Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieGallipede   Pią Lis 10, 2017 1:38 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Gallipede

Gallipede zwane są inaczej Strażnikami Oceanów. Pojawiają się tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Nie ważne, czy są to istoty oceaniczne czy też te, przybywające z powierzchni. Tak, dokładnie, mimo swojego wyglądu, to stworzenia o dość pokojowym usposobieniu. Atakują tylko wtedy, kiedy muszą.

Istoty te osiągają długość pomiędzy 15-20 metrów, wliczając w to ostro zakończony ogon i uzbrojony w ostre kolce. U samców ten dodatek jest znacznie grubszy, a kolce dłuższe i bardziej szpiczaste. Ich ciało pokryte jest nakładającymi się na siebie, wielkimi łuskami. Te idące od głowy, a kończące się w pasie, mają nieco wydłużony kształt i są bardziej zrogowaciałe. Natomiast te w niższych partiach ciała, bardziej gładsze i delikatniejsze z wyglądu. Dwie łuski, te będące na łbie są nieznacznie wydłużone, gdzie u samców przednia z nich jest zawsze dłuższa od tej drugiej. Na ramionach posiadają coś w rodzaju łuskowatych naramienników, które z wiekiem stają się jakby pokruszone. Nie oznacza to jednak, że tak jest naprawdę. Zmienia się ich faktura i dopiero po bliższym spojrzeniu można zrozumieć, że to tylko złudzenie. Gallipede posiadają dwie płetwy grzbietowe, jedną w okolicach ramion, drugą natomiast w okolicach nasady ogona. U samic są one jakby przezroczyste w okresie godowym. Samce tego gatunku posiadają cztery, małe płetwy, po dwie z każdej strony usytuowane  w okolicach brzucha, samice ich nie posiadają. Z ciał Gallipedów wyrastają, cztery macki, którymi mogą się bronić. Zakończone są one czymś w rodzaju podłużnej buławy o ostrych kolcach mające długość około 5 metrów. Ich silne oraz celne uderzenie jest w stanie zniszczyć dużych rozmiarów statek handlowy. Stwory te posiadają coś w rodzaju łap takich, które przypominają te jakie mają modliszki. Jednak nie sa one ostre, gdyż owe ostrze jest zwykłą błoną, która wspomaga Gallipede podczas pływania. Warto też dodać, że stworzenia te sa ślepe. Mimo, że nie posiadają oczu, ich węch oraz słuch jest niesamowity. Potrafią z kilkunastu kilometrów usłyszeć dźwięk płynącego statku, lecącej mewy, natomiast węch pozwala im wyczuć nawet do trzystu metrów zapach istoty czy chociażby statku.

Gallipede są wbrew pozorom ssakami, których okres godowy przypada na koniec stycznia i początek lutego. Stworzenia te dobierają się w pary na całe życie. Niemniej, jeśli któryś z partnerów umrze, Galllipede nigdy więcej nie będzie miał partnera, bowiem staje się bezpłodny, a jego pociąg seksualny spada do zera. Jest to zagadką dla współczesnych biologów, którzy nie potrafią odkryć zasady działania tego zjawiska. Samica zawsze rodzi jedno potomstwo, które spędza czas z rodzicami do piątego roku życia. Po osiągnięciu wieku dorosłego odłącza się od rodziny. Rozmnażają się bardzo rzadko i prawdopodobnie jest to spowodowane ich długowiecznością. Gallipede bowiem mogą przeżyć nawet 4000 lat, przynajmniej tak wynika z badań nad najstarszym osobnikiem. Pojawiły się zaraz po Kosmicznej Epoce Lodowcowej, sprowadzone zostały przez Ozyrysa ze swojej rodzimej planety Biroux.

Gallipede nie są istotami, które da się udomowić. Jednak uwielbiają spędzać czas na zabawie czy popisywaniu się, jeśli nadarzy się im taka okazja. Powiada się, że jeśli ktoś spotka Strażnika Oceanu, radość będzie towarzyszyć takiej osobie, a nawet gdy zazna smutku ten szybko minie. Legenda głosi, że łza Gallipede potrafi przywrócić życie zmarłej osobie, o ile ta oddała swój czas, na rzecz kogoś innego.
 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Zwierzęta
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo