Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieDomy Żywiołów   Pon Sie 14, 2017 4:35 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Domy Magiczne


Zapewne wiele istot, zastanawia się czym tak naprawdę są Domy Magiczne zwane też Domami Żywiołów, czyż nie? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Domy Magiczne, które podzielone są według żywiołów podstawowych czyli ogień, woda, ziemia, powietrze oraz czas to coś w rodzaju szkoły dla osób, które wybrały życie z magią. Oczywiście, do takiego Domu Magicznego zostaje się przypisanym zaraz po narodzinach, jednak nie oznacza to, że uczęszczanie do niego jest obowiązkowe. Otóż nie, nie jest. Przypisywanie dziecka lub osoby ze Starego Świata do danego Domu pozwala określić ile istot posiada dany pierwiastek. To swoistego rodzaju spis ludności Zjednoczonego Kryształowego Królestwa Ziemi. Niejako zastępuje standardowy typ spisu ludności.
Dzięki takim Domom, zdecydowanie łatwiej jest określić ilość istot zamieszkujących dane miasto, wieś czy prowincję, a dodatkowo określa się już mam
przynależność do żywiołu. Z boku, może to wyglądać na pójście na tak zwaną łatwiznę, ale przecież trzeba sobie ułatwiać pewne sprawy. Zwłaszcza w takich kwestiach jak podział ludności. Warto także dodać, że kolejnym plusem takiego spisu i działalności Domów Żywiołów pozwala na traktowanie wszystkich na takim samym poziomie. Nie ważne czy pochodzi się z zamożnej, średnio-zamożnej czy biednej sfery życiowej, każdy jest traktowany w taki sam sposób. Chyba, że są osoby, które w jakiś sposób tworzą takie podziały, ale bardzo rzadko się to zdarza.

Przechodząc jednak do samych Domów Magicznych, to wszędzie działają na takich samych zasad. Niemniej, mogą się od siebie różnić, jak chociażby wielkością, a niekiedy stają się częścią kompleksów uczelnianych, tak jak to jest w stolicach państw. W tych miejscach, Domy te stanowią podzielone według żywiołów dormitoria, w których zamieszkują uczniowie, studenci czy słuchacze, a także opiekunowie Domów. Ci ostatni są mistrzami w posługiwaniu się magią i otrzymali specjalny certyfikat, dzięki któremu mogą przekazywać swoją wiedzę innym.
Patronami Domów Żywiołów są Bogowie przypisani po pięciu do każdej planety. I tak, na Ziemi Patronami Domów są: Ares od ognia, Amaterasu od ziemi, Nahui od powietrza, Ozyrys od wody oraz Eter (Chronos) od czasu. Bogowie wybierają jedno miejsce na swój dom, w tym przypadku była to stolica Aglar, Larnwick, z której obserwują ziemian oraz ich poczynania. Z racji opieki, jaką sprawują, często muszą wędrować po Błękitnej Planecie, aby doglądać swoich podopiecznych. Zawsze zjawiają się w odpowiednim momencie, co wiele istot dziwy, ale w końcu są Bogami, oni wiedzą wszystko.

Domy Żywiołów, zgodnie z danym żywiołem oczywiście, podzielone są głównie: na dormitoria, sale lekcyjne lub wykładowe, gabinety dla opiekunów, pokój socjalny, kuchnię i jadalnie, a niektóre posiadają często także ogrody, basen, arenę do walk. To ostatnie z reguły posiadają te Domy, które przynależą do kompleksów uczelnianych.
Dormitoria to miejsca, w których uczniowie czy studenci mają swoje pokoje i to właśnie w nich znajduje się pokój socjalny, który łączy korytarze wiodące do poszczególnych części pomieszczenia. To w tym miejscu spotykają się wszyscy magowie, mogą wymienić się swoimi doświadczeniami czy miło spędzić czas z opiekunami, a niekiedy z patronami. Dodatkowo dochodzi także jadalnia oraz kuchnia, gdzie każdy może przygotować sobie strawę i obowiązkowo zasiąść do stołu ze wszystkimi. Jest to tradycja, która trwa po dzisiejszy dzień. Każdy ważny posiłek dnia, jakim jest śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja spędza się przy stole wraz z opiekunem. Dodatkowo, podczas kolacji, każdy z podopiecznych opowiada czego nauczył się danego dnia, a nad czym jeszcze musi popracować. Niejako dormitoria to nic innego jak akademiki, które były popularne za czasów Starego Świata.

Sale lekcyjne, wykładowe oraz areny przystosowane są do treningów magicznych. Dobrym przykładem może być sala wykładowa żywiołu ziemi, gdyż przypomina miniaturową wersję ogrodu botanicznego, znowu sala wykładowa żywiołu ognia przeważnie mieści się w podziemiach, gdyż uczniowie czy studenci mają dostęp do ognia, który bywa bardzo niebezpieczny. Zatem, wszystkie miejsca do nauki są do tego odpowiednio przygotowane oraz przystosowane. Nie brakuje także zwykłych klas lekcyjnych jak i wykładowych, które przypominają te z czasów Starego Świata, gdyż jak wiadomo by nauczyć się praktyki, najpierw trzeba poznać teorię.
Z kolei gabinety dla opiekunów oraz patronów przypominają zwykłe gabinety dyrektorskie, które udekorowane są według gustów istot, aktualnie przebywających na danym stanowisku.
Wielkość pozostałych dodatków oraz budynków przynależnych do Domów Żywiołów jest zależna głównie od wielkości miejsca pod budowę takiej budowli.
Zdarza się, że Domy Magiczne zarówno od wewnątrz jak i zewnątrz będą się różnic wyglądem. To również jest zależne od tego, w jakim miejscu się znajdują. Niektóre z nich w ogóle nie przypominają Domu Żywiołów tylko zwykłą szkołę, natomiast inne mogą zachwycać swoim majestatycznym kunsztem architektonicznym.
Nawet, jeśli nie chce się uczęszczać do Domu Żywiołu warto odwiedzić taki, z samego faktu, że można posłuchać o świecie, w którym kiedyś nie było magii.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Magia
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo