Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieGorgony   Sro Maj 24, 2017 5:29 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 462
Zobacz profil autora Online
Gorgony


Trzy straszliwe potwory. Niegdyś piękne kobiety, które stały się ofiarami zemsty bogini Ateny. Obecnie sieją śmierć i postrach swą bezwzględnością, dzikością oraz zamiłowaniem do mordowania jak i pragnieniem zemsty na bogach.

Także swym wyglądem nie odbiegają zbytnio od swych czynów. Przypominają wielkie pół węże-pół kobiety o szponiastych dłoniach i z wijącym się kłębowiskiem mniejszych węży miast owłosienia głowy. Ich oczy są bardzo gadzie z pionowymi źrenicami, a w ustach czy tam paszczach mieszczą się ogromne kły pełne jadu oraz rozwidlone języki. Gorgony jako, że nie są zwykłymi kreaturami, posiadają imiona: Steno, Euriale oraz Meduza. Wszystkie trzy są długowieczne, ale tylko ta ostania wymieniona jest śmiertelna. Jednakże Meduza posiada umiejętność zamieniania w kamień swoim wzrokiem każdego na kogo spojrzy, ale ono nie działa z kolei na jej siostry ani bogów. Z kolei tylko łzy jednorożca mogą cofnąć klątwę Meduzy. Każda z nich to wyćwiczona mistrzyni danej białej broni. Euralie miota włócznią, Steno posługuje się dwoma krótkimi mieczami (jest najbardziej agresywna z sióstr i uwielbia walkę bezpośrednią), a Meduza strzela z łuku. Wszystkie trzy są wrogo nastawione do prawie wszystkich ras oraz bogów. Gorgony mają swe siedlisko w podziemiach, gdzie jest ciemno oraz wilgotno. Kiedyś mieszkały na powierzchni gdzie z mijającymi latami miały okazje uczestniczyć w wojnach by dać upust swej nienawiści, dzikości oraz agresji. Ostatecznie wycofały się do jaskiń i tuneli gdy tylko technologia się rozwinęła, a one jako wojowniczki nie mogły jej sprostać. Wiele wieków temu, gdy jedna z nich- Meduza została pozbawiona głowy przez Perseusza, dwie pozostałe gorgony ukryły ciało siostry z przeczuciem, że w przyszłości uda im się ją wskrzesić. Po wielu latach znalazł się pewien czarownik-alchemik, który jakimś sposobem wykradł tarczę bogini Ateny z głową Meduzy. Z początku mu nie ufały póki nie złożył im oferty korzystnej dla obu stron. W zamian za pewne niedostępne na powierzchni składniki potrzebne do stworzenia Kamienia Filozoficznego, wskrzesił trzecią gorgonę przy jego użyciu łącząc głowę z tarczy wraz zachowanym ciałem. W ten sposób znów były wszystkie trzy. Do czasów dzisiejszych po Katakliźmie utrzymują nadal kontakt z niespodziewanym długowiecznym sojusznikiem.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Biblioteka :: Nowa Ziemia bez tajemnic :: Istoty Magiczne
-
Wymiana
Wszelkie treści zawarte na forum są całkowitym wytworem administracji Crystal Empire, tudzież zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee. Wszelkie grafiki należą do prawowitych autorów, a administracja nie roszczy sobie do nich żadnych praw.
HogwartDream aegyo