Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieJaszczurki Truskawkowe   Sro Maj 24, 2017 10:06 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Jaszczurki Triuskawkowe


Jaszczurki truskawkowe, znaleźć można oczywiście wśród truskawek, przez co ciężko je wypatrzyć, ponieważ wyglądają właśnie jak… truskawki w kształcie jaszczurki.

Długa szyja, smukła głowa, tułów nieco szerszy, jak jaszczurki, wyróżniają je jednak 3 rzeczy. Ich kolor: Czerwony z takimi ciemniejszymi plamkami, jak truskawka. Malutkie czerwone skrzydełka, przez co często mylone są ze smoczątkami, mimo że nimi nie są.
Rzecz najważniejsza, która je wyróżniaja to taka, że końcówka ich ogona jest…niebieska. Dzięki tym nieco nietypowym cechom, są bardzo pożądane przez hodowców, oraz amatorów domowych zwierzątek. Tyle że wcale nie są łatwe do złapania, nie tylko przez ich wygląd, jak również szybkość. Są bardzo zwinne i dobrze się potrafią ukryć przed wzrokiem ciekawskich, oraz szybko się przemieszczać. Najłatwiejszy sposób na ich złapanie to kuszenie truskawkami, jednakże i to nie jest proste ze względu na to że same żyją wśród truskawek. Nie ma sensu również próbować na nich magii, ponieważ są odporne na manipulacje umysłu, nie jest jednak wytłumaczone dlaczego.
Jaszczurki truskawkowe można spotkać głównie w ciepłych krajach. W pozostałych, są wielką rzadkością i raczej spotykane w domach, jako zwierzątka domowe. Ich rodzinnym kontynentem jest Asnen. Tam też znajdują się specjalne, licencjonowane hodowle tych zwierzątek.
Jaszczurki truskawkowe mają tylko jeden miesiąc okresu godowego. Przypada to na środek lata. Samiczka jest płodna przez cztery do szcześciu dni w miesiącu. Natomiast samiec przez cztery dni. Zawsze dobierają się w pary na całe życie. Jeśli, któryś z partnerów umrze, drugi odejdzie z tęsknoty. Samiczka składa tylko dwa jaja, którymi opiekują się oboje rodziców. Gniazda mają skryte pod sadzonkami truskawek. Spędzają tam czas do momentu, kiedy potomostwo osiągnie rok. Przez ten czas żywią się obakami mieszkającymi pod ziemią oraz korzonkami truskawek.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Zwierzęta
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo