Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieKP w budowie - NeloAngelo   Sro Lut 21, 2018 4:03 pm


avatar
Nowy gracz
Nowy przybysz
Skąd : Larnwick
Join date : 21/02/2018
Liczba postów : 2

Statystyki
Życie:
0/0  (0/0)
Mana:
0/0  (0/0)
Pancerz:
0/0  (0/0)
Zobacz profil autora
Nier "Nelo" Angelo

Pełne imię i nazwisko: Nier/Angelo.
Pseudonim: Nelo.
Wiek: 66.
Rasa: Alcamis.
Pierwiastek Magiczny: Powietrze.
Dom Magiczny: Powietrze.
Znamię Magiczne: Błyskawica (44%).
Grupa: Obywatel.
Zawód: Alchemik.
Pochodzenie: Larnwick.
Aktualne miejsce zamieszkania: Larnwick.
Zdolności magiczne/niemagiczne

TEKST
TEKST
TEKST
Specjalizacje

TEKST
TEKST
TEKST
Umiejętności

Broń palna.
Akrobatyka.
Charyzmatyczny.
Geniusz.
Fobie/Choroby

Angelo - Daltonizm (Czarno-biały).
Nier - Uzależnienie (Narkotyki).
Angelo - Lęki. Dużo lęków.
Nier - Światłowstręt.
Posiadany Przywołaniec
Czarny i Biały

   
 
Dusza Nelo uległa głębokiemu rozdzieleniu, wpływającemu i na ciało i na umysł. Biorąc pod uwagę jego rozdwojenie jaźni, chowaniec musiał się dostosowywać do każdej z jego osobliwości. Wyglądem przypomina połączenie kota z sową, zmieniając upierzenie i kolor sierści w zależności czy władzę nad ciałem ma Nier czy Angelo.

Angelo - Biały
Koto-sowa o białych piórach i sierści, należąca do tej bardziej ogarniętej strony charakteru. Na komendę potrafi wywołać silny blask jasnego, oślepiającego światła, który wpływa na każdego prócz swojego właściciela.
Nier - Czarny
Koto-sowa o czarnych piórach i sierści, należąca do tej gorszej, zdegenerowanej strony charakteru. Na komendę potrafi stworzyć coś w rodzaju błysku, który gasi okoliczne źródła światła, niezależnie od tego czy stworzone zostały sztucznie czy naturalnie.

Osobowość postaci

Rozszczepienie duszy dosięgło zarówno ciała jak i psychiki. Zdołało podzielić jeden spójny charakter na dwa osobne, które potrafią siebie uzupełniać. Zmiany mimo konfliktów zachodzą płynnie, a sama zasada działania przypomina.. rodzeństwo. Gdy jeden chce przejąć kontrolę po prostu wymusza to na drugim. Kłócą się bardzo, bardzo rzadko, a sama kłótnia przypomina walkę samego ze sobą.

Angelo - Dobra dusza.
Charakter w głównej mierze kontrolujący ciało, acz tylko w godzinach dziennych. Nier cierpi na straszliwy światłowstręt, dlatego Angelo rzadko spotyka się z jego sprzeciwem. Nie jest złym, czy dobrym. Jest neutralny, pedantyczny, dba o innych, acz tylko jeśli oni dbają o niego. Kocha się uczyć, kocha poznawać nowe rzeczy i odkrywać świat, który go otacza. Zachwyca się wszystkim, wszystko jest cudem! Charyzmatyczny, spokojny, miły, acz pełen różnych irracjonalnych lęków. Jest nazbyt inteligentny i pewny siebie, nienawidzi, gdy ktokolwiek próbuje udowodnić mu winę. Mimo wszystkich dziwnych cech jest osobą wykształconą, bardzo wyróżniającą się na tle innych uczonych. Dużo czyta, rozprawia na różne tematy, całe jego skupienie idzie jednak na badania i wynajdowanie różnych, alchemicznych tworów. Hobbistycznie chodzi na strzelnicę za namową alter ego. Spodobała mu się broń ręczna, jaką jest rewolwer. Dodać można, iż świat widzi w czarnobieli. Dosłownie. Posiada rzadką formę daltonizmu. Co za ironia..

Nier - Demon Stróż.
Druga strona Nelo. Masochista, sadysta, osoba o niewyparzonym języku i lubująca się w różnych hedonistycznych, dziwnych zabawach, często uważanych przez społeczeństwo jako chore. Uwielbia narkotyki, alkohol, kobiety, nocne polowania oraz uliczne bójki. Fascynat broni palnej, kochający zapach prochu i ciężar broni trzymanej w rękach. Ma wykształcony zaawansowany światłowstręt, dlatego woli nie przejmować kontroli na świetle. Na swój sposób jest też.. głupi. Myślenie zostawia temu drugiemu. Tutaj powstała całkiem zabawna ironia.. gdy biały robi, a czarny korzysta. Mimo wszystko, gdy ciało jest w zagrożeniu i niebezpieczeństwie Nier przejmuje kontrolę. Jego znajomość broni palnej i sztuk walki zdecydowanie się przydaje w takich sytuacjach. W przeciwieństwie do Angelo nie ukrywa swoich skrzydeł, rogów czy ogona. Pragnie wręcz zerwać ograniczenia i osiągnąć swoją wewnętrzną, metalową formę.
   
Wygląd postaci
Jeśli obydwa z jego charakterów można podciągnąć pod typowe, psychologiczne wzory i profile, tak wygląd jego jest nie tyle nietypowy co.. nieprzewidywalny? Mężczyzna wyglądający na jakieś 22, może 25 lat, przeciętnej budowy. Dusza jego została rozszczepiona tak głęboko, że rozdzieliła zarówno jego charakter jak i wygląd. Nic też dziwnego, że jego włosy, chociaż krótkie dzieliły się na kolor siwy jak i czarny. Równo w połowie, uosabiając poniekąd wyglądy poszczególnych charakterów, gdyby posiadały własne ciała. Rogi wyjątkowo długie i masywne jak na jego głowę, acz ukazywane tylko, gdy Nier posiada kontrolę. To czym je wyróżnia jest ich kolor.. ogromne, białe i ostre rogi. Czysty majestat.
Oczy w zależności od charakteru, który obecnie dominuje są albo krystalicznie błękitne albo krwiście czerwone. Te drugie o dziwo świecą się w ciemności. W pracy odziany jest w biały płaszcz i buty, nie rozstawał się z rękawiczkami, gdy na jego twarzy dominuje biała półmaska zasłaniająca prawą część twarzy, przedstawiająca kamienną twarz jednego ze starych greckich filozofów. Angelo kochał książkowe wspomnienia o filozofach poszukujących sens istnienia ludzkiego.. co by było, gdyby dożyli naszych czasów? Po pracy zaś chodzi w luźnych kurtkach i swobodnych, acz solidnych spodniach. Pod ciuchami nosi cienką warstwę przeszywanicy, kurta wraz z kapturem wypełniona jest metalowymi płytkami, dyskretnie chroniąc ciało od ataków zarówno bezpośrednich jak i pośrednich. Przynajmniej bijąc się w barze koło północy przeciwników będą bolały pięści. Po pracy też zawsze nosi ze sobą plecak na trzech ramionach. Zawartość pozostaje tajemnicą. Przy pasie można dostrzec grawerowany rewolwer o lufie zdobionej trupimi czaszkami jak i szarymi, wyblakłymi już piórami. Skrzydła jego uległy również podziałowi. Jedno białe, opierzone i piękne, drugie zaś czarne jak smoła, pozbawione pierza i epatujące demoniczną stroną nawet i z kilkunastu metrów. Było to na swój sposób wyjątkowe. Podobnie jak równie biały co rogi ogon, zakończony wąskim, twardym jak stal grotem. Przy odpowiedniej prędkości może by i zdołał go przebić? Może.. kto wie?
Znajome osoby

  Jurand Modry Znajomy, Handlarz bronią, Żyje.
 
Znajomy krasnolud żyjący z dostarczania zabawek dla prawdziwych mężczyzn do odpowiednich osób. Posiadający swoje kontakty, dostawców, w tym stałego klienta w postaci Niera. Przecież swój swojego pozna.

  Amelia Przyjaciółka, Studentka medycyny, Żyje.
 
Zwana Aniołkiem. Ileż to razy go zszywała czy opiekowała się, gdy popadał w stan lękowy. Rozumie jego zmiany, rozumie problemy.. potrafi go uspokoić, a czasami i zastąpić zmarłą matkę.

Historia

Akt I: Chłopiec
Gdy mężczyzna i kobieta czują do siebie zarówno pociąg fizyczny jak i emocjonalny, rodzi się miłość. Prawdziwa, szczera i gorąca niczym najgłębsze odmęty piekła. Owocem takiej miłości między demonem, a anielicą został Nelo. Od początku jasnym było, że chłopiec wyrośnie na alchemika, biorąc pod uwagę rozdzielenie duszy na tak głębokim poziomie, że manifestowała się na jego ciele. Czarne i białe włosy, mieszana skóra, różnokolorowe oczy. Czyniło to, że ojciec popadał w podziw i czuł prawdziwą dumę, matka jednak jedyne co odczuwała to zawód i lęk. Bała się swojego własnego dziecka, co często w nocy nie pozwalało jej spać. To co stworzyła nawiedzało ją we śnie, nie pozwalało spać.. stworzyła potwora.. potwory muszą umrzeć.

W środku nocy, gdy Nelo, który wtedy nosił imię "Dawid" znowu płaczem wybudził matkę ze snu miarka się przebrała. Ojciec spał, gdy anielica wyszła do kuchni po nóż, by zakończyć tą okropność, jakim było życie z tym.. tym czymś. Już się zbliżała do łóżeczka, już oddychając przez zęby zamierzała opuścić zimną stal i zalać dziecięce łóżeczko czerwoną posoką.. gdy ojciec na nią się rzucił. Syna kochał bardziej od żony, nie pozwoliłby jej go skrzywdzić. Wpierw wyrwał jej nóż z dłoni, by  następnie starać się ją odciągnąć. Kobieta nie myślała racjonalnie, rzuciła się na niego od przodu, przypadkiem nabijając się na ostrze. Cóż za ból.. cóż w strata.. noc została spędzona w płaczu zarówno chłopca, jak i piekielnika.

Akt II: Dziecko o zlotych piórach.
Minęło 15 lat. Ojciec podniósł się.. dał radę. Terapie pomogły mu zwalczyć depresję i alkoholizm powstałe po utracie ukochanej. Zajmował się domem, uczył syna życia i dbał o to, by niczego mu nie zabrakło. Syn szybko się rewanżował. Stopnie jakie zdobywał w szkole były conajmniej imponujące. Stypendia, liczne nagrody i duma ojca. To wszystko mu wystarczało.. szkoda jednak, że rówieśnicy nie potrafili też na to patrzeć w ten sam sposób. Każdy dzień był piekłem, nikt nie chciał zaakceptować alchemika, którego manifestacja duszy tak bardzo się narzuca, nie mówiąc też o zazdrości, jaką kierowali przeciwko niemu. Ze szkoły wracał jak najszybciej, często jednak będąc łapanym przez większość kolegów. Płacz nie pomagał..
Nelo potrzebował mechanizmu obronnego, cokolwiek co dało by się zastosować przeciw oprawcom. Jego psychika zrobiła to za niego. Rozdzieliła jego charakter na dwie części. Tego kim chciał być i tego kim jest, wzmacniając mocne strony obydwojga. Tak powstał Nier, czyli nieco socjopatyczny, lubujący się w przemocy demon z krwi i kości, oraz Angelo, prawdziwy geniusz, manifestacja jego strachu jak i ambicji. Dwie osoby zamknięte w jednym ciele, wspaniale się uzupełniające. W przeciągu następnych tygodni zaczął kontrolować swoje młode życie. W sytuacjach zagrożenia władzę przejmował Nier, bez lęku stawiający czoła niebezpieczeństwom, gdy do nauki przybywał Angelo. Nie wiadomo było jak dokładnie dwie części wybierają, która obecnie włada, wiadomo jednak było, że to odbywało się płynnie, często znienacka. Medycyna nie potrafiła tego wytłumaczyć.

Akt III: Equilibrum.
Dorosły mężczyzna, Nelo.. wyszedł na swoje. Szkoda, że ojciec nie mógł tego widzieć. Zmarły na przewlekłą chorobę piekielnik oddał synowi apartament jak i wszystko co posiadał. Alcamis mimo, że z żalem na sercu przerobił wszystko na pracownie alchemiczną, chcąc po wyższej uczelni rozpocząć samodzielne badania. Lata otrzymywania kolejnych grantów, rywalizacji z innymi czy starań nie poszły na marne. Edukacja pozostała dawno zakończona, a sam Nelo zaczynał na siebie zarabiać. Tylko on, narzędzia i cisza. Niczym niezmącona cisza.

Epilog: Nier

Demon stróż, gdy Angelo rozwijał się w najlepsze naukowo postanowił nieco wydać zaoszczędzonych pieniędzy. Ojciec lata temu uczył go strzelać z rewolweru, tego samego który znalazł w szafce. Czemu by się nie dać ponieść? Zaszalejmy! Narkotyki? Czemu nie. Co zrobią? Alkoholem też nie wzgardził. Nigdy nie gardzi się alkoholem.
Kod stworzony przez Disney; Dostosowany do stylu forum przez Noritoshiego


Ostatnio zmieniony przez NeloAngelo dnia Pią Kwi 20, 2018 12:20 pm, w całości zmieniany 2 razy
#2PisanieRe: KP w budowie - NeloAngelo   Czw Kwi 12, 2018 8:04 pm


avatar
Administracja
Administrator
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 107
Zobacz profil autora
Hej!

Dzięki, że zawitałeś na forum!

Jeśli chcesz grać postacią z rozdwojeniem jaźni to proszę o dokładniejsze rozpisanie każdej z osobowości. Pamiętaj, że to zupełnie dwie inne osoby. Chciałabym zobaczyć dokładniej różnice między nimi.

Co do historii, jest za mało szczegółowa. Brakuje mi wzmianki jak pogodził naukę alchemii z normalną tokiem nauczania oraz jak został informatorem, kiedy pierwszy raz pojawiła się ta jego druga osobowość, jakie to miało konsekwencje i wpływ na Twoją postać, kiedy jeszcze się zamieniały miejscami w jakich sytuacjach.

Co do zwierzęcia, ponieważ jest to jedno i to samo stworzenie to musi posiadać tylko jedną zdolność. Zdolności magiczne nie zmieniają się wraz ze zmianą ubarwienia.


Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Postaciowo

ważne tematy dla naszej postaci

 :: Kartoteka :: Karty "w budowie"
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworsone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo