Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieElfy   Sob Maj 06, 2017 12:46 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Elfy


Elfy przybyły na Ziemię ze swojej rodzinnej planety Namitto. Planeta ta położona jest w Galaktyce Andromedy. Od Błękitnej Planety dzieli ją, aż 2,25 milionów lat świetlnych. Cóż elfy robią tak daleko od rodzinnego domu? Najprostsza rzecz na świecie-ciekawość i chęć przygód. Uszatki, zdrobniale nazywane przez Bogów, przyniosły coś jeszcze dla mieszkańców Ziemi. Mianowicie alchemię. Istoty te są mistrzami alchemii. Nie jest im straszne, tworzenie przeróżnych mikstur na choroby wszelakie. Na Błękitnej Planecie, mają też możliwość tworzenia nowych zawiesin. Na planecie bowiem istnieje mnóstwo przeróżnych roślin, służące elfom do testowania w temacie alchemii. Jak to w ogóle jest z tymi elfami? Otóż Uszatki mają zbliżoną kulturę do ludzi. Dlatego też, tak ich ciekawiło życie na innej planecie. Zastanawiały się jak to jest z rasą, która jest bardzo podobna do nich samych. Po czym, w ogóle poznać elfa? Jak odróżnić go od ludzkiej istoty? Przede wszystkim warto wspomnieć o istnieniu dwóch gatunków elfów.


Pierwszym z nich to Świetliste Elfy zwane też Świetlikami. Mają bardzo łagodne charaktery. Nie oznacza to jednak, że nie potrafią pokazać, przysłowiowych rogów. Umieją to zrobić, co nie raz zaskakuje wszystkich dookoła. Uchodzą oni bowiem za bardzo delikatnych i wrażliwych. Co jest po części prawdą. Mają silna więź z naturą, dlatego większość czasu spędzają na jej łonie. Interesują się otaczającym ich światem. To też bardzo ciekawskie istoty, nie bardzo przepadające za przemocą. Dlatego, jeśli taki Świetlik użyje siły wydaje się to bardzo dziwne. Owszem, nie pałają się zbytnio wojaczką, niemniej zdarzają się wojownicy w ich szeregach. Często także, uchodzą za lalusiów, co jest mylnym stwierdzeniem. Elfy te potrafią być bardzo spokojne, ale też niekiedy bardzo zarozumiałe. Bywają osobniki będące typowymi gburami, jak również tacy co są całkowitym przeciwieństwem tych pierwszych. Co jeszcze takiego z charakteru je wyróżnia? Chociażby to, że są cwańsze niż się wydaje. To takie ciche wody. Niepozorne, urocze istotki przy których trzeba uważać co się mówi i robi. Jak ktoś im zajdzie przysłowiowo za skórę, potrafią się odegrać oraz wykorzystać zasłyszane informacje. To takie diabełki w ciele aniołków. Niemniej mają wielkie serca. Nie potrafią trzymać długo urazy, gdyż dają każdemu chociaż tą jedną szansę na poprawę. Owszem, zdarzają się osobniki inteligentne inaczej, ale to już kwestia genów. Jeśli natomiast chodzi o ich wygląd to ich cera może mieć tonację niemalże białą, aż do mocno opalonej. Uszy mogą mieć zarówno duże i długie, jak i krótkie są jednak szpiczasto zakończone. Wszystkie jednak elfy potrafią poruszać uszami. Jak tylko się denerwują, to te lekko unoszą się do góry. Zaś będąc w smutku, te lekko opadają im w dół. Jakby nie posiadali tych szpiczastych dodatków nie różniliby się od zwykłych ludzi. Ich czupryny mogą mieć przeróżne kolory, od rudego po czarne niczym noc. Tęczówki oczu również miewają różne barwy od szarawych, prawie białych po ciemna tonację. Posturę ciała mają zbliżoną do ludzkiego, jednakże dzięki szybkiemu metabolizmowi zachowują linię. Owszem, zdarzają się tłuściutkie elfy. Wtedy jednak jest to efekt choroby genetycznej. Ich wzrost jest bardzo zbliżony do ludzkiego. Najwyżsi mężczyźni osiągają metr dziewięćdziesiąt, a czasem więcej. Kobiety zaś dochodzą do wzrostu metra osiemdziesiąt, nie licząc obcasów. Cóż jeszcze odróżnia te elfy od ludzi? Błękitna krew. Tak elfy mają niebieską krew. Nikt nie wie, dlaczego tak jest. Mówi się, że ma to związek z dużą ilością magii w ich ciele. Tak, elfy jako jedne z nielicznych istot nie posiadają małego pierwiastka magicznego. Te elfy, z racji bliskości z naturą mieszkają, przeważnie w wioskach. W miastach czują się niekomfortowo, jakby je ktoś zamknął w szklanej kuli, tudzież klatce. Lubują wolność, czystość powietrza oraz ciszę i spokój.


Drugim gatunkiem elfów są Mroczne Elfy. Zwane inaczej Chochlikami, z racji psotnego charakteru. Elfy te są totalnym przeciwieństwem Światełek. To takie nieokrzesańce usilnie twierdzące, że są we wszystkim najlepsze. Zawsze musza udowodnić, że potrafią zrobić coś lepiej niż ktoś w ich otoczeniu. Nawet jeśli mają się przy tym ośmieszyć. Mają cięte języki, często najpierw coś robią nim posłuchają. To jest właśnie powodem częstego wpadania w tarapaty. Pałają miłością do wojaczki, chociaż zdążają się pokojowe osobniki. Wtedy, takie zachowanie wzbudza zdziwienie. Mają też duży problem z zachowaniem kultury. Ciężko jest, zmusić je by dostosowały się do panujących zasad. Powód? Uwielbiają łamać zasady. Uważają, że te są po to, by je łamać. Niekiedy notorycznie. To było powodem, jeszcze sprzed Kataklizmu, narodzin wielkiego konfliktu między Świetlikami a Chochlikami. Jeśli sytuacja bardzo wymaga dostosowania, zrobią to. Mimo wszystko, są bardzo honorowe. Apokalipsa i bliskość wyginięcia ich gatunku, spowodowała inny tok myślenia. W Starym Świecie, Mroczne Elfy lubowały się w zabijaniu i mordowaniu. To był dla nich chleb powszedni. Chochliki są jednym z tych przykładów rasy, która z powodu Apokalipsy zmieniła swoje nastawienie do pewnych spraw. Bardzo łatwo rozpoznać Mrocznego Elfa od pozostałych. Ich cera jest ołowiana, od ciemnego hebanu po wręcz czarny niczym węgiel ton. Ich źrenice mają barwę krwistej czerwieni lub ciemnego fioletu ewentualnie niebieskie. Włosy zaś są białe niczym śnieg, niekiedy zdarzają się pojedyncze czarne pasma. U nich również nie ma grubych Chochlików. Chyba, że jest do jakiś defekt genetyczny. Ich problemem, tak przynajmniej uważają jest ich wzrost. Najwyższy osobnik płci męskiej osiąga metr siedemdziesiąt, nieco trochę więcej. Kobiety zaś mierzą sobie metr sześćdziesiąt. Elfy te posiadają śnieżnego koloru krew, która w blasku światła lśni niczym posypana brokatem. Podobnie jak u Świetlików, jest to wielką zagadką. Wbrew pozorom, mimo tego jakie potrafią być nieznośne i złośliwe, także potrafią okazać serce. Jednakże robią to z niechęcią. W ogóle z uczuciami są na bakier. Dopiero co poznają te pozytywne emocje, więc bardzo łatwo wprowadzić je w zakłopotanie.


Jakie natomiast posiadają wspólne cechy te oba gatunki poza uszami? Głos. Tak, istoty te mają bardzo melodyjne głosy. Jak rozmawiają, ma się wrażenie jakby niekiedy śpiewały. Można by rzecz, że każdy słuchający elfa skupia się tylko na ich dyszkancie. Często takie sytuacje wprawiają je w zakłopotanie. Warto też dodać, że Chochliki oraz Światełka, po Apokalipsie zaczęły łączyć się w pary. Ich potomstwo nadal jest elfem, ale posiada cechy mieszane obojga rodziców. Może mieć białe włosy, ale jasną cerę i czerwone oczy. Wbrew pozorom elfie kobiety nie mają dużego biustu. Elfy mogą krzyżować się z ludźmi oraz aniołami. Elfy to jeszcze jedna z magicznych i zagadkowych istot zamieszkujących Ziemię. Ciągle czymś zaskakują, a i same mają sporo do odkrywania.

Statystyki podstawowe

Siła 30
Wytrzymałość 30
Opanowanie 60
Pokłady Magiczne 65
Zwinność40

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Rasy :: Rasy Podstawowe
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo