Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieKapelusznik Umysłowy   Sro 10 Sty 2018 - 17:10
Administracja
Head admin


avatar
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 446
Zobacz profil autora Online
Kapelusznik Umysłowy


Dość spory grzyb, który może wyrastać nad ziemię nawet do 30 centymetrów. Bardzo głęboki, czerwony kapelusz, mieniący się różnymi odcieniami zależnie od kąta, w jakim padają na niego promienie słońca, upstrzony jest małymi, lekko włochatymi plamkami. Brzegi ma lekko wywinięte, a od drugiej strony - białe blaszki. Wszystko to osadzone jest na cienkiej, smukłej nóżce, która pod ziemią zamienia się w rozległą grzybnię. Przy poruszeniu, lub mocniejszym wietrze, kapelusznik wydziela z siebie świecący pyłek. Ogółem potrafi oczarować. Rośnie w sporych grupach - po 20-30 grzybów - i jest bardzo powszechny, bo nie ma wielkich wymagań - potrafi urosnąć przy zbiornikach wodnych, na litej skale, w upale, czy na szczytach wietrznych gór.W smaku słodkawy, nie wydaje się mieć bardzo negatywnych skutków dla zdrowia, oprócz jednego. Kiedy zje się choć jeden taki grzybek, można zupełnie stracić kontakt z rzeczywistością - zaczyna się od stanu przypominającego upojenie alkoholowe, ale bardzo szybko pojawiają się halucynacje dźwiękowe i wzrokowe. Zwykle nie są koszmarne, przeciwnie, przypominają raczej marzenia. Wydaje się raczej niegroźny, chyba że podczas przeżywania swoich omamów ktoś niechcący spadnie ze skarpy. Po minięciu efektu kapelusznika umysłowego, przez kolejny dzień trzeba się liczyć z gwałtownymi nudnościami i wymiotami.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» George Umysłu.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Nowa Ziemia bez tajemnic :: Roślinność
-
Wymiana
Wszelkie treści zawarte na forum są całkowitym wytworem administracji Crystal Empire, tudzież zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee. Wszelkie grafiki należą do prawowitych autorów, a administracja nie roszczy sobie do nich żadnych praw.
BlackButlerDragon Ball New Generation RebornLuciferum zaprasza!Vampire Kingdom
Yggdrasil - portal o grachaegyoShinjuRegashiHogwartDreamVampire KnightKról LewSmocze RPG - Smoki Wolnych Stadwww.zmiennoksztaltni.wxv.pl