Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieVeron Arca   Sob Paź 21, 2017 7:10 pm


avatar
Obywatel
Skąd : Kogloan
Join date : 20/10/2017
Liczba postów : 5

Statystyki
Życie:
720/720  (720/720)
Mana:
225/225  (225/225)
Pancerz:
0/0  (0/0)
Zobacz profil autora
Veron Arca

Pełne imię i nazwisko: Veron Arca  
Wiek 270
Rasa Krasnolud
Pierwiastek Magiczny Ziemia (10%)
Dom Magiczny Ziemia - Stal
Znamię Magiczne Mały - Dłoń trzymająca dłuto, nad bliżej nieokreśloną inskrypcją
Grupa Obywatele
Zawód Złotnik
Pochodzenie Kogloana
Aktualne miejsce zamieszkania Larnwick
Zdolności

Metaliczna Konwersja
Specjalizacje

■ Jubilerstwo
■ Znajomość minerałów
■ Handel
■ Walka wręcz
Umiejętności

Negocjacje
Złotnictwo
Finanse
Walka na pięści
Fobie/Choroby

Chciwość
Nie umie pływać
Harpaksodobia
Lęk wysokości
Osobowość postaci
Veron jest bez wątpienia kimś, kogo chce się mieć po swojej stronie. Dla swoich przyjaciół jest gotowy pójść w ogień, oczywiście po wcześniejszym pociągnięciu z kufla. Kiedy ktoś natomiast zagrozi jemu, bądź komuś, kogo uważa za godnego swojej przyjaźni i obrony, może oczekiwać, że owy ktoś będzie musiał zbierać zęby z podłogi. Potrafi być gwałtowny, kiedy sytuacja tego wymaga i kiedy za dużo wypije, acz jeśli chodzi o interesy, cierpliwość i wyrachowanie są jego przednimi cechami. Jak na krasnoluda przystało, ceni sobie złoto, zarówno to płynne jak i to, z którego pomocą zarabia na życie jako złotnik. Właśnie przez te dwie rzeczy najlepiej spróbować się wkupić w jego łaski. Ceni sobie smykałkę do interesów tak samo jak i do rzemiosła, a kufla czegoś dobrego też nigdy nie odmówi. Żadnych uprzedzeń rasowych nie można mu zarzucić. Każdy jest potencjalnym klientem lub partnerem handlowym i nie wypada zamykać drzwi tylko z racji tego, kim byli czyiś rodzice.
Jest dumny ze swoich umiejętności i faktu, że radzi sobie w życiu tylko pracą własnych rąk. Bez wątpienia można zarzucić mu perfekcjonizm w kwestii swojej sztuki, acz nie miewa z tą cechą problemów, z racji poziomu swoich umiejętności. Nie jest to jednak dosyć, by uciszyć jego ambicje. Odkąd tylko otwarł własny sklep, widzi dla siebie miejsce coraz wyżej w hierarchii społecznej i dobrze wie jak chce się tam dostać.
Krasnolud ma dość charakterystyczne podejście co do szczerości i słowności. Raz danego słowa nie złamie, chyba, że by go porwano i związano i tego samego oczekuje od innych. Nie posiada jednak awersji do składania obietnic i zawierania umów w sposób, który nie koniecznie osadzony jest wyłącznie w prawdzie, kiedy przychodzi mu z tego jakiś zysk. Acz nadal wypełni je najlepiej jak tylko może.
Wygląd postaci
Mierzący respektowalne 110cm Veron jest tak bardzo krasnoludzki jak to tylko możliwe. Bez wątpienia pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy przy pierwszym spotkaniu z nim to gęsta, ciemna blond czupryna, opadają z tyłu jego głowy do wysokości ramion. Z przodu natomiast przechodzi naturalnie po bokach jego twarzy w długą, sięgającą do klatki piersiowej brodę, równie gęstą i zadbaną co reszta jego włosów. Brodę zdobi sześć srebrnych spinek, po trzy po każdej stronie jego klatki piersiowej a zwieńcza ją opadający po mostku, sprawnie spleciony warkocz.
Twarz złotnika ewidentnie jest daleka od poddania się niszczącemu działaniu czasu, nie skażona żadnymi zmarszczkami, czy bliznami. Atrakcyjności bez wątpienia dodają mu błękitne oczy, których nie zwykł bać się utrzymywać na rozmówcy, nie ważne czy rozmawia z dostawcą, czy księciem. Rysy jego twarzy są wyraziste i łatwo rozpoznawalne, co bez wątpienia pomaga mu w zapadaniu w pamięć klientom.
Tak jak jego ręce nie dorównają ludzkim w długości, tak bez wątpienia umięśnienia pozazdrościłby mu nie jeden człowiek. Prawy biceps ma dodatkowo zaakcentowany oplatającym całe ramie czarnym tatuażem.  Reszta jego ciała też jest godna pozazdroszczenia, przynajmniej jak na krasnoluda, naturalnie niewysokiego i krępego. Ewidentnie zadbany wygląd psują jednak liczne drobne blizny na dłoniach, od wielu małych narzędzi, z którymi pomyłki naturalnie zdarzały mu się przez lata. Nie wstydzi się ich jednak, wręcz przeciwnie, nosząc je z dumą.
Jego zwyczajowym ubiorem jest skórzana koszula, zdobiona z przodu futrem i pasami barwionej na niebiesko skóry z wyprawionymi wzorami. Spod tej koszuli wystają rękawy materiałowej, żółto-czerwonej koszuli. Zwykł też nosić pas o szerokiej sprzączce z przodu, ewidentnie dość wytrzymały, by utrzymywać na sobie narzędzia, mimo porządnego i kosztownego wykonania. Kiedy opuszcza warsztat, często zabiera też ze sobą niebieski płaszcz z kapturem.
Znajome osoby

  Sabrine Ashle Przyjaciółka,  Szefowa Straży Pożarnej, Żyje
 
Veron nie szczególnie przejmuje się cudzymi problemami, póki te go nie wkurwią. Okazuje się, że pożar sąsiedniego budynku jest wkurwiajacy. Jednego dnia  właśnie taka sytuacja miała miejsce i krasnolud musiał wziąć sprawy w swoje ręce, żeby własnego dobytku nie stracić. Jako sąsiad oczywiście był na miejscu przed strażą i kiedy ci przybyli, miał zorganizowanych wszystkich sąsiadów w walce z ogniem. Bardzo chętnie przekazał pałeczkę Sabrine, kiedy ta się pojawiła ze swoimi podwładnymi. W końcu wiedziała co robi lepiej od niego. Nie mniej, oboje sobie tego dnia zaimponowali. Kiedy któreś potrzebuje ponarzekać na czyjąś upartość bądź niekompetencje, drugie chętnie będzie słuchaczem.  


Historia
Veron niestety nie jest kimś, kto może się pochwalić w życiu wielkimi przygodami i niewiadomo jakimi wyczynami. Jeszcze.
Syn kowala z Kogloany i jego żony, będącej najzwyczajniej w świecie kurą domową. Jego młode lata były bez wątpienia przyjemne z racji pary kochających i dobrze ustawionych finansowo rodziców. Zwłaszcza, że był pierworodnym synem, mającym przejąć biznes staruszka, kiedy przyjdzie na niego czas. Niczego mu nie brakowało, tak długo jak pomagał rodzicom i uczył się fachu, od kiedy tylko był w stanie machać młotkiem. Nawet zwyczajowe buntownicze lata przeszły obok niego bez echa, gdyż nie specjalnie miał się przeciw czemu buntować. Lubił to co robił i robił to dobrze, dzięki czemu mógł sobie też pozwolić na wiele rzeczy, którymi następnie mógł imponować rówieśnikom. Miał wrodzoną niemal smykałkę do pracy z metalem, acz szybko okazywało się, że precyzja, jaką potrafił osiągnąć przerastała nawet jego ojca. Szybko zostało to podłapane przez tatusia, który był bardzo zadowolony z faktu, że syn nie tylko potrafił wspomagać do w pracy, ale, że zaczął prezentować talent, który wnosił własne perspektywy do rodzinnej kuźni. Biznes się kręcił w najlepsze, kiedy mogli sobie pozwolić na zainteresowanie coraz to bogatszej klienteli, coraz to bardziej imponującymi inskrypcjami i zdobieniami.  
Niedługo po osiągnięciu przez młodego Verona dorosłości, postanowił dodatkowo usprawnić swoje zdolności, tym razem magicznie. Krasnoludy co prawda nie szczyciły się zdolnościami magicznymi, ale jakiś magiczny pierwiastek nadal w nich drzemał. Jak przystało na przedstawiciela swojej rasy, miał talent do magii ziemi i zdecydował się nauczyć jak kształtować metal przy pomocy tego talentu w sposoby, jakich narzędzia nie mogły osiągnąć. Było to jednak jedyne, na co zdecydował się wysilić, o wiele bardziej preferując pracę własnymi dłońmi.
Mimo faktu, że nie używał magii w pracy często i wcale nie zapuścił się w kwestii normalnie wykonywanego rzemiosła, nadal nie podobało się to jego ojcu. Zaczął coraz częściej krytykować pracę Verona, nawet, jeśli nie było czego się faktycznie przyczepić. Dla tatusia była to zdrada wobec ciężko pracującego rzemieślnika, nawet, jeśli czasem po prostu magicznie wygiął kawałek metalu, który ostygł szybciej, niż zakładał. Drobne utarczki słowne zaczynały coraz częściej przeradzać się w kłótnie a kłótnie coraz częściej przechodziły do rękoczynów, tylko po to, by pani domu rozdzielała ojca i syna.
W końcu młody nie wytrzymał. Zabierając cały dobytek i wszystkie oszczędności, wyniósł się z domu. Błąkał się po świecie jakiś czas, szukając miejsca, w którym mógłby wrócić do biznesu. W końcu padło na Larnwick. Nie miał jednak dość pieniędzy, by kupić dom i przerobić go na kuźnię jednocześnie, więc musiał się zadowolić użyciem swoich pozostałych talentów i zająć się złotnictwem.
W ten sposób minęło sto ludzkich lat, przez które Veron stopniowo wyzbywał się umiejętności kowalskich, zamiast tego szlifując swoje złotnictwo i markę swojego nazwiska na Larnwickim rynku. Z własną działalnością przychodziły też umiejętności handlowe, bo tak jak targować się z klientem potrafił jeszcze z kuźni, tak negocjacje z dostawcami były dla niego całkiem nowym światem. W którym się odnalazł dość szybko. Jak na razie radził sobie sam, ale ostatnimi czasy ambicja zaczynała pukać do jego drzwi nawet częściej niż klienci. Czas rozszerzyć biznes a do tego trzeba partnerów.
Kod stworzony przez Disney; Dostosowany do stylu forum przez Noritoshiego


Ostatnio zmieniony przez Veron Arca dnia Sob Paź 21, 2017 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz
#2PisanieRe: Veron Arca   Sob Paź 21, 2017 8:30 pm


avatar
Administracja
Administrator
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 107
Zobacz profil autora
Dodaj sobie do statystyk 100 punktów wedle uznania, wybierz: albo jajo smoka miniaturki albo smoka miniaturkę jako prezent za beta testy, dostajesz także prezent ze Starego Świata książkę ze wszystkimi znanymi w tamtym czasie rodzajami biżuterii (wisiory, medaliony, medaliki, kolczyki itd.)

Specjalizacje:

-Jubilerstwo
-Znajomość minerałów
-Handel
-Walka wręcz


Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Postaciowo

ważne tematy dla naszej postaci

 :: Kartoteka :: Obywatele
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworsone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo