Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieNiebianie   Sob Maj 06, 2017 12:35 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Anioły


Anioły zrodziły się z cząstki Białej Materii, fragmentu duszy Boga oraz jednej kropli krwi Szatana. Zostały powołane do życia, gdyż ktoś musiał strzec dwóch materii, które w pewnym momencie zaczęły negatywnie na siebie oddziaływać, co powodowało niebezpieczne anomalie. Narodziły się w tym samym czasie co demony. I dostały zadanie najwyższej wagi, gdyż to od nich zależy czy Biała Materia będzie wpływać na otoczenie tak, jak powinna. Na swojej planecie, Nexero posiadają Saktuarium, w którym Biała Energia jest przechowywana. Jeśli coś złego się z nią dzieje, anioły od razu to wyczuwają.
Pierwszym narodzonym aniołem był Metatron, który z czasem został opiekunem wszystkich skrzydlatych oraz zasiadał obok Najjaśniejszego. Z zapisów, w Anielskiej Księdze Życia zapisano, że przy jego narodzinach Ojciec Niebieski był tak szczęśliwy, że zaczął śpiewać, co napełniło nowe stworzenie większą ilością magii. Dlatego też, to właśnie Metatron jest najsilniejszym ze wszystkich aniołów, a jego moc jest zbliżona do tej, którą posiada Bóg.
Domem aniołów stała się planeta Nexero, a dokładniej kontynent zwanym Aro. Skrzydlaci rozwijali się bardzo powoli. Najpierw zamieszkiwali małe wioski, zbliżone do tych, które pojawiały się w późniejszych dekadach na Ziemi. Dlatego, anielskie miasta nadal przypominają miasta średniowieczne, a niektóre nawet starożytne.
Historia rozwoju skrzydlatych jest mocno owiana tajemnicą. Bóg jednak, zezwolił na uchylenie rąbka tajemnicy mieszkańcom Ziemi. tym bardziej, że wiele aniołów, po Kataklizmie zrodziło się właśnie na Błękitnej Planecie.


Pierwsze narodzone anioły, z Metatronem na czele przez kilka lat mieszkały w Pałacu Apokalipsy. To właśnie tam, znajdowała się Biała Materia, którą miały strzec. Z początku, nie było to problemem. Wszystko zaczęło się zmieniać, kiedy Biała Materia zaczęła oddziaływać na anioły. Te, które zostały skalane dodatkową porcją magii zmieniały się. Ich skóra potrafiła przybrać kolor błękitu, wyrastały dodatkowe pary skrzydeł, nie tylko na plecach, ale również na głowie, tuż nad uszami. Nie raz też, zdarzało się, że anioły traciły, tak zwaną ludzką powłokę i stawały się istotami stworzonymi z czystego światła.
Takim oto sposobem narodziły się nowe odmiany tej rasy . Jednak, ci którzy utracili fizyczne ciało stracili możliwość rozmnażania się na rzecz mocy, którą zaczęli dysponować. Nie mogli także pozostać w Pałacu Apokalipsy, gdyż Biała Materia zaczynała stanowić zagrożenie dla wszystkich dookoła. Apokalipsa, wraz z Bogiem, uznali, że czas najwyższy zamknąć Białe Światło w przygotowanym do tego miejscu. Zatem Aniołowie oraz Najjaśniejszy zawitali na Nexero, która stała się ich nowym domem. Tam zbudowali sanktuarium z białego marmuru, w którym zamknęli białą materię. Aniołowie, którzy stali sie czystą energią, stanęli na straży Białej Materii odcięci od świata zewnętrznego. Nie potrzebowali bowiem niczego innego jak energii tego, czego strzegli, aby mogli egzystować. Sanktuarium znalazło się w podziemiach Boskiego Pałacu, do którego dostęp uzyskali tylko nieliczni. Mianowicie, Apokalipsa oraz Solara, Najjaśniejszy, Metatron, w późniejszym czasie Eter oraz Rycerze Zodiaku. U podnóży pałacu powstała wioska, która z czasem przerodziła się w stolicę Państwa Aniołów czyli Eshua.
Rasa ta rozmnażała się i kolonizowała Aro tworząc wspaniałe anielskie miasta, które znakomitością przewyższają nawet te należące do elfów. Korzystanie z magii pozwoliło skrzydlatym w pełni umagicznić swoje metropolie. Gdzie się nie spojrzy, tam wszędzie jest magia. Mimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają na zwykłe tereny zabudowane z czasów starożytnych znanego mieszkańcom ludzi. Miasta Aniołów nigdy nie są takie same, każde z nich jest inne, a nawet mogłoby się zdawać, że piękniejsze od poprzedniego. Podobnie jest ze strojami, które sprawiają wrażenie wyciągnięty z bajek dla dzieci.
Wszystko było w należytym porządku do czasu, kiedy to Biała Materia zaczęła tracić swoją moc. Okazało się, że nie tylko Białe Światło zostało w jakiś sposób skażone. Miało to wpływ na wszystkie anioły oraz samego Najjaśniejszego. Doprowadziło to do tego, że moce jednych zostały wzmocnione, natomiast inne zablokowane. Wywołało to wojnę domową, nad którą Najjaśniejszy nie mógł zapanować.  Wielu skrzydlatych poległo, a mimo próby opanowania Białej Materii nic się nie zmieniało, a wręcz narastało. Anomalia ta doprowadziła, między innymi do dwóch wojen między Aniołami oraz Diabłami. Nazwano je później Wielkimi Wojnami.  Jednak, gdyż tutaj główną bronią była magia, nastąpiły zawirowania magiczne. Te doprowadziły do wieloletniej śpiączki wielu przedstawicieli rasy, w tym rodziny Najjaśniejszego, a magia została wyłączona z użytkowania, gdyż zagrażała życiu wszystkim dookoła. Aniołowie zatem, musieli nauczyć się żyć bez magii. Wielu z nich nie było zadowolonych z takiego obrotu sprawy więc przeniosły się, wbrew Najjaśniejszemu na Ziemię, aby zacząć nowe życie. Jednak, musiały się ukrywać, gdyż ich istnienie, w tamtym okresie owiane było tajemnicą. Tak właśnie narodziły się pierwsze mieszańce aniołów oraz ludzi. Po Kosmicznej Epoce Lodowcowej ujawniły na Ziemi swoją obecność, a także znacznie częściej zaczęły się na niej pojawiać. To właśnie w tamtym okresie zaczęły pojawiać się pierwsze krzyżówki ludzi oraz aniołów na Ziemi.
Przez wiele lat, rasa ta rywalizowała z diabłami, które obwiniały  anioły za anomalie, które miały miejsce. Jednak, prawdziwym powodem waśni oraz zakłóceń w materii był brak pojednania między braćmi, który doprowadził do Wielkich Wojen. Rozejm nastał w chwili, kiedy Cisza zaczęła zagrażać Nexero. I tak oto, w Nowym Świecie anioły i diabły zawarły ze sobą rozejm, który pozwolił na oficjalne zaakceptowanie związków pomiędzy tymi rasami. Aktualnie, rasa ta zamieszkuje zarówno Nexero jak i Ziemię.


Anioły niczym nie wyróżniają się od przeciętnego człowieka. Jednak, z racji tego, że posiadają możliwość zmiany wyglądu, często z tego korzystają. Mimo tego, mają oni pierwotną formę, którą ukrywają, jeśli nie przebywają na Nexero. Tylko Serafiny wyróżniają się w swojej pierwotnej formie i bardzo łatwo je odróżnić od innych. Posiadają bowiem niebieski lub zielony odcień skóry oraz posiadają ogony zakończone pierzasta końcówką.  Ich najbardziej charakterystyczną cechą są oczy. Mają one barwę błękitną, zieloną czy złotą lub mieszaną. Barwa włosów, w ich normalnej formie miewa odcień jasny, od białego po złoty. Jeśli się im jednak za widzi mogą one mieć przeróżne wariacje kolorystyczne. Jedyną, niezmienną cechą u Aniołów są ich skrzydła. Ich rozpiętość wynosi powyżej dwóch metrów i są dobrze umięśnione. Wszak muszą mieć możliwość uniesienia się w powietrzu.  Mogą posiadać różne kolory, od czystej bieli, po całkiem ciemne, a nawet z mieszanymi kolorami, gdzie większa część może mieć jedną barwę zaś druga zupełnie inną . Czasami ich skrzydła mogą być ozdobione plamkami, ciapkami, a nawet paskami. Chociaż ten dodatek zdarza się bardzo rzadko. Należy też dodać, że pióra, podobne do ptasich działają jak trucizna. To taka naturalna bariera ochronna, która ma chronić delikatny i zarazem wrażliwy dodatek który jest chlubą i dumą skrzydlatych. Jeśli ktoś spróbuje bez zgody właściciela ich dotknąć, na pewno spotka go niemiła niespodzianka. Raz może to być zwykła choroba trwająca kilka dni, a za innym razem taki delikwent może dorobić się żółtych czy zielonych plam na ciele, a czasami nawet może mu się zacząć odbijać bańkami mydlanymi. Należy dodać, że skrzydła Aniołów to sfera erogenna, dlatego dotykanie skrzydeł jest bardzo intymne. Dotykając skrzydeł Anioła za jego ówczesną zgodą, bardzo łatwo doprowadzić go do podniecenia seksualnego. Pierzasty dodatek Anioły mogą siłą woli ukrywać. Skrzydła stają się niewidoczne dla innych, ale ich ciężar nie znika i są dla właściciela wyczuwalne. Niebianie nie posiadają skrzydeł od urodzenia. Te wyrastają w okolicach lub też po osiemnastych urodzinach. Przebijają się powoli przez skórę, co powoduje niesamowity ból. Młody skrzydlaty jest przez okres tygodnia niezdolny do normalnego funkcjonowania. Przebywa także pod specjalistyczną opieką gdyż podczas wyrastania skrzydeł traci bardzo dużo krwi.  Im niebianin wyżej w hierarchii, tym posiada więcej skrzydeł. Maksymalna ilość par skrzydeł to sześć, ale tylko nielicznym udało się otrzymać więcej niż jedna parę skrzydeł.
Anioły posiadają możliwość zamiany w istotę ze światła. Dzięki temu ich moc jest całkowicie odblokowana. Tej mocy jednak może używać nieliczne grono: Metatron, sam Bóg, dwaj synowie Boga oraz niektórzy wybrańcy Nieba. Pozostali posiadają ograniczniki mocy jako kolczyki w uszach lub wisiorki na szyi czy też bransolety, których nie mogą nigdy zdjąć, chyba, że Bóg przełamie zaklęcie blokujące moc. Wyjątkami są te anioły, które pod wpływem Białej Materii utracił swoje naturalne ciało na rzecz nieskończonej mocy.

Statystyki początkowe
Siła 30
Wytrzymałość 35
Opanowanie 50
Pokłady Magiczne 60
Zwinność 45
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Rasy :: Rasy Podstawowe
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo