Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieMothimy   Sro Maj 24, 2017 10:15 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Mothimy


Przepiękne stworzenia stworzone przez magię światła, która zalała swą mocą kilka zwykłych motyli.

Mothimy to przerośnięte motyle. Zrodziły się całkiem przypadkiem, kiedy powstawał jeszcze świat. Solara, przez czysty przypadek wylała czarę, w której zawarta była magia światła. Zawartość wylała się na Ziemię, wprost na małe stado motyli. Zwierzęta te, zaczęły się zmieniać. Zwiększyły swoje gabaryty do prawie pięciu metrów, licząc od trąbki (zwiniętej) do końca odwłoku. Skrzydła zaś posiadają rozpiętość około siedmiu metrów. Bywają także nieco większe osobniki, ale i mniejsze. Nie różnią się z wyglądu od zwykłych motyli. Jednakże, dzięki magii światła zyskały dużo więcej siły oraz stały się bardzo inteligentne, jak również bardzo odporne na klimatyczne zmiany. Mimo, że nie posługują się mowa istot dwunożnych, doskonale rozumieją co się do nich mówi. Trzeba zatem uważać na słowa, gdyż potrafią zrobić psikusa, jeśli poczują się urażone. Ewentualnie, zrobią coś dla zabawy, z racji tego, że uwielbiają śmiech ludzi. Nikt nie wie dlaczego.
Stworzenia te łączą się w pary na całe życie. Okres godowy Mothimów nie różni się niczym od tego, jaki mają zwykłe motyle. Proces zapłodnienia również jest taki sam. Czym zatem się różnią, w tych kwestiach? Przede wszystkim budują gniazda. Bardzo podobne do jaskółczych. To tam, samica do czasu złożenia jaj spędza czas. Samiec opiekuje się w tym samym czasie swoją partnerką. Dopiero po złożeniu jaj, matka opuszcza gniazdo, aby zdobywać pożywienie dla potomstwa. Zachowują się trochę jak ptaki opiekujące się potomstwem. W momencie, kiedy z jaj wyklują się larwy rodzice przenoszą je pod liście buraka niecukrowego po czym otaczają lepką mazią. Ta, po godzinie twardnieje, tworząc swoistego rodzaju kokon. Ochronka ta posiada otwór, przez który rodzice karmią larwę. Kiedy następuje stadium poczwarki, kokon założony przez rodziców zostaje zniszczony. Wtedy rodzice pozostawiają swoje dzieci. Po wyjściu z poczwarki Mothimy przemieniają się postać imago-pięknego motyla. W porównaniu do zwykłych motyli, stworzenia te mogą dożyć nawet pięciu lat na wolności, a w hodowli nawet do dziesięciu. W przypadku hodowli Mothimów, ich jaja oraz matka zabierane są do specjalnych pomieszczeń, aby przeczekały okres wyklucia, a potem przepoczwarzenia się.
Stworzenia te są najczęściej spotykane u wędrownych handlarzy. Pomagają im przenosić towary, a do tego mogą wędrować wiele kilometrów bez postoju. Dzięki specjalnie przygotowanym, przez dwunożne istoty stroje pozwalające wytrwać nawet w zimowym klimacie. To wzmacnia ich odporność, już daną przez magię światła.
Mothimy można łatwo przekupić jakimś owocowym sokiem, najlepiej bardzo słodkim. No i uwielbiają pieszczoty w postaci głaskania po głowie, czy skrzydłach.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Zwierzęta
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo