Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieSmoki   Sro Maj 24, 2017 7:53 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Smoki


Smoki to mistyczne istoty, które narodziły się z chaosu połączone z pierwiastkami żywiołów z domieszką krwi apokalipsy. pierwsze smoki zrodzone były z podstawowych żywiołów: ognia, wody, powietrza oraz ziemi. nikt nie wie gdzie aktualnie, poza Ziemią oraz Nexero gdzieś jeszcze pomieszkują.

Pierwsze smoki nazywane są smokami żywiołów. Dzieli się je na smoki czerwone-reprezentujące ogień, niebieskie-reprezentujące wodę, zielone-reprezentujące ziemię oraz fioletowe-reprezentujące żywioł powietrza. Nikt dokładnie nie wie, jak wyglądają te pierwsze smoki. Wzmianki o nich są bardzo niepełne. Wiadome jest natomiast to, że wszystkie cztery smoki posiadały długie ciała, mierzące prawie sześćdziesiąt metrów. Zatem, były ogromne. Łby miały podłużne ozdobione jelenimi rogami. Zaś ich wąskie pyski zdobiły cienkie wąsy poruszające się za każdym razem, gdy przemawiały. Ich łuski różniły się kolorem w zależności od tego, od jakiego żywiołu pochodziły. Oczy koloru czystego złota, z czarnymi jak noc źrenicami. Przednie łapy umiejscowione z przodu, zaś tylne w końcowych partiach, blisko początku ogona. Ten zaś zakończony był kolorowym pierzem. To właśnie te smoki nazywane są smokami ze wschodu. To dzięki nim powstało tak wiele legend.

Czy te opowieści są prawdziwe? Kto wie. Pewne jest, że wiele miliardów lat temu smoki te, z przyczyn niewiadomych zaczęły walczyć ze sobą. Z ich krwi, łez, gniewu, żalu i innych emocji powstały inne smoki. Jak to się stało? Otóż te wszystkie rzeczy spłynęły na Ziemię oraz Nexero. Wtedy, na obydwu tych planetach żyły kreatury zwane na ziemi dinozaurami, a na Nexero smokami. Gady te były do siebie bardzo podobne, acz przez klimat, różniły się nieco wyglądem. Te z nich, które skąpane zostały w magicznej toni zaczęły mutować. Dostały przepięknych skrzydeł, rogów, a ich ciała zaczęły ulegać zmianie. Poczęły pokrywać się perłowymi łuskami, a nawet zmieniały długość. Smoki te otrzymały moc żywiołów, zarówno tylko tych podstawowych jak i mieszanych. Tak oto narodziły się pozostałe gatunki smoków. nie wiadomo dokładnie ile wyróżnia się gatunków smoków aktualnie. Nie jest możliwością sprawdzić, dokładnie jak to jest z wyglądem smoków. Każdy z nich jest inny. Nie jest możliwością spotkać takiego samego osobnika. Nawet jeśli pochodzą z tego samego gatunku. Jeśli już, posiadają wspólne cechy takie jak rogi, ogon czy kształt łba oraz kształt skrzydeł. To samo tyczy się wielkości smoków. Można spotkać smoki zarówno giganty jak i miniaturki. Nie oznacza to, że nie można spotkać typowych smoków z legend. Każdy ze smoków potrafi mówić wieloma językami, ale nie każdy to pokazuje. Istoty te są bardzo inteligentne. Zadziwiające jest to, że posiadają ogromną wiedzę na temat otaczającego je świata. Nikt też nie wie, kiedy mają okres godowy, ani ile jaj składa samica. Wszystko to jest trudno do odszyfrowania, gdyż smoki dość dokładnie pilnują owej tajemnicy. Tylko miniaturki można oswoić. Jednak, by zdobyć takie smocze jajo, trzeba być wielkim szczęściarzem. Smoki to najbardziej zagadkowe istoty, które żyją na jednym i drugim świecie.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Zwierzęta
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo