Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieIstoty Przywoływacza   Sro Kwi 26, 2017 8:22 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Aeony

Aeony, to byty astralne które trwają nieskończenie. Zrodzone z pierwiastków magicznych, które oderwały się od głównego źródła magii. Dzięki Apokalipsie oraz Solarze zostały natchnięte życiem. Dzięki temu mogą wspomóc tych, którzy są w stanie ujarzmić te istoty.

Aenony to byty astralne, zrodzone z oderwanych od głównego źródła, pierwiastków magicznych. Nie posiadają stałego ciała oraz nie mogą bez niego korzystać z magii. Przez to potrzebują kogoś, kto użycza im swojej energii magicznej. Tym kimś stali się właśnie Przywoływacze.
Na początku jednak, nie posiadały nazwy. Apokalipsa i Solara zbierali te uszkodzone fragmenty i umieszczali w pałacu, aby mogły w spokoju odpoczywać. Mieli dylemat, czy zniszczyć coś, co cierpi. Jakby nie patrzeć, pierwiastki te, były niekompletne. W dodatku niestabilne i w pewien sposób stanowiły zagrożenie. Niestabilność, mogła doprowadzić do samozniszczenia, które mogło narobić dość poważnych szkód w świecie materii. Nikt nie wie, jakim cudem takie pierwiastki oddzielają się od źródła i co najistotniejsze nie ulegają od razu samozniszczeniu, tylko trwają. Po prostu, pojawiają się w obrębie pałacu i lewitują, póki ktoś się nimi nie zajmie.
Apokalipsa i Solara, zdecydowali się jednak nie niszczyć tych bytów i dać im szansę. Jednak, dopiero po Kosmicznej Epoce Lodowcowej, było dane ponownie o nich usłyszeć. Otóż mag, który pałał się niebieską magią, postanowił spróbować czegoś innego. Starał się nawiązać kontakt z innym światem. Udało mu się, poprzez nić magii połączyć z jednym z niestabilnych bytów. Nazywała się Oria i była pierwszym przebudzonym Aeonem. Zamieszkiwała ogród Apokalipsy oraz Solary. Skryta w jednym z kwiatowych pąków poczuła magiczną nić, która była identyczna jak ta przez nią posiadana. Nić otuliła ją swym blaskiem, scalając ją z owym pąkiem. Ten zaś rozkwitł, a Oria otrzymała ciało. Jednak, to nie był koniec. Mag, starał się za wszelką cenę skontaktować z istotą, którą poczuł. Nawiązać więź i ściągnąć do swojego świata, aby mu służyła. Wtedy to Apokalipsa, nim udał się na spoczynek, postanowił pomóc. Za pomocą odrobiny swojej magii oraz fragmentów uszkodzonych iskier stworzył różdżki. Te mają przeróżne kształty, w zależności także od magicznego pierwiastka czy też Aeona. Solara zaś, używszy swojej cząstki magii, stworzyła magiczne przedmioty, w których zaklęła jakiś fragment danego Bytu Astralnego. Zesłała je na planety, aby stały się kluczem do zjednania z istotą. Do tego, zabezpieczyła je, w taki sposób, że tylko wybrany lub wybranka, będą mogli z nich skorzystać. Mianowicie osoby, które zrodziły się z rozszczepioną duszą o pretendencjach do opanowania czy raczej przywołania i ujarzmienia tych istot. Oczywiście, musieli oni posiadać taką samą magiczną nić jak Aeon. I tak oto, powstały rytuały, które prowadziły i nadal prowadzą od paktów między Aeonem a Przywoływaczem. Aeon oddaje swoją wolność na rzecz magii, jaką udostępnia mu mag.


Apokalipsa, zszedł na Ziemię, aby przekazać magowi swoje postanowienie. Przywoływcza ten dostał zaszczytu spotkania, osobiście Wielkiego Stwórcy. Dostał nakazaz spisania wszystkiego, co dotyczyło magi przywołania. Tak powstała Wielka Księga Przywoływaczy oraz Wielka Księga Aeonów. To w nich, zapisano tajniki funkcjonowania magii przywołania oraz spisano wszystkie Aeony, wraz z opisanymi rytuałami ich przywołania, jak i przedmiotami, aby tego dokonać. Oczywiście Aeonów przybywa, tak samo jak istot żywych na Błękitnej Planecie. Za każdym razem, kiedy rodzi się nowy Aeon, zostaje to zapisane w Wielkiej Księdze Aeonów. Podobnie jest w momencie nawiązania nowego paktu. Nikt nie wie, jak to jest możliwe, że obie księgi same się zapisują, ale przecież w przypadku magii nie ma co wyjaśniać.
Od tamtej pory, zawód Przywoływcza stał się czymś bardzo popularnym. Jednak, takich osób jest bardzo mało. Ich urodzenie się to rzadkość. Jednak, jeśli powstanie taka więź oraz pakt, jest ona nierozłączna wręcz. Chyba, że Przywoływacz umrze lub zerwie pakt. Jest wiele możliwości na zerwanie go, jak chociażby uwolnienie Aeona od posługi. Wtedy, ten wraca do swojego domu, do Pałacu Apokalipsy i czeka na kolejnego Przywoływacza. Pakt też można zerwać jeśli Apokalipsa, z jakiegoś powodu zabije Aeona oraz gdy Przywoływacz umrze. Nie ważne czy ze starości czy zostanie zamordowany.
Aeony posiadają swoje własne charaktery oraz świadomość. Nie są głupimi istotami. Wręcz przeciwnie. Inteligencją potrafią przewyższyć nie jedną istotę Błękitnej Planety. Potrafią się obrazić czy zasmucić, a nawet płatać figle czy być, aż nadto poważnymi. Co do zaś wyglądu, to ten jest naprawdę różnorodny. Jedne wyglądają jak ludzie, elfy zaś inne nie posiadają w ogóle materialnego ciała tylko są np. chodzącą zbroją. Zdarzają się też takie, które są połączone np. z roślinami czy stworzone z czystej wody lub powietrza. Można także spotkać takie, które przypominają zwierzęta zarówno te brzydkie jak i piękne, wyjęte niczym z bajek. Oczywiście, jest możliwość dotknąć Aeona, ale pod warunkiem, gdy on na to pozwoli. Wyjątkiem jest Przywoływacz, który w każdym momencie może takiego dotknąć. Ma to związek z paktem, jaki między sobą nawiązują. Jeśli ktoś niepowołany spróbuje dotknąć Aeona, to ciało takiej osoby zostanie potraktowane silnym ładunkiem elektrycznym, nie ważne jaki będzie posiadać pierwiastek. Może także sprawić, że ciało zrobi się niematerialne, by nie dało się go dotknąć. Jedne Aeony potrafią mówić inne nie. Te drugie często używają telepatii lub magii by się porozumieć z otoczeniem. Przeważnie jednak robią to w taki sposób, by tylko Przywoływacz je rozumiał. Chociaż, w większości przypadków porozumiewają się bez słów.
Nazwa Aeony pojawiła się dopiero kilka lat później, po pierwszym przywołaniu. Długo szukano godnej nazwy dla nich. Dopiero, w ocalałych ze Starego Świata zapiskach greckiego pisarza Homera, znaleziono rozwiązanie. Otóż, użył ona słowa ho aion zamiennie z awon. To brzmiało tak dostojnie oraz magicznie. Oznaczało to bowiem, nieskończony byt, trwający wiecznie. Idealnie wręcz pasowało do tych Bytów Astralnych. Tak też zostało-nazwano je Aeonami-bytami nieskończonymi, które były gotowe służyć każdemu, kto został wybrany i został Przywoływaczem.
 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Magia
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo