Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieLudzie   Sob Maj 06, 2017 12:27 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Ludzie


Rasa ta narodziła z Łez Boga oraz Szatana. Cząstka jednego i drugiego, tkwi w każdym człowieku, bez wyjątków, gdyż to właśnie one zostały użyte do stworzenia ludzi. Sprawiło to, że mogą stać się całkowicie złymi istotami, ale także tak dobrymi, że nazywani są często aniołami. Dzięki temu uważa się, że rasa ta potrafi balansować na granicy zarówno dobra jak i zła, więc neutralna. Jednak to, w jakim kierunku podąży zależny od niej samej.


Jeszcze, za czasów Kataklizmu, to ludzie dominowali na tym świecie. To dzięki nim, technologia poszła do przodu w tak błyskawicznym tempie. To jednak sprawiło, że na Ziemi oni doprowadzili do Szukania Cząstki Boga, a to przyczyniło się do ukarania Ziemian za swoją zuchwałość.
Ludzie zaczęli swój żywot zaraz po kataklizmie, jaki spotkał Ziemię miliardy lat temu. Po zderzeniu ogromnego meteorytu z planetą, która prawie całkowicie została zniszczona. Bóg i Szatan, nie mogąc ingerować w powstrzymanie zagłady, patrzyli jak miejsce, nad którym sprawowali pieczę najzwyczajniej w świecie umiera. Bóg i Szatan uronili łzy, widząc obraz zniszczenia. To był jeden z tych nielicznych momentów, kiedy również i Najciemniejszy tak bardzo przejął się losem planety. Wręcz nawet bardziej niż Nexero.
Bóg, wykorzystał więc okazję, aby użyć łzy brata do stworzenia człowieka. Udał się na Ziemię, aby używając prochu miejsca, na którym się znalazł, ukształtować ludzką istotę. Pan Światła kierował się chęcią sprawienia, aby jego brat przestał rozpaczać nad umierającą Ziemią. Zatem używając łzy swojej i brata tchnął w nozdrza stworzenia życie. Magia, która opanowała twór, powoli zamieniła je w żyjące ciało, która ujrzawszy twarz Boga uśmiechnęło się. Najjaśniejszy nazwał pierwszego człowieka Adamem, ponieważ adamosu, w boskim języku znaczyło ziemia lub rola. Jednak, by chcąc ukryć swój prezent dla brata, Bóg stworzył na Ziemi piękny ogród, któremu człowiek nadał nazwę Eden.
Najjaśniejszy, używając swojej magii, powoli odbudował planetę, która z każdym dniem wyglądała coraz lepiej. Bóg wiedział, jak bardzo balansuje na granicy boskiego prawa, ale nie mógł znieść bólu swojego brata do tego stopnia, że był gotowy zaryzykować nawet najwyższą karę. I tak, póki wszystko nie było gotowe, Bóg utrzymał w sekrecie stworzenie człowieka. Im jednak, obserwował Adama, tym bardziej dostrzegał, że ten jest samotny. Postanowił więc stworzyć dla niego kogoś podobnego, aby ten wiedział, że nie jest sam. Zatem Najjaśniejszy, stowrzył pierwszą kobietę. Nie wiedział jednak, że używanie magii odczuje jego brat. Ten odkrył część jego tajemnicy, więc gdy Bóg tworzył kobietę, zrobił mu psikusa. Użył swojej magii, aby popsuć nieco plany swojego brata. I tak, Lilith, pierwsza kobieta niebyła tak idealna, jak tego chciał Najjaśniejszy.
Pan Światła, od razu zorientował się, czyja to była sprawka, że wyszło małe niepowodzenie, więc kiedy tworzył drugą kobietę, robił to bardziej uważnie i pilnował, by sekret nie wyszedł tym razem na jaw. Adam wybrał Ewę, która bardziej przypominała jego samego niż Lilith, która czując zazdrość uciekła z Edenu, a słuch o niej zaginął. Bóg jednak, szukał kobiety, jednak bez skutecznie. Nie pozostało mu nic innego, jak zapomnieć o niej i zacząć szykować niespodziankę dla brata.
Wszystko jedno obróciło się przeciwko Bogu. Szatan, dostrzegł że brat zachowuje się dziwnie, ciągle chodził zmęczony od używania magii, zaczął doszukiwać się, co było powodem tego stanu. Jak odkrył, że Najjaśniejszy stworzył człowieka, naprawił Ziemię, poczuł nienawiść do brata. Czuł, że został w perfidny sposób oszukany, więc postanowił się zemścić. Z początku, Szatan nie miał żadnego pomysłu, jak tego dokonać, ale widząc magiczne drzewo, zasadzone w Edenie, wiedział już, co należy zrobić. Pod postacią węża skusił kobietę, a potem mężczyznę, aby zjedli owoc z zakazanego drzewa, które pozwoliło poznać im prawdę o Boskim Świecie oraz magii.
Bóg widząc co zrobił człowiek, poczuł się wykorzystany i zdradzony. Wymazał ludziom pamięć, a potem odesłał na Ziemię, rzucając przy tym na nich klątwę krótkiego życia, ciężkiej pracy dla mężczyzny oraz bólu brzemienia dla kobiety. Minęło kilka dni, nim Bóg zrozumiał swój błąd. Ludzie jednak, nie chcieli z nim rozmawiać i odrzucili go, czując, że z jakiegoś powodu nie mogą mu zaufać. Najjaśniejszy, nie chcąc więcej patrzeć na Ziemię oraz ludzi uciekł na Nexero i zrezygnował z funkcji opiekuna planety. Najciemniejszy zaś, wykorzystał ten moment, aby jeszcze bardziej dobić brata i używając swojej magii zasiał w ludziach niepewność istnienia Boga, co potem zaowocowało początkiem katastrofy.


Mimo tego, jaki stosunek mieli ludzie do Boga, ten nie zaprzestał im pomagać z ukrycia. Posyłał anioły, które wspierały człowieka w jego rozwoju. Stopniowo, rasa ta zaczęła dominować na Ziemi. To właśnie z niej, narodziły się wampiry, lykanie oraz khajitci. Dlatego, czy te rasy tego chcą czy nie, są potomkami człowieka w ten, czy inny sposób.
Człowiek zaczął zaludniać Ziemię w każdym jej miejscu. Dzięki temu, na drodze ewolucji powstało wiele odmian tej rasy.
Biali to osobniki o jasnej karnacji. Przeważnie ich kolor włosów to wszystkie odcienie blondu, brązu, czarnego czy siwości. Bywają też kolory mieszane np. brązowy z siwym, brązowy z czarnym czy nawet brązowy, siwy z brązowym oraz czarnym. Zaś kolory oczu mieszczą się w tonacji niebieskiej, szaro - niebieskiej, piwnej, zielonej. Zdarza się, że niektórzy są w posiadaniu jednej tęczówki o innym kolorze niż druga. Wtedy mówi się o heterochromii. Cechą tego gatunku to proporcjonalny tułów do długości kończyn.
Czarni natomiast mają ciemniejszą karnację niż biali i oscyluje od jasnego brązu po bardzo ciemny. Włosy również mają barwę ciemną i przeważnie są to czarne, brązowe lub mieszane odcienie. Kolory tęczówek oczu są piwne lub prawie czarne. Cechami charakterystycznymi tej rasy są: szeroka, krótka, wypukła klatka piersiowa, szerokie ramiona, wąska miednica, krótkie drogi oddechowe, szeroki nos, silnie skręcone włosy, skąpe owłosienie powłok ciała, krótki tułów, długie nogi.
Żółci natomiast mają skórę śniadą różnych odcieni. Ich włosy są ciemne oraz grube, zaś tęczówki oczu są w kolorze stopu. Cechują się niskim wzrostem, długim tułowiem, krótkimi nogami, małą powierzchnią ciała, grubymi z reguły przetłuszczonymi włosami, płaską twarzą, nisko osadzonym nosem oraz skośną szparą oczną.
Ludzie bez problemu mogą rozmnażać się z elfami oraz demonami czy aniołami, a także lykaninami czy khajitami, gdyż biologicznie są ze sobą kompatybilni. Właśnie ta cecha doprowadziła do wściekłości Boga. Aniołowie bowiem, którzy mieli pomagać ludziom, zaczęli z nimi współżyć. Szatan ponownie wykorzystał słabość brata i pozwolił demonom, aby również rozmnażały się z ludźmi. Jednak, miało to swoje konsekwencje. Apokalipsa, zbudzony przez złamanie Boskiego Prawa, zmusił Boga, aby uśmiercił to, co żyje na Ziemi.
Najjaśniejszy, ukrył przed Apokalipsą człowieka imieniem Noe i ostrzegł go o karze, jaka spotka ludzi za grzechy. Oczywiście Bóg został za to ukarany długoletnim snem, jednak Noemu pozwolono żyć. Stał on się pierwszym człowiekiem, który zaskarbił sobie szacunek Apokalipsy, gdyż pokazał, że ludzie jednak potrafią dbać o to, co jest im dane. Wielki Stwórca więc dał człowiekowi szansę na poprawę, po czym udał się na spoczynek.
Bez, już boskiej pomocy, ludzie rozwijali się swoim tokiem ewolucji. Jednakże demony i anioły nie przerwały kontaktu z nimi i zaczęły walczyć o ich względy.
Stąd właśnie powstało wiele legend oraz mitów czy baśni na temat aniołów i demonów. Gdyby nie skrzydlaci pomocnicy, ludzie nie stworzyli by tak pięknych historii oraz nie pojawiłyby się religie na świecie.
Ludzie, mimo danej szansy przez Apokalipsę, nie potrafili tego uszanować, więc Bóg, po przebudzeniu się, ponownie musiał krnąbrne dzieci ukarać. Zwłaszcza, że zaczynały pojmować, że magia może faktycznie istnieć, a wielu z nich mogło korzystać z jej ograniczonych pokładów, mimo jej zapieczętowania.
Najjaśniejszy razem z Najjciemniejszym zesłał na tą rasę trzy straszliwe wojny, które praktycznie zdziesiątkowały ludność. braciom serca się krajały, ale tajemnica istnienia magii musiała pozostać tajemnicą, bo tak decydowało Boskie Prawo. Po ostatniej, III Wojnie Światowej człowiek całkowicie wyparł istnienie Boga, a religie przestały istnieć i stały sie tylko historią. Miejsce Najjaśniejszego zajęły pieniądze oraz technologia. Chociaż byli nieliczni, którzy jednak wierzyli, że może ktoś tam na górze jest. Co ciekawe, ludzie wyparli także istnienie Szatana, uznając, że oni są źródłem zła, a nie jakaś tam istota.
Dlatego, wielu z nich zaczęło bawić się w szukanie Cząstki Boga, żeby pokazać, iż to ludzie stworzyli jego, a nie na odwrót. To zaowocowało początkiem Kataklizmu, który prawie doprowadził na skraj zagłady całą Ziemię. Wszystko dlatego, że przez ludzi przemawiała arogancja oraz duma.
Po Kosmicznej Epoce Lodowcowej, ci którzy ocaleli z tej rasy, a pamiętali, co się wydarzyło, mają teraz większy szacunek do tego, co ich otacza oraz Boskiego Świata. Chociaż zdarzają się tacy, którzy nadal negują istnienie Bogów, mimo, że mogą ich spotkać na każdym kroku.


Rasa ta jest uznawana za najsłabszą ze wszystkich, gdyż bardzo łatwo ich uśmiercić, a do tego są podatni na praktycznie każdą możliwą chorobę. Do tego, żyją najkrócej ze wszystkich ras człowiekopodobnych. Ich średnia długość wieku oscyluje w granicach do osiemdziesięciu lat, jednak zdarzają się rekordziści, którzy potrafili dożyć nawet stu dwudziestu lat. Mimo tych wad, ludzie posiadają cechę szybkiego uczenia się oraz adaptacji. Żadna inna rasa nie jest im pod tym względem równa. Człowiek jest istotą, która poradzi sobie w wielu, ekstremalnych sytuacjach. Błyskawicznie analizuje to, w jakim położeniu się znalazł, co pozwala na w miarę szybkie ustalenia odpowiedniego działania.
Dlatego też, ludzie uchodzą również za rasę kreatywną. To właśnie oni, jako pierwsi wpadli na pomysł stworzenia Cząstki Boga i dążyli dlatego. Nie mówi się o tym, ale Bogowie właśnie to ludzi obawiają się najbardziej, gdyż czują, że sytuacja może się powtórzyć i znowu dojdzie do katastrofy, acz nie koniecznie.
Natomiast, w kwestii szybkiego uczenia się, potrafią zdecydowanie lepiej i błyskawiczniej opanować magię, jednak muszą się skupić tylko na jednym jej rodzaju. Dlatego ludzcy magowie to najpotężniejsi i najznamienitsi, zaraz po tych elfickich. To też sprawiło, że elfowie tak bardzo chcieli poznać tą rasę i wymienić się z nią doświadczeniami.
Ludzie posiadają różne charaktery. Wszystko zależne jest od tego, co przeżyli, gdzie i w jaki sposób się wychowali. Dlatego ta rasa zarówno fascynuje jak i przeraża, więc to o niej najwięcej się mówi w Boskim Świecie.

Statystyki początkowe
Siła 40
Wytrzymałość 40
Opanowanie 40
Pokłady Magiczne 40
Zwinność 40

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Rasy :: Rasy Podstawowe
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo