Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisaniePunkty Fabularne   Pon Wrz 04, 2017 2:09 am
Administracja


avatar
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 416
Zobacz profil autora Online
Punkty Fabularne


Na  forum istnieje pewna specyfikacja rozwojowa umiejętności posiadanych przez postać. Daje to bonusy zarówno mechaniczne jak również fabularne.

Rozwój takich umiejętności jest możliwy dzięki rozdawaniu otrzymanych Punktów Fabularnych. Jak to wspomniane w tym temacie pierwsze Punkty Fabularne dostaje się za darmo podczas akceptacji Karty Postaci.
Jeśli chodzi o dalsze zdobywanie Punktów Fabularnych,to można je uzyskać w następujący sposób:

-Za ciekawe odgrywanie postaci,
-Za udział w sesjach oraz eventach prowadzonych przez Mistrzów Gry,
-Za udział w mini misjach czy zleceniach organizowanych przez Mistrzów Gry, które nadawane są przez postaci NPC,
-Za interesujący wątek fabularny z innym Graczem lub Graczami,
-Za fabularne próby nauki/naukę ataków, umiejętności, zdolności, ważenia mikstur, spędzania czasu z Aeonem,
-Za własną inicjatywę twórczą,
-Podczas akcji Prezentowo, Gracz może poprosić o przyznanie punktów fabularnych, jednak nie więcej niż 20 punktów.

Nauka ataków, alchemii czy też wychodzenia ciała z duszy odbywa się podczas specjalnych treningów pod okiem GMG lub MG. Jednak, z racji tego, że każde używanie magii wymaga wysiłku nauka ataków może się odbyć raz na pięć dni. Liczy się od dnia wstawienia ostatniego posta kończącego naukę. Ciało musi się zregenerować po sporym wysiłku, podobnie jak pokłady magii. Inaczej ma się sprawa z magią przywołania, a o jej działaniu możecie przeczytać w tym temacie.

Przydział punktów jest zawsze losowy i zależny od tego, jak Gracz starał się na fabule, czyli jedyna rzecz jaka Was ogranicza to...wyobraźnia!

Jak wspomniane wcześniej, punkty fabularne można rozdać na:
-rozwój statystyk
-kontrola magii (która pozwala lepiej kontrolować ataki oraz tworzyć lepsze mikstury alchemiczne),
-kontrolę ducha,
-kontrolę Aeona,
-opanowanie znajomości ataków oraz mikstur alchemicznych.

W przypadku rozwoju statystyk, jeden punkt fabularny równy jest jednemu punktowi w statystyce, czyli jeśli dajemy 10 punktów do siły, która ma 100 punktów, to razem mamy 110 punktów. Maksymalnie, postać może rozwinąć wszystkie statystyki do 90 000 punktów.

W przypadku opanowania magii oraz ducha, a także kontrola Aeona, przelicznik ten wynosi jeden punkt fabularny równy jest dwóm dziesiątym punktu, czyli jeśli mamy w opanowaniu magii 0 punktów, a dodajemy jeden punk fabularny, wtedy otrzymujemy 0,2 punktu. Maksymalna wartość możliwości wynosi 1000 punktów, natomiast w przypadku Aeona wynosi natomiast 500 punktów.

W przypadku opanowania ataków magicznych/fizycznych/statycznych przelicznik ten wynosi jeden punkt fabularny jest równy pięciu dziesiątym punktu czyli jeśli atak posiada wartość 1 to po dodaniu punktu fabularnego otrzymamy 1,5 punktu. Opanowanie ataków zależne jest od ich łatwości w nauce. Podział ten, prezentuje się następująco:

-Podstawowe zdobyć maksymalnie 10 punktów, gdzie podstawowe to te, które posiadają 10-30 punktów mocy,
-Średnio-zaawansowane maksymalnie 25 punktów, gdzie średnio zaawansowane to te, które posiadają 31-60 punktów
-Zaawansowane maksymalnie 40 punktów, gdzie zaawansowane to te, które posiadają 61-100 punktów,
-ataki statyczne dzielą się podobnie, ale zależny jest koszt użycia many, natomiast wytwory alchemiczne .

Jeśli zaś chodzi o specjalizacje, to ich rozwój odbywa się na specjalnie organizowanych sesjach lub misjach tudzież szkoleniach organizowanych przez Mistrzów gry np. jako zadanie od postaci NPC. Maksymalnie można rozwinąć specjalizacje, podstawowe do 25 punktów, natomiast zaawansowane do 50 punktów.

Na samym początku Gracze mogą posiadać 3 ataki (magiczny/fizyczny albo magiczny/magiczny abo fizyczny/fizyczny) + statyczny, 4 specjalizacje przydzielane podczas akceptacji karty postaci oraz 4 umiejętności/zdolności. Wyjątkiem od reguły posiadania 3 ataków na start jest Rada Miasta, która posiada 4 ataki na start oraz Rycerze Zodiaku, którzy posiadają swój własny zestaw ataków.

Chcąc wykupić kolejne ataki, należy najpierw zdobyć maksymalną punktację opanowania ataków już posiadanych, to samo tyczy się specjalizacji. Cena, za wykup wynosi 25 punktów fabularnych.

Należy jednak pamiętać, że zawsze można zakupić jednorazowo jeden atak, jeden tajnik na miksturę alchemiczną oraz jedną specjalizację, a potem trzeba nabyć maksymalną ilość wymaganych punktów do opanowania, a dopiero potem wykupić koleją.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» ShineBox- darmowe kosmetyki
» Ranking ogólny
» GRA - dodatkowe punkty do przeszkód w RO (server INT)
» Powitanie Pikniku - darmowe punkty!
» GRA - Piniata + dodatkowe punkty w RO [PL]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Mechanika
-
Wymiana
Wszelkie treści zawarte na forum są całkowitym wytworem administracji Crystal Empire, tudzież zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Roth. Wszelkie grafiki należą do prawowitych autorów, a administracja nie roszczy sobie do nich żadnych praw.
BlackButlerDragon Ball New Generation RebornLuciferum zaprasza!
Yggdrasil - portal o grachaegyoShinjuRegashiHogwartDreamVampire KnightKról LewSmocze RPG - Smoki Wolnych Stad