

-Za sesje pod okiem Mistrza Gry(nie chodzi o eventy, a spotkania z NPCami, wykonywanie zadań przez nich zleconych)-pula punktów mieści się w przedziale od 10-20

-Za udział w eventach-pula punktów mieści się w przedziale od 30 do 50(zależne od trudności eventu oraz ryzyka śmierci postaci)

-Za tworzenie przedmiotów, pisanie książek itd., które wpłyną na reakcje otoczenia w znacznym stopniu-pula punktów mieści się w przedziale od 1 do 5 (dochodzi tutaj powiększenie sławy)

-Za pomoc przy tworzeniu opisów, zwracaniu uwagi na błędy, za ogólną pomoc-nie ma określonej puli punktów minimalnej, gdyż ich ilość będzie przydzielana według zasług dla forum, jednak nie więcej jak 300 punktów łącznie.


Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Postaciowo

ważne tematy dla naszej postaci

 :: Kartoteka
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo