Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieMiniporadnik pisania postów   Pon Cze 26, 2017 12:33 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Jak poprawnie pisać posty?


Mini poradnik postów

Pisanie postów wbrew pozorom nie jest wcale takie trudne, jakby się wydawało. Faktycznie, dla niektórych może się wydać, że stworzenie posta na dwieście pięćdziesiąt słów może być wyzwaniem. Wiadomo, że z weną to różnie bywa, jak również istnieje obawa przed laniem wody, ale wszystko jest możliwe.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że mamy styczność z forami PBF, czyli jak sama nazwa wskazuje Play By Forum. Cała zabawa zatem polega również na pisaniu postów. Co to znaczy? Oznacza to, że opisujemy w postach swoje poczynania, wcielając się w stworzoną przez nas postać. Przypomina to trochę jak tworzenie własnej historii, ale albo widzianej „oczami” trzeciej osoby lub też „oczami” postaci. Opisujemy każdy fragment z jej życia, zarówno zwyczajne czynności takie jak chodzenie do pracy, jak również przygody czy interakcje z innymi postaciami. W tym ostatnim mam na myśli postacie niezależne, ale opisywane przez Gracza, czyli takie jak np. rodzina, znajomi czy przyjaciele.

Cała zabawa zaczyna się wtedy, kiedy do naszej historii dołącza postać drugiego Gracza. Poznajemy drugą postać tak samo jak nasza postać. Wszak my i postać niejako stanowimy jedno. Jednak musimy pamiętać, że to co wie postać nie przekłada się na to, co wiemy my jako Gracz. Dlaczego? Z prostego powodu: są bowiem rzeczy, o których nasza postać nie ma prawa wiedzieć, nawet jeśli my, jako Gracze czy prowadzący mamy do niej dostęp. Nie tylko chodzi o to, aby nie zepsuć rozgrywki, ale także o to, aby pokazać, że postać nie potrafi czytać w myślach i nie jest wszechwiedząca. Mimo, że chcielibyśmy, aby nasze twory były doskonałe, to musimy pamiętać, że w stworzonym świecie (chyba, że postać ma taką możliwość lub autor danego świata na to pozwala) też posiada pewne ograniczenia, takie jak my w życiu. My także nie wiemy wszystkiego, chociaż bardzo by się chciało mieć pojęcie na taki czy inny temat. Tutaj jest tak samo.

Dlatego też, aby dowiedzieć się czegoś musimy tak pokierował naszą postać, aby zdobyć interesujące nas informacje. Jednak musimy przemyśleć jak to zrobić, bo wiadomo, że nie każdy powie nam to, co byśmy chcieli usłyszeć czy raczej przeczytać. Zatem im dokładniej będziemy pisać posty i opisywać w nim czynności, które mają nam pomóc w zdobyciu danej wiedzy, tym lepiej dla nas. Wbrew pozorom, nie jest to takie trudne. Wystarczy pomyśleć, co my byśmy mogli zrobić, aby dowiedzieć się czy np. postać Współgracza nas lubi czy też nie. Nawet, jeśli zadamy konkretne pytanie to musimy pamiętać o tym, jak nasza postać w tym czasie będzie się zachowywać. Czy będzie uśmiechnięta, smutna i tym podobne. Wszystko bywa istotne, gdyż nasz Współgracz nie siedzi nam w głowie i nie wie, co nasza postać zrobi, w jakim jest nastroju. Zatem pisanie dokładniejszych postów to przede wszystkim wsparcie dla nas samych, a także dla naszego Współgracza. Poza tym, nie chcemy chyba, aby druga osoba wpływała bardzo mocno na to, jak reaguje i zachowuje się nasza postać prawda? Oczywiście nie wliczamy tutaj Mistrza Gry, który jeśli zachodzi fabularna postawa może tego dokonać.

Pisząc posty, owszem zdarza nam się lać wodę, zwłaszcza kiedy uczymy się pisać, ale nie warto się tym zrażać. Każdy kiedyś zaczynał, każdy stawiał pierwsze kroki. Poza tym, powiadają, że człowiek uczy się całe życie, zatem nie martwcie się, że na początku coś wam nie idzie. Jeśli będziecie ćwiczyć, to nie zauważycie kiedy, a wejdziecie w taka wprawę, że niektóre rzeczy będziecie z tak zwanego automatu pisać. Jak to możliwe? Wprawa. Po prostu będziecie wiedzieli jak reagować, to wszystko.
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo