Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieAtlanci   Sob Maj 06, 2017 3:27 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Aquaticanie


Aquaticanie to inna nazwa syren. Jest to ich prawdziwa nazwa tylko, że przed Kataklizmem, coby chronić swoją tożsamość stworzyli historie o syrenach mamiących marynarzy. Dzięki temu, istoty powierzchni trzymały się daleko ich podwodnych miast. Zatem efekt został osiągnięty. Znani są także jako Atlanci, gdyż to właśnie oni stworzyli mityczną Atlantydę, która dalej istnieje, lecz z powodu zawiści istot powierzchni stworzyli historię o jej zatonięciu, w celu zabezpieczenia Atlantydy przed zawiścią istot powierzchni.


Aquaticanie zrodzili się w tym samym czasie co krasnoludy. Stworzył ich Apokalipsa, który po sporze z żoną poczuł się nieco samotny. Najpierw byli zwykłymi tworami z morskich fal, które pod wpływem właściciela wprawiały się w ruch. przypominali wodne figury, które pod wpływem magii Apokalipsy, ożywały. Ten jednak tak ich ukochał, że potajemnie przed żoną tchnął życie w swoje wodne figury. Rozsiał ich po wszystkich morzach, oceanach oraz jeziorach i rzekach na Błękitnej Planecie oraz innych planetach wszechświata. Dostali za zadanie chronić wody przed istotami z powierzchni. Niemniej, dostali zakaz zabijania ich, bowiem ich życie było tak samo cenne jak Aquatican. Zatem jak im przykazano tak czynili. Na Ziemi, również ukrywali swoje istnieje z racji tego, że istoty powierzchni byli przerażeni takimi istotami jak oni. Musieli jednak uważać na rybaków oraz podróżników, którzy często wzbudzali ciekawość u młodych Aquatican. Opiekunem tejże rasy stał się Posejdon, wyznaczony przez Apokalipsę. Z racji, iż Bóg ten, nie mógł upilnować wszystkich podzielił się tym obowiązkiem z innymi władcami wód. On sam zaś zaopiekował się wodami mórz. Oceany przypadły w udziale Ahi-Bundhnja, rzeki Anahitcie, zaś jeziora Karze. Każde z nich sprawuje piecze nad danymi zbiornikami wód. Aqauticanie jednak żyją w stadach, które zamieszkują podwodne miasta. W każdym z miast rządzi inna para władców. Można to porównać do prezydentów czy burmistrzów miast, a nawet starostów we wsiach. Jednakże, wszyscy oni podlegają jednemu z boskich opiekunów zbiorników wodnych.


Aquaticanie są rasą bardzo podobną do ludzi czy elfów, jeśli patrzymy na nich od pasa w górę. Miewają różnorakie odcienie skóry, od bardzo jasnej do ciemnej. Podobnie jest z kolorami tęczówek oraz włosów. Aquaticanom nie rosną włosy poza głową oraz twarzą u mężczyzn. Tak, rasa ta może zapuszczać brody oraz wąsy. Co do ludzkiej budowy ciała, ta jest zawsze dobrze umięśniona, podobnie jak ręce czy ogon, ponieważ pływanie pod wodą wymaga siły. Co się tyczy zaś ogonów, te potrafią mieć wszelakie kolory. Jednakże te najbardziej kolorowe należą do Aquatican żyjących w oceanach. Stonowane kolory, lecz nadal barwne odcienie to znak rozpoznawczy mieszkających w morskich wodach. Najbardziej blade kolory to przymiot Aquatican żyjących w jeziorach oraz rzekach. Rybie dodatki mogą być ogonem przypominającym ryby takie jak: rekiny, orki, welony, a nawet jak węgorze. Wbrew pozorom nie posiadają ogonów w stylu ośmiornicy czy w krewetki bądź homara. Te są tylko i wyłącznie rybie. Aquaticanie, będąc pod wodą muszą mówić bardzo głośno. Na powierzchni, jest to nic innego jak krzyk. Dlatego, kiedy wychodzą na powierzchnie muszą nauczyć się mówić nieco ciszej. Jest to niestety żmudna i trudna praca. Każdy z przedstawicieli syren Aquatican ma formę lądową. Wbrew pozorom nie dzieje się to przy pełni Księżyca czy kiedy osuszą ogon. Potrzebują tej formy, gdyż tylko wtedy są w stanie współżyć ze sobą. Jak to możliwe? Otóż, Aquaticanie to ssaki, nie ryby. Ta plotka, została wymyślona przez nich samych, aby chronić kobiety, które na czas ciąży spędzają czas na lądzie pod opieką ojca oraz dziadka. Aquaticanie, dzięki tej zdolności, zaczęli wtapiać się w świat mieszkańców powierzchni. Zaczęli zdobywać informacje o ich technologii oraz kulturze. Stworzyli przeogromne zbiory, które wręcz cudem ocalały po Kataklizmie. Aquaticanie, stracili w czasie Kosmicznej Epoki Lodowcowej, aż połowę swojej populacji. Jak to się stało? Większość z nich zaczęła za bardzo asymilować się z osobnikami z powierzchni. Przejęli oni chęć osiągnięcia Cząstki Boga. Przesiąknęli złymi intencjami i ponieśli tego konsekwencje.Po kataklizmie, Aquaticanie przestali się ukrywać Pomogli mieszkańcom powierzchni w odbudowie zniszczonego świata. Wszak woda daje życie, więc czuli się w obowiązku, wspomóc tych z powierzchni.


Aquaticanie jako jedyna rasa potrafi pałać się magią ognia pod wodą. Podczas przebywania w formie morskiej, muszą przebywać w wodzie, ewentualnie moczyć ogon. Ich uszy są bardzo wrażliwe na bardzo głośne dźwięki. Takie uderzenie dzwonu czy krzyk może wywołać u nich ból głowy, a im donośniejszy tym gorsze skutki uboczne dla nich. Może to doprowadzić nawet do utraty przytomności. Wszyscy Aquaticanie mają melodyjne głosy, zarówno kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Dzięki tej zalecie można ich słuchać w nieskończoność. Z racji posiadania dużej siły, muszą się kontrolować, żeby nie wyrządzić komuś krzywdy. Będąc w stanie morskim, mogą nawet zabić, kiedy używają ogona. W formie ludzkiej, posiadają łuski w przeróżnych miejscach na ciele, niemniej zawsze zostają w tym samym miejscu. Niektórzy Aquaticanie, podczas przebywania pod wodą mają błony między palcami oraz zaostrzone i nieco dłuższe paznokcie. Służą im, między innymi do obrony. Natomiast wszyscy przedstawiciele tej rasy, mają nieco ostrzejsze zęby. Wyglądają jakby je ktoś na ostro spiłował. Aquaticanie żyją mniej więcej, tyle samo co elfy. Skóra Aquaticanów nigdy się nie marszczy, nawet jeśli spędzają czas w formie ludzkiej. Rasa ta potrafi oddychać pod wodą, jest to zdolność nabyta i nikt nie wie jak to do końca jest możliwe. Po Kosmicznej Epoce Lodowcowej, wychodzą na powierzchnię, aby uczyć się wszystkiego o nowym świecie oraz znaleźć nowych przyjaciół, tudzież znajomych. Poza tym, świat się zmienił i jest bardziej dla nich przyjazny. Ich charaktery są tak różne jak niezliczone są gwiazdy na niebie.

Statystyki początkowe

Siła 50
Wytrzymałość 45
Opanowanie 40
Pokłady Magiczne 40
Zwinność 60
(Dotyczy prędkości w wodzie z ogonem. Gdy mają nogi ich prędkość jest równa człowieczej. )
 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Rasy :: Rasy Podstawowe
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo