Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisaniePivitty   Pon Lis 13, 2017 12:34 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Pivitty

Pivitta, tym mianem określa się małe, różnokolorowe rybki które wielu swoich właścicieli zachwycają nie tylko uroczym i barwnym kolorem ale i przepięknymi, długimi ogonami, przywodzącymi na myśl wstążki.
Zwierzęta te można spotkać w zbiornikach słodko- wodnych, gdzie żyją w pobliżu roślinności wodnej, która służy im jako pokarm oraz schronienie. Do ich diety należy również plankton i inne drobne stworzonka takie jak ślimaki i kraby, których skorupy bez trudu łamią swoimi mocnymi szczękami wyposażonymi w szereg ostrych niczym igiełki zębów.
U osobników tych występuje dymorfizm płciowy, oznacza to że samice i samce różnią się wyglądem od samców, które posiadają wyraźne, dwa długie wąsy, wyrastające z boków łba, nieco poniżej oczu. Wąsy te u samic są znacznie mniejsze, odbierają one zmiany temperatury wody oraz jej ruch. Można więc rzec, że stanowi drugi główny narząd przez jaki zwierzęta te postrzegają świat, zaraz po wzroku, który nie należy do najlepszych.
Młode Pivitty na świat przychodzą w ciepłych porach roku, pośród morskich traw po 30 dniach od złożenia ikry. Nie brakuje im wtedy pożywienia, a warto wspomnieć. Że jednorazowo może wykluć się nawet do 100 młodych. Opiekuje się nimi całe stado, które w optymalnych warunkach rozwojowych może składać się z kilkuset ryb.
Niestety ze względy na ich barwne łuski bardzo często rybki te padają łupem innych wodnych drapieżników. Można je również spotkać w domowych oczkach wodnych czy miejskich fontannach, które zdobią swoim pięknem i obecnością. Rzemieślnicy zaś suszą ich łuski, przerabiając na proszek, którym bez problemu można zabarwić różnorakie tkaniny i nie tylko.
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Zwierzęta
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo