Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieNieumarli   Sro Maj 24, 2017 4:37 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Nieumarli


Jak nie umarli wyglądają, wie każde dziecko. Chodzący kościotrup. Są to istoty bezmyślne, atakują każdego kto jest żywy. Co ciekawe są neutralne dla wampirów, które nie spożywają eliksiru. Prawdopodobnie nie uznają ich za żywą istotę. Nieumarli zazwyczaj przebywają w starych ruinach, których nikt nie odwiedzał przez wiele lat. Wchodząc na taką nawiedzoną ruinę, z początku nie mamy pewności czy je tam spotkamy. Przychodzimy, zwiedzamy i nic. A kiedy już chcemy odejść, oglądamy się za siebie i widzimy całą hordę nieumarłych idących w naszą stronę. Nieumarli mogą być ożywieńcami jakiegoś maga krwi, bądź istnieć samoistnie. Jak ożywają samoistnie? Do tego musi być spełniony jeden warunek. Ziemia z której wypełzną nieumarli musi być przesączona złymi czynami, śmiercią i bestialskością. Czarnoksiężnicy często ich używają do obrony swoich mrocznych sekretów. Wybierają jakieś mroczne ruiny, gdzie ożywia swoją nieumarłą armię. Oczywiście ożywieńcy nie atakują swojego pana, wiernie wykonują każdy jego rozkaz. Trzeba wiedzieć o nich coś jeszcze. Nieumarli dzielą się na 3 podgatunki. Zwykłe kościotrupy, zombie oraz lisze. Walka ze zwykłymi kościotrupami nie jest trudna, ale trzeba wiedzieć jak z nimi walczyć. Wiadomo, że zwyczajne rozpadnięcie się nie wystarczy, po kościotrup poskłada się od nowa. Trzeba połamać kości póki się jeszcze taki delikwent nie odrodził. Złamanej kości trup nie może użyć. Kościotrupy posługują się zazwyczaj narzędziami, same w sobie są słabe, więc pozbawienie ich ekwipunku też jest dobrą opcją.

Gorszymi nieumarłymi są zombie. Nie są to już puste, łyse kości a całe ciało w tym gnijąca skóra i strzępki starych ubrań. Choć nadal są bezmyślne jak kościotrupy, to ich pokonanie już do takich prostych nie należy. Pocieszenie jest takie, że występują w mniejszych grupach niż zwykłe szkieletony. Jedyny sposób na zabicie zombie to spalenie go. Zombie również używają broni, choć z racji tego, że posiadają jeszcze strzępki mięśni potrafią radzić sobie bez niej. Są jednak wyjątkowo powolne, co oczywiście można wykorzystać.
Najgorszym przypadkiem są lisze. Wyglądają jak kościotrupy z tą różnicą, że posiadają ubrania a w ich oczach jest dziwny blask. Zawsze też mają przy sobie magiczną (bądź nie) laskę. Bardzo ciężko je spotkać, a w walce są potężnym przeciwnikiem. Potrafią się posługiwać magią, i są w niej bardzo dobrzy. Jednak co najbardziej szokuje w tych stworzeniach to umiejętność myślenia. Choć nadal są wierne swojemu panu (o ile oczywiście go mają) to potrafią myśleć jak my. Nie raz zawiązują zawiłą konwersację z przeciwnikiem. Dużo osób myśli, że ożywiony lisz jest osobą z której kości go utworzono. Nieumarli nie mają nic wspólnego z prawdziwymi właścicielami ich ciał. Jak więc pokonać lisza? Tak samo jak kościotrupa, tylko, że jego pokonać będzie o wiele trudniej.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Istoty Magiczne
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo