Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieChoroby   Pią Cze 30, 2017 9:04 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Choroby

Jak wiadomo, bakterie to sprytne organizmy, które zawsze w jakiś sposób znajdą dojście do organizmów żywych, aby uprzykrzyć im swoje życie. Po Kosmicznej Epoce Lodowcowej,  także to nastąpiło. Powróciły wszystkim znane choroby, a także takie, na które trzeba było stworzyć lekarstwa. Chociaż, pojawiły się takie, które nawet magia nie jest w stanie pokonać i gdy ktoś zachoruje to pozostaje mu tylko cieszyć się czasem, jaki mu pozostał.
Należy także pamiętać, że wampiry, które piją specjalną miksturę, mogą nabawić się choróbska, ale nie umrą od tego.

Dlatego powstał poniższy spis chorób, które pojawiły się wraz z nadejściem Nowego Świata.
Nazwa: Osfolussa
Objawy: Łysienie w różnych miejscach na ciele podczas przebywania w formie zwierzęcia,  pod postacią ludzką widoczne czerwone plamy, które mogą albo piec albo swędzieć, do tego dochodzi wysoka temperatura, objawy utrzymują się przy leczeniu przez około tydzień, a pozostawione do samoistnego wyleczenia nawet do trzech tygodni. Po tym okresie chory będzie musiał poczekać na odrośnięcie futra i wszystko wraca sprzed stanu przed chorobą.
Śmiertelna: Nie.
Kogo dotyka: Lykanie, Khajitci, Khajiritci, Lykarvisy.
Zalecenia: Wizyta u lekarza, unikanie kontaktu z innymi sierściuchami, gdyż można je zarazić, spędzić czas w łóżku, w cieple. Choroba odporna na magię, można leczyć tylko odpowiednimi lekami.

Nazwa: Microborossa
Objawy: Podobne jak przy ospie wietrznej, jednak zarażony będzie posiadać kredową barwę skóry, nastąpi spore osłabienie organizmu, niekiedy podczas kaszlu może pojawić się krew. Czas trwania choroby oscyluje w granciach od dwóch tygodni do czterech, wszystko zależne od organizmu.
Śmiertelna: Nie, pod warunkiem leczenia, w przeciwnym przypadku można umrzeć.
Kogo dotyka: Wszystkie rasy
Zalecenia: Natychmiastowa wizyta u uzdrowiciela, najlepiej przespać jak najwięcej godzin w czasie trwania choroby, gdyż proces uzdrawiania działa szybciej podczas snu. Choroba odporna na tradycyjne leki, można zarazić się poprzez kontakt z chorym, zalecany pobyt w szpitalu pod okiem uzdrowiciela przez cały okres choroby.

Nazwa: Kiriffa
Objawy: Wypadanie piór w dużych ilościach, co powoduje pozostawianie na skrzydłach łysych placków, skóra jest swędząca, a każde poruszanie skrzydłami wywołuje ból, choroba nie pozwala dematerializować skrzydeł, pojawia się wysoka temperatury, objawy utrzymują się do około tygodnia, u dzieci do dwóch tygodni, po tym okresie chory musi poczekać, aż pióra odrosną i wszystko wraca sprzed stanu zarażanie.
Śmiertelna: Nie
Kogo dotyka: Anioły, Avariele, niektóre Alcamisy, Nifilimy.
Zalecenia: Wizyta u medyka, spędzenie tego okresu w domu, zwłaszcza podczas temperatury, zimne okłady z rumianku złagodzą objawy swędzenia, prawdopodobnie choroba jest mutacją ptasiej odmiany, jednak nie zbadano jeszcze dokładnie jej pochodzenia z racji jej ciągłej mutacji.

Nazwa: Ortinala
Objawy: Twardnienie łusek, co utrudnia poruszanie ogonem, choroba nie pozwala wrócić do ludzkiej postaci. Stan ten utrzymuje się przez około pięć dni, u dzieci do tygodnia.
Śmiertelna: Nie
Kogo dotyka: Aquatican, Aquarianie
Zalecenia: Wizyta u medyka, spędzenie tego okresu pod jego opieką, gdyż chory jest bardzo uzależniony od innych.

Nazwa: Simblissa
Objawy: Skrzydła pokrywają się lepkim śluzem uniemożliwiającym latanie oraz utrudnia poruszanie nimi, czasami pojawia się wysoka temperatura. Stan ten utrzymuje się do około tygodnia. Dzieci nie chorują na simblissa.
Śmiertelna: Nie
Kogo dotyka: Wróżki, Asurianie
Zalecenia: Wizyta u medyka, spędzenie tego okresu pod jego opieką w szpitalu lub domu, picie dużej ilości wyciągu ze słonecznika lub rumianku.

Nazwa: Frozilisus
Objawy: Dłonie stają się czerwone, niebieskie tudzież żółte, lekko opuchnięte oraz swędzące. Stan ten utrzymuje się przez trzy cztery dni.
Śmiertelna: Nie
Kogo dotyka: Krasnoludy
Zalecenia: Wizyta u lekarza, należy zaniechać jakichkolwiek prac ręcznych, gdyż dłonie muszą odpocząć, poza medykamentami należy robić zimne okłady z wyciągiem z aloesu oraz czarnego bzu.

Nazwa: Bublosus
Objawy: Podczas kaszlu czy czkawki, chory wypluwa kolorowe bąbelki przypominające bańki mydlane, niekiedy dochodzi temeperatura, częściej chorują dzieci, rzadziej dorośli. stan ten utrzymuje się od dwóch do trzech dni.
Śmiertelna: Nie
Kogo dotyka: Wszystkie rasy
Zalecenia: Należy odczekać, aż przejdzie samo, profilaktycznie, dla złagodzenia objawów można popijać sok z miodu oraz kwiatów lipy.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Panoptikum
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo