Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieGorgony   Sro Maj 24, 2017 5:29 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Gorgony


Trzy straszliwe potwory. Niegdyś piękne kobiety, które stały się ofiarami zemsty bogini Ateny. Obecnie sieją śmierć i postrach swą bezwzględnością, dzikością oraz zamiłowaniem do mordowania jak i pragnieniem zemsty na bogach.

Także swym wyglądem nie odbiegają zbytnio od swych czynów. Przypominają wielkie pół węże-pół kobiety o szponiastych dłoniach i z wijącym się kłębowiskiem mniejszych węży miast owłosienia głowy. Ich oczy są bardzo gadzie z pionowymi źrenicami, a w ustach czy tam paszczach mieszczą się ogromne kły pełne jadu oraz rozwidlone języki. Gorgony jako, że nie są zwykłymi kreaturami, posiadają imiona: Steno, Euriale oraz Meduza. Wszystkie trzy są długowieczne, ale tylko ta ostania wymieniona jest śmiertelna. Jednakże Meduza posiada umiejętność zamieniania w kamień swoim wzrokiem każdego na kogo spojrzy, ale ono nie działa z kolei na jej siostry ani bogów. Z kolei tylko łzy jednorożca mogą cofnąć klątwę Meduzy. Każda z nich to wyćwiczona mistrzyni danej białej broni. Euralie miota włócznią, Steno posługuje się dwoma krótkimi mieczami (jest najbardziej agresywna z sióstr i uwielbia walkę bezpośrednią), a Meduza strzela z łuku. Wszystkie trzy są wrogo nastawione do prawie wszystkich ras oraz bogów. Gorgony mają swe siedlisko w podziemiach, gdzie jest ciemno oraz wilgotno. Kiedyś mieszkały na powierzchni gdzie z mijającymi latami miały okazje uczestniczyć w wojnach by dać upust swej nienawiści, dzikości oraz agresji. Ostatecznie wycofały się do jaskiń i tuneli gdy tylko technologia się rozwinęła, a one jako wojowniczki nie mogły jej sprostać. Wiele wieków temu, gdy jedna z nich- Meduza została pozbawiona głowy przez Perseusza, dwie pozostałe gorgony ukryły ciało siostry z przeczuciem, że w przyszłości uda im się ją wskrzesić. Po wielu latach znalazł się pewien czarownik-alchemik, który jakimś sposobem wykradł tarczę bogini Ateny z głową Meduzy. Z początku mu nie ufały póki nie złożył im oferty korzystnej dla obu stron. W zamian za pewne niedostępne na powierzchni składniki potrzebne do stworzenia Kamienia Filozoficznego, wskrzesił trzecią gorgonę przy jego użyciu łącząc głowę z tarczy wraz zachowanym ciałem. W ten sposób znów były wszystkie trzy. Do czasów dzisiejszych po Katakliźmie utrzymują nadal kontakt z niespodziewanym długowiecznym sojusznikiem.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Istoty Magiczne
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo