Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieCentaury   Sro Maj 24, 2017 4:28 pm


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Centaury


Półkoń-pół człowiek. Istota od głowy do pasa posiadająca ludzkie ciało, oraz od pasa w dół końskie ciało. Mogą być różnego wzrostu, wszystko zależy skąd pochodzi. Centaur to też nie zawsze półkoń. Zdarzają się rzadsze odmiany pół saren, pół byków i innych kopytnych masywnych zwierząt. Co można powiedzieć o ich wyglądzie? Mają dość dzikie spojrzenie, przeważnie długie włosy oraz nie noszą ubrań. Są bardzo związani z naturą a już szczególnie ze zwierzyną. Zbierają się w kilkunastoosobowe stada i prowadzą koczowniczy tryb życia. Stado dobiera sobie jeden wielki las po którym nieustannie wędrują. Mają przy sobie łuki, jednak nie służą im do polowań, a do ataku. Co zrobić jak się spotka centaura? Nie masz się czego obawiać, te stworzenia są dla nas raczej neutralne. Potrafią też wykazać się miłym gestem i wskazać drogę zagubionym w lesie.

Trzeba jednak pamiętać, że jeśli są neutralne to taki stan utrzymuje się do czasu. Centaury są bardzo wyczulone na zwierzęcą krzywdę. Jeśli nakryją nas na mordowaniu, bądź krzywdzeniu zwierząt, z pewnością zaatakują. Rzecz jasna, jeśli upolujemy wiewiórkę, bo tkwimy w lesie miesiąc i mdlejemy z głodu, zrozumieją. Są to wbrew pozorom mądre stworzenia, choć niechętne do dzielenia się swoją wiedzą. Jeśli jednak wybierzemy się na polowanie dla ,,zabawy" to trzeba przygotować się długą ucieczkę jeśli chcemy ocalić życie. Co więc zrobić jeśli już im się narazimy? W walce nie ma szans. Atakują grupowo więc w pojedynkę nie da się z nimi wygrać. Atak na centaury jest tematem tabu, więc nie wiadomo czym te stworzenia atakować. Choć centaury nie są zbyt pamiętliwe, to lepiej nie zjawiać w tym samym lesie przez kilka lat jeśli ściągnęło się na siebie ich gniew.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Istoty Magiczne
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo