Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieFlora   Nie Mar 11, 2018 2:42 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Flora


Świat po Apokalipsie, w przypadku flory nie uległ zbytnio zmianom. Nadal można spotkać gatunki roślin znane sprzed Kosmicznej Epoki Lodowcowej jak również owoców czy warzyw. Pojawił się jednak zupełnie nowe, dzięki pomocy magii flora stała się jeszcze bardziej piękniejsza, ale także zabójcza.Kapelusznik  Umysłowy


Dość spory grzyb, który może wyrastać nad ziemię nawet do 30 centymetrów. Bardzo głęboki, czerwony kapelusz, mieniący się różnymi odcieniami zależnie od kąta, w jakim padają na niego promienie słońca, upstrzony jest małymi, lekko włochatymi plamkami. Brzegi ma lekko wywinięte, a od drugiej strony - białe blaszki. Wszystko to osadzone jest na cienkiej, smukłej nóżce, która pod ziemią zamienia się w rozległą grzybnię. Przy poruszeniu, lub mocniejszym wietrze, kapelusznik wydziela z siebie świecący pyłek. Ogółem potrafi oczarować. Rośnie w sporych grupach - po 20-30 grzybów - i jest bardzo powszechny, bo nie ma wielkich wymagań - potrafi urosnąć przy zbiornikach wodnych, na litej skale, w upale, czy na szczytach wietrznych gór.W smaku słodkawy, nie wydaje się mieć bardzo negatywnych skutków dla zdrowia, oprócz jednego. Kiedy zje się choć jeden taki grzybek, można zupełnie stracić kontakt z rzeczywistością - zaczyna się od stanu przypominającego upojenie alkoholowe, ale bardzo szybko pojawiają się halucynacje dźwiękowe i wzrokowe. Zwykle nie są koszmarne, przeciwnie, przypominają raczej marzenia. Wydaje się raczej niegroźny, chyba że podczas przeżywania swoich omamów ktoś niechcący spadnie ze skarpy. Po minięciu efektu kapelusznika umysłowego, przez kolejny dzień trzeba się liczyć z gwałtownymi nudnościami i wymiotami.

RoselionTe człekokształtne rośliny prowadzą pasożytniczy tryb życia w drzewach i niech was nie zwiedzie ich wygląd.
Kwiaty, które gdy zakwitną przybierają kształt człowieka tak naprawdę kuszą ludzi, którymi się żywią. Posiadają piękny zapach, i każdy kto go poczuje ma ochotę dowiedzieć się skąd pochodzi. Co ciekawe, dla każdego pachnie inaczej. Każdy czuje zazwyczaj to co kocha. Jak tylko do nich podejdziesz łapią cię swoimi dłońmi i wciągają w swoje ciało po czym powoli trawią. Są rzadkie, ale i też bardzo niebezpieczne. Mają nawet do 10 metrów jednak większość "ciała" kryją w pniu drzewa. Nim się jednak rozrosną, powolnie zabijają drzewo w którym są by móc uczynić z niego kryjówkę. Jak je pokonać? Trzeba pamiętać, że są to mimo wszystko tylko rośliny. Magia ognia powinna doszczętnie spalić kwiat. Można też spróbować za pomocą magii wody wydobyć całą wodę z pasożyta i tym samym go zabić. Noże i inne narzędzia nie są dobrym pomysłem, gdyż po schwytaniu jest się unieruchomionym. Z ich martwych ciał wykonuje się najdroższe i najpiękniejsze perfumy.

Podziemniok DrzewistyDrzewa te rosną tylko w miejscach gdzie nie są nastawione na wiatr. Zazwyczaj są to gęste lasy, bądź doliny. Są to dość charakterystyczne drzewa, nie posiadają liści. Wokół nich panuje gęsta mgła. Otóż, ta gęsta mgła spowodowana jest reakcją na zetknięcie się powietrza z świecącą żywicą drzewa. Żywica jest jak najbardziej jadalna toteż drzewo mgłą stara się wywołać smog tak aby żadne niepożądane istoty nie odszukały ich. O ile Żywica jest jadalna i znośna w smaku, to owoce do jedzenia zdatne nie są. Gorzkie w smaku i twarde do pogryzienia skutecznie zniechęcają. Kora drzewa z nieznanych przyczyn pęka, odsłaniając żywicę. Daje to niezwykły efekt. Wróblogrifiki upatrzyły sobie te drzewa za domki z powodu robactwa które lgnie do żywicy. Zwierzątka wyjadają je, lecząc drzewo. Dzięki temu mają schronienie. Nie wiadomo też dlaczego dla zwierzątek żywica nie jest atrakcyjna do jedzenia.

Świeciok GrzybczyGrzyb osiągający 50 metrów wysokości. To największy przedstawiciel grzybów na ziemi. Charakteryzuje się tym, że można go znaleźć w jaskiniach, bądź w miejscach gdzie panuje półcień. Grzyb ten wydziela własne światło, a możliwe jest to dzięki związkom chemicznym z kapelusza. Posiada blaszki, oraz jest grzybem trującym. Używany zazwyczaj w kopalniach, gdzie może istnieć łatwopalny gaz – daje niepalne źródło światła. Grzyb ten o dziwo nie zapuszcza korzeni w ziemi. Korzenie wyrastają s kapelusza i rozwarstwiają się w powietrzu. Wodę wydobywa właśnie z wilgotnego powietrza, toteż nie da się jej znaleźć w miejscach suchych i za ciepłych. Raz na 50 lat wydziela zarodniki, które wyglądają jak latający błyszczący pyłek. Niewskazane jest jego wdychanie. Trzon grzyba jest niezwykle twardy, a w dotyku przypomina korę. Sam grzyb wydziela ostry, średnio przyjemny zapach. ,,Drewno” świecioka jest niezwykle cenionym drewnem. Ciężko po prawdzie ściąć tego grzyba, jak i również trudno go znaleźć.

Burak NiecukrowyOsiągają wysokość nawet do 70 metrów. Liście ich są w połowie przeźroczyste, często wykorzystywane jako drogocenny materiał. Roślina ta jednak kwitnie tylko raz na 100 lat. Wydziela wtedy bańki ,które sieją więcej tych roślin. Zdobycie owocu tego kwiatu daje szansę na uratowanie życia osobie będącej cal od śmierci. Jednak nawet owoc trzeba wyselekcjonować, bowiem skórka owocu oraz zielona część miąższu jest silnie trująca, reszta nadaje się do spożycia. Niezerwany owoc spada na ziemię. W miejscu w którym spada nic już nie urośnie.

Mleczna JagodaMagiczna roślina, która została sprowadzona na Ziemię przez Bogów.
Krzewinka o zdrewniałej łodydze rozgałęziająca się od nasady na wiele pędów bocznych. Ich wielkość nie przekracza pięćdziesięciu centymetrów. Pokryta zielonymi małymi listkami z niewielkimi wcięciami w środku, mieniącymi się jakby białym brokatem .Kwitnie wczesnym latem. Kwiaty są drobne i białe. Jej jagody wyglądem przypominają borówki w różowym odcieniu. Owoce mają lekko słodkawy posmak i można je przerabiać na napój do picia przypominający mleko będący przysmakiem dzieci i Prikaczy.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Nowa Ziemia bez tajemnic
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo