Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieWróżki   Sob Maj 06, 2017 3:05 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Pixie


Pixie to nikt inny jak wróżki. Dokładnie, wróżki ze snów każdego dziecka i nie tylko. Skąd w ogóle wzięły się Pixie? Otóż, należy cofnąć się, aż do początków Wszechświata. Dokładniej tuż, po narodzinach Apokalipsy oraz Solary. Pixie powstały z pierwszego szczerego śmiechu oraz łez szczęścia Wielkiej Dwójki. W połączeniu z magią, radość przez łzy stworzyła złote oraz czarne światełko. Z tego pierwszego narodziła się śliczna dziewojka. Miała złote włosy, całe czarne oczy, cerę brzoskwiniową oraz przezroczyste tęczowe skrzydełka wyrastające z jej pleców. Z drugiego światełka, narodził się przystojny młodzik. Miał czarne włosy, bladą cerę, a oczy całe złote. Podobnie jak siostra, posiadał przezroczyste skrzydełka, niemniej te były nieco ciemniejsze niż młódki. Oboje byli bardzo do siebie podobni, jednakże różnili się charakterem-on był nieokrzesanym rozbójnikiem, zaś ona spokojną i łagodną personą. Co było w nich wyjątkowego? Jedno i drugie było niewielkich rozmiarów. Bez problemu mieścili się na dłoni Solary czy Apokalipsy. Śmiało można powiedzieć, że Pixie były pierwszymi dziećmi tej pary, mimo iż narodzone w magiczny sposób.


Wróżki, przez pierwsze kilka lat mieszkały w pałacu Apokalipsy. Niemniej rodzeństwo zaczynało się nudzić, bo cóż tu robić w tak ogromnym miejscu? Solara zaprosiła ich do swojego ogrodu, ale i tam na długo nie zaznali radości. Nadal również, Wielka Dwójka nie wiedziała jakie imiona nadać rodzeństwu. Dziewczynka zakochała się w kwiatach, natomiast chłopiec lubował się w dokuczaniu siostrze. Solara dostrzegła, że radość oraz szczęście dodają sile złotowłosej, natomiast smutek oraz ból dają siłę czarnowłosemu. Solara chciała dogodzić wróżkom, ale nie udało się jej to. Każde, nowe zmyślne miejsce nudziło się rodzeństwu. Pewnego jednak dnia, rodzeństwo dostrzegło w magicznej kuli piękną planetę zwaną Ziemią. Za wszelka cenę chcieli tam zamieszkać. Solara oraz Apokalipse mieli co do tego pewne obiekcie, czy aby takie istotki sobie poradzą. Wtedy stało się coś, jeszcze bardziej magicznego. Na Błękitnej Planecie, narodziło się mnóstwo Pixie, w podobny sposób co rodzeństwo. Niemniej, nikt nie potrafił trzymać ich wszystkich w ryzach. Było już wiadomo, jakie zadanie dostanie rodzeństwo. Pozostało jeszcze coś, nim mieli odlecieć od rodziców na zawsze. Imiona. Dziewczynka, a raczej już wtedy kobieta dostała imię Lucky Pumpkinbees, zaś dorosły już młodzian Drake Swiftcrystal. Stali się oni pierwszą, królewską parą wróżek, która zaczęła rządzić w świecie Pixie.


Życie na planecie Ziemia, nie było łatwe dla Pixie, ponieważ mieszkańcy ziemi, polowali na nie. Wróżki nie miały zatem wyjścia, jak ukryć się i nigdy więcej nie pokazywać się światu. Niemniej, zaczęło im brakować towarzystwa ziemskich istot, więc postanowiły pomagać czy uprzykrzać im życie z ukrycia. Tak, wróżki podzieliły się na dwie frakcje-Dobre i Złe. Tymi pierwszymi dowodziła Lucky, drugim Drake. Właśnie tez między innymi dlatego, wróżki stworzyły legendy oraz historie na swój temat. Coby nikt, mimo wszystko o nich nie zapomniał, bo przecież mimo bycia magicznymi istotami czerpały siłę zarówno z pozytywnych jak i negatywnych emocji istot ziemskich. Czas mijał spokojnie, to momentu, kiedy pojawiły się magiczne anomalie. Wróżki nie miały dokąd uciekać. Spora część z nich zaczęła umierać, gdyż Cisza była dla nich mordercza. Nie dość, że blokowała dopływ emocji, to jeszcze wysysała magię z ich ciał. Solara zabrała Pixie do pałacu męża, aby je uratować. Niestety, przeżyło ich ledwie pięć tysięcy. Solara bardzo nad tym ubolewała dlatego, gdy tylko Epoka Lodowcowa się skończyła, podarowała Pixie pewną zdolność. Mogły, podczas każdej, pierwszej pełni Księżyca każdego nowego miesiąca przybrać dorosłą postać i pozostać w niej, do pełni, która ma miejsce trzy miesiące później. Dzięki temu, wróżki mogły nawiązać bliższy kontakt z istotami ziemskimi. Solara, podarowała możliwość krzyżowania się z ludźmi, elfami oraz aniołami, a także hybrydami takimi jak półelfy czy avarielami.W ten sposób, Pixie nie rodziły się tylko w magiczny sposób, poprzez pierwszy śmiech oraz płacz ze szczęścia, ale także w naturalny sposób. Jednakże stało się to problematyczne, gdyż miłość zaczęła ranić zakochane Pixie. Apokalipsa, nim zapadł w kolejny sen podarował im prezent-pozwolił przybierać dorosłą postać kiedy tylko chcą pod jednym warunkiem-ich miłość musi być szczera i prawdziwa. Inaczej wrócą do miniaturowej postaci. Pixie cieszyły się z takowego prezentu, ale i to stało się problemem. Niestety, rzeczywistość okazała się dosyć brutalna dla wróżek. Przekonały się, że życie wcale nie jest takie kolorowe i na prawdziwą miłość, trzeba czekać latami. Dlatego Pixie są bardzo ostrożne i nie ufne w nawiązywaniu znajomości. Niemniej tym, którym się poszczęściło, mieszkają na spokojnie w Larnwick między innymi istotami. Trzeba pamiętać, że wróżka, która zaciążyła pozostanie w takiej formie, w jakiej zaszła w ciąże-jeśli była to forma miniaturki to na cały okres dziewięciu miesięcy nie będzie mogła przyjąć dorosłej formy. Ta sama zasada panuje w przypadku dorosłej formy.


Pixie zarówno w formie miniaturowej jak i dużej nie różnią się niczym od zwykłej ludzkiej istoty. Niektóre z nich posiadają szpiczaste uszy, więc można łatwo pomylić je z elfami. W zależności od tego, w jaki sposób narodzi się wróżka, tak uwarunkowany będzie kolor jej włosów czy też oczu. Wiadome jest, że Pixie narodzone z pierwszego śmiechu przez łzy, są bardziej delikatniejsze i piękniejsze. Ich uroda stawiana jest na równi z urodą elfów. Niemniej, Pixie mogą przytyć, więc muszą bardzo uważać. Jeśli narodzą się jako mieszanka zawsze będą posiadać więcej cech rodzica niewróżkowego. Nie będą mogły zmieniać się w miniaturową postać, jednak zostaje im jedna rzecz-mianowicie skrzydła. Każdy Pixie, nie ważne jak urodzony posiada skrzydła, których niestety nie jest w stanie schować. Skrzydła są zawsze widoczne, a to bywa bardzo upierdliwe. Niektóre Pixie znalazły sposoby, aby ukrywać skrzydła, chociażby ukryć je pod ubraniem, ale i to na dłuższa metę bywa męczące. Niemniej mogą także stosować magię iluzji, ale to już wyższa szkoła jazdy i tylko bardzo stare osobniki są w stanie to opanować. Pixie to towarzyskie istoty, acz bardzo nieufne. Jednak, jak to z nimi bywa, ciekawość bierze górę nad brakiem zaufania.


Warto też wspomnieć, czym zajmują się Pixie. Otóż Pixie dostały bardzo ważne zadanie. Muszą kontrolować równowagę w przyrodzie oraz pilnować, by każdy dostał odpowiednią ilość radości czy też smutku. Nie oznacza to, że daje im to prawo ingerowania w życie istoty ziemskiej. Nie wolno im tego robić, chyba, że sytuacja wymaga ich interwencji. Wtedy dostają informacje od Lucky lub Drake. W tym momencie, muszą komuś albo pomóc lub zupełnie na odwrót-po prostu zaszkodzić. Niemniej, nie mogą nikomu wyrządzić krzywdy, która prowadzi do śmierci. Jeśli tak się stanie, Pixie umiera. Z racji tego, jak istotna rolę pełną Pixie, Apokalipsa ograniczył ich zdolności magiczne do małego pierwiastka, jednakże mogą parać się prostymi czarami, takimi jak np. telekineza, czytanie w myślach czy stworzenie delikatnej bryzy lub wspomaganie wzrostu roślin. Jeśli chodzi o ich charaktery to są różne, tak jak to bywa z charakterami innych istot. istotne jest to, że nie ważne z jakiej frakcji pochodzą, zawsze tam gdzie się pojawią jest głośno.
Pixie przeważnie, mieszkają w lasach, nad brzegami jezior. W okolicach Larnwick obrały sobie za las, jako miejsce dla nowego miasta. Nie jest ono duże, zaledwie kilkadziesiąt, niewielkich domków skrytych za liśćmi tudzież wśród kwiatów. Często, Pixie bawią się z Wróblogryfikami i używają ich jako wierzchowce czy zwierzątka pociągowe. Warto też dodać, iż Pixie, które związały się z istotą ziemską, mieszkają i pracują jako normalni mieszkańcy Larnwick. Para królewska zamieszkuje w głównej stolicy Kryształowego Królestwa Ziemi. Często odwiedzają wróżkowe miasta oraz samo Larnwick.


Ciekawostką jest też to, że nie ma prawie w ogóle identycznych par skrzydeł u Pixie. Wyjątkami są bliźniaki. Ich skrzydła przypominają, przeważnie skrzydła ważki, więc są przezroczyste i podwójne. Niemniej, mają wszelakie barwy i odcienie, ale w zależności od przynależności do danej frakcji-Dobrej czy Złej. Ich skrzydła wyrastają w dniu szóstych urodzin, wyjątkiem są wróżki stworzone ze szczerego śmiechu oraz łez szczęścia. Zawsze, gdy rodzi się nowa wróżka, wszystkie Pixie zbierają się w pałacu w stolicy, aby przywitać nowego członka skrzydlastej rodziny. Nie ważne w jaki sposób rodzi się Pixie. Zawsze organizowane jest dwudniowe przyjęcie. Wróżki są płodne dwa dni w ciągu każdego miesiąca, więc spłodzenie potomka jest dla nich bardzo trudne. Stąd organizowane są właśnie, wspomniane wcześniej przyjęcia. Pixie żyją mniej więcej tyle samo co elfy. Każda wróżka posiada swój talent. Oczywiście talenty powtarzają się, dlatego w każdym z miast Pixie, stworzono mniejsze frakcje, które pełnia poszczególne role-jedni opiekują się tylko kwiatami inny tylko zwierzętami, a jeszcze inne naprawiają zniszczone rzeczy, jeszcze inne robią wszystko na odwrót. Każdy Pixie, który skończy miesiąc, wybiera swój przedmiot, symbolizujący dana frakcję-np. wisiorek z kropelka wody, młotek czy figurka ptaszka. Frakcji jest tyle ile jest możliwości oraz sposobów pomocy ziemskim istotom. Pixie zaprzyjaźnią się z każdym przedstawicielem rasy. należy także zwrócić uwagę, że każda czy każdy Pixie zrodzony ze śmiechu oraz łez szczęścia pamięta tego, który dał jemu lub jej życie, dzięki temu powstaje wspaniała więź między ojcem matką wróżki, a takim Pixie. Ta zasada, niestety nie obowiązuje przy wróżkach, gdzie jeden z rodziców to istota ziemska. Imiona Pixie są dwuczłonowe i nie posiadają nazwisk. Pierwsza część ich imienia to po prostu zwykle imię, zaś drugi człon określa to jaki ma ona czy on talent. Jeśli dla przykładu wróżka zajmuje się zwierzętami to drugi człon będzie miał powiązanie do jakiegoś zwierzęcia np. Dona Bumblebee. czyli Dona Bąbelkowa Pszczółka. Trzeba także pamiętać, że bywają bardzo zazdrosne o osobę, w której się zakochają lub bardzo polubią. Tylko para królewska posiada jednolitego koloru oczy, co ich wyróżnia spośród pozostałych.

Statystki początkowe

Siła 20
Wytrzymałość 25
Opanowanie 40
Pokłady Magiczne 55
Zwinność 55

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Rasy :: Rasy Podstawowe
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo