Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieMagiczne Przedmioty Codziennego Użytku   Sro Maj 24, 2017 2:52 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Magiczne Przedmioty


Przedmioty zasilane magią, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Jedne są dostępne wszędzie, zaś inne tylko w określonych miejscach i tylko dla wybranych osób. Większość jednak z nich jest ogólnodostępna.


Magowskaźnik
Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Niewielki mieszczący się w dłoni przedmiot o okrągłej tarczy, przypominający zegar. Na tarczy nie ma jednak podziałów godzin, ani co ważniejsze wskazówek. W momencie zabrania w dłoń pojawia się długa jedna magiczna wskazówka, koloru tatuażu właściciela.

Zastosowanie: Magowskaźnik wskazuje nam kierunki świata, takie jak Północ, Południe itd. Działa tylko w kontakcie ze skórą.

Uwagi: Mechanizm przekształcający magię użytkownika jest bardzo delikatny. Psuje się dotknięty przez kogoś w formie bestii. Istnieje również możliwość zniszczenia gdy jesteśmy pod wpływem dużych emocji.


Sejfokwiat
Dostępność: Dla każdego kto ma pieniądze

Wygląd: Przedmiot różnej wielkości przypominający pąk wykonany z metalu. Może mieć różne grawerowania, w zależności od upodobania

Zastosowanie: Do przechowywania różnorakich cennych dla nas przedmiotów. Kupując dany przedmiot jest rozchylony. Aby go zamknąć musimy włożyć do środka nasze cenne przedmioty i dać próbkę magii. Wtedy sejfokwiat się zamyka i nie sposób go otworzyć. By to zrobić właściciel musi przelać odrobinę swojej magii do przedmiotu.

Uwagi: Nie daje 100% pewności. Jeśli ktoś jest utalentowanym magiem i posiada taki sam pierwiastek co właściciel (wielkość i żywioł), przy odrobinie pracy może odblokować kwiatek.


Odbicie Serca

Dostępność: Istnieje tylko kilka egzemplarzy na świecie

Wygląd: Zwykłe owalne lusterko, którego obramowanie jest ze srebra. Posiada rączkę by móc trzymać przedmiot przed twarzą. Na rącze wygrawerowane są liście przypominające jemiołę.

Zastosowanie: Ma za zadanie pokazywać przeznaczoną patrzącemu osobę. Zamiast swojego odbicia ujrzy twarz tejże przeznaczonej osoby.

Uwagi: Choć mało kto o tym pamięta, lustro ukazuje przeznaczoną osobę, ale to postać decyduje kogo chce kochać. Lustro miało spełniać zadanie pomocy, sugestii jednak w przez stulecia nabrało znaczenie wyroczni. Co lepsze ukazana nam osoba nie koniecznie musi żyć w naszych czasach. Może od dawna być martwa, bądź też nie narodzić.


Magiczna Kula

Dostępność: W zależności o wielkości. Mniejsze ogólnodostępne, średnie to już wyższy standard, zaś największe dostępne są tylko dla firm np. ratusz, poczta.

Zastosowanie:Zwykły komunikator. Można porozumiewać się za ich pomocą. Po prostu "dzwoni się" do kogoś, kto także posiada kulę. Każda kula emituje indywidualne fale magnetyczne, dzięki temu każdy ma tylko przypisaną sobie kulę. jednak, by móc z niej korzystać, trzeba jeszcze zasilić ją odrobiną swojej magii. Tak, aby nikt nie miał do niej dostępu. Dodatkowo posiada zabezpieczenia np. linie papilarne albo siatkówka oka. Kule te, poza tymi wielkimi, mogą zmieniać kształt. Mogą służyć jako kolczyk, medalik od wisiorka czy oczko od pierścionka. Wszystko ku wygodzie użytkownika. Kula automatycznie zapamiętuje energię innej kuli.

Uwagi: Jeśli ktoś jest naprawdę dobry, jest w stanie przełamać zabezpieczenia. Kula jest bardzo odporna na zniszczenie, co nie znaczy, że nie jest niezniszczalna.


Szmata Niewidoku

Dostępność:   Bardzo trudne do zdobycia dla przeciętnego obywatela.

Wygląd: Z początku wygląda jak zwykły nieco zniszczony czasem materiał. Może mieć różne rozmiary, i kolory.

Zastosowanie: Jeśli zasili się magią to potrafi uczynić coś niewidzialnym. Aby to zrobić trzeba przykryć dany przedmiot albo siebie tym materiałem.

Uwagi: Działa tylko czasowo, przy czym nikt nie wie ile będzie działać. Jeśli schowamy się pod tym płaszczem niewidzialności to nie jesteśmy w stanie spostrzec kiedy jej czar przestanie działać. Inni będą nas widzieć, ale my możemy być dalej przekonani o tym, że nie widzi nas nikt.


Oaza czasu

Dostępność: Nie jest pewne jej istnienie

Wygląd: Choć nazwa jest myląca przedmiotem jest woda. A raczej szczególna woda, której powierzchnia jest zawsze niezmącona. Ma nieco bardziej niebieski pobłysk od normalnej wody.

Zastosowanie: Jeśli spojrzy się na taflę tej wody zamiast swojego odbicia ujrzy się przyszłość. Swoją przyszłość.

Uwagi: Oaza pokazuje obecną najbardziej prawdopodobną przyszłość. Jesteśmy kowalami własnego losu i tak naprawdę Oaza pokazuje jedną z nieskończonych opcji. Ukazuje opcję zależną od tego jakie decyzje obecnie chcemy podjąć. Rzadko się sprawdza. Jedyne co też wiadomo o tej wodzie to to, że znajduje się gdzieś na pustyni. Nie pić, bo może doprowadzić do śmierci. Nie należy też jej brać do innych pojemników i wynosić, bo traci magiczne właściwości.


Klepsydra Czasu

Dostępność: Legenda, nie wiadomo czy istnieje

Wygląd: Klepsydra wysokości przeciętnej dłoni. Wykonana ze szkła oraz jakiegoś metalu. W środku zamiast zwykłego piasku jest jakiś biały proszek.

Zastosowanie: Według legendy ma dać właścicielowi możliwość podróżowania w czasie. Właściciel ponoć mógł zmieniać czas według własnych upodobań.

Uwagi: Nie wysyła w przeszłość ani w przyszłość. Ukazuje tylko jaka była przeszłość albo jaka przyszłość MOŻE być. Właściciel zostaje przeniesiony i ma wrażenie obcowania z minionymi bądź przyszłymi czasami. W rzeczywistości jest tylko widownią, nic nie może zrobić, jest niematerialny.


Zwój Wieści

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Zwój, który się rozwija, posiada tekst który się zmienia.

Zastosowanie: Służy jako przekaźnik nowości o świecie i najważniejszych informacji. W zależności od producenta i wydawnictwa, takie informacje się ukażą. Są różne zwoje, co zwój to tematyka. Tekst może się zmieniać w zależności od producenta, są tygodniki, codzienniki i miesięczniki.

Uwagi: Oprócz zakupu zwoju trzeba też co miesiąc uiścić opłatę za wysyłanie na zwoje informacji. Ceny są różne, ale jeśli nie zapłacimy wydanie nie będzie się pojawiało.


Listonniki
Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Wygląda jak książka z tą różnicą, że w środku poza wydawnictwem nic nie jest napisane. Sprzedawane minimum po dwie sztuki.

Zastosowanie: Służy do porozumiewania się między konkretnymi osobami. Pisząc długie wypowiedzi w takim dzienniku pojawi się ona w bliźniaczym. Kupuje się przeważnie dwa, które są już magicznie powiązane. Oczywiście jest też możliwość kupienia magicznie złączonych dzienników w większej ilości, ale jest to droższe.

Uwagi: Trzeba pamiętać o regularnym naładowywaniu. Jeśli jest na skraju wyładowania a coś napiszemy istnieje możliwość, że nasza wiadomość dotrze do innej osoby.


Magiczne kolczyki

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Kolczyki mogą mieć różne wyglądy i fasony. Są to jednak kolczyki na uszy.

Zastosowanie: Przeważnie używane przez kobiety. Założone doradzają owej panience co założyć, albo jak w czym wygląda. Prawią też wiele komplementów. Taki tam babski przedmiocik.

Uwagi: Wymagają ładowania, bo mogą stać się chamskie. Oczywiście głos magicznych kolczyków słyszy tylko ten kto je nosi.


Podnożny Bagaż

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Może mieć formę skrzyń, albo walizek, w zależności od upodobania. Mają jednak po kilka par nóg. Wydają też śmieszne jęki udręki jak mają za zadanie nosić coś ciężkiego.

Zastosowanie: Pełni tą samą rolę co bagaż z tą różnicą, że właściciel nie musi go nosić. Bagaż idzie za nim sam, często pojękując czy uradzając o inne przedmioty.

Uwagi: Mimo, iż bagaż zna drogę do właściciela może się zgubić. Należy więc mieć od czasu do czasu na niego oko.


Sok ze świetlików

Dostępność: dla każdego

Wygląd: Płyn o różnych kolorach, dający silne światło. Żadne świetliki nie ucierpiały podczas produkcji.

Zastosowanie: Stosuje się jako wkład do lamp. Rzadko używa się go do przedmiotów domowego użytku.

Uwagi: Jest strasznie gęsty, więc nakłada się niewielką ilość na lampiany drut. Świeci cały czas, więc jest rzadko używany. Częściej spotkać go w kopalniach, bo jest niepalny.


Grzebień Gładkości

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Niewielki grzebyk bez rączki. Jest dość ciężki, i wykonany z metalu.

Zastosowanie: Dla kobiet posiadających trudne do opanowania włosy. Grzebyk rozczesuje idealnie włosy.

Uwagi: Czesana osoba nie może ruszać głową, inaczej włosy będą bardziej splątane niż gładkie.


Muzyczne zatyczki do uszu

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Wykonane z pianki niewielkie przedmioty. Są miękkie w dotyku, mogą być w różnych kolorach.

Zastosowanie: Włożone do ucha niwelują dźwięki z otoczenia dając muzykę do słuchania. Muzyka jest wybierana w zależności od naszego nastroju i upodobań. Szczególnie popularne u nastolatków.

Uwagi: Należy być ostrożnym, bo przechodząc pod ulicę możemy wpaść pod wóz i być staranowanym przez konie.


Ładowarka wielofunkcyjna

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Płaskie pudełko wykonane ze stali. Mogą być różne rozmiary, w zależności od potrzeb.

Zastosowanie: Do środka pudełka wkłada się magiczne wkłady a następnie zamyka. Na ładowarce ustawia się przedmiot który chce się naładować.

Uwagi: Można ładować własną magią, jest to jednak bardzo wyczerpujace. Wkłady trzeba zmieniać, a zużyte wkłady segregować.


Drogowskaz Marzeń

Dostępność: Istnieje tylko jeden egzemplarz, nikt nie wie gdzie.

Wygląd: Wygląda na pierwszy rzut oka jak każdy magowskaźnik, należący do bogacza. Łatwo go pomylić. Obudowa co ważne jest kryształowa, tarcza zaś wykonana z białego złota. Wskazówka jednak trwa cały czas. Podczas braku kontaktu ze skórą krąży w ruchu odwrotnym do wskazówek zegara.

Zastosowanie: Przedmiot zaprowadza używającego do największego pragnienia jego serca. Wskazuje mu drogę lub prowadzi do poszczególnych kroków mających do niego doprowadzić.

Uwagi: Pokazuje pragnienie serca, nie marzenia jak mówi błędna nazwa. Jeśli nie znamy sami siebie przedmiot może okazać się niebezpieczny. Przedmioty rzadko rozumieją zaprzeczenie, np. jeśli nie chcemy spotkać wielkiej żmii, przedmiot zrozumie to jako pragnienie jest spotkania, więc akurat doprowadzi nas do niej. Kryształ, z którego jest wykonany jest kruchy, jak upadnie artefakt połamie się.


Róża Tajemnic

Dostępność: Zakazane, możliwe do zdobycia tylko z nielegalnych źródeł

Wygląd: Wygląda jak zwykły sejfokwiat, tylko solidniej zbudowany. Ma nieprzyjemny zapach, który na myśl przywodzi zgniliznę.

Zastosowanie: Dla osób mających swoje mroczne sekrety jest w sam raz. Urządzenie działa tak samo jak sejfokwiat z tą różnicą, że działa na krew. Tylko krew właściciela jest w stanie go otworzyć. Jeśli właściciel umrze, żadna magia go już nie odtworzy.

Uwagi: Używanie wywiera na nas nie tyle presję, ale wspomaga nasze wszystkie obawy i negatywne uczucia. Może powodować szaleństwo u ludzi słabej woli, choć nikt nie wie dlaczego wywiera właśnie taki wpływ. Łatwo zostać nakrytym przy posiadaniu.


Latająca Wykładzina

Dostępność: Dla każdego, oczywiście jaka jakość taka cena

Wygląd: Może przybierać najróżniejsze wyglądy czy rozmiary. Wygląda jak dywan, choć materiał z którego jest wykonany jest o wiele lżejszy.

Zastosowanie: Wykładzina służy jako środek transportu. Dla każdego kto potrafi nią sterować oczywiście. Jest to dość szybki transport, gdyż podróżuje w powietrzu.

Uwagi: Wiadomo materiał może ulec zniszczeniu, dlatego trzeba mądrze rozpatrzyć trasę. Jest to też niestabilny środek transportu, nie powinno się siadać na brzegach, ani na rogach, bo tam magia działa najsłabiej. Trzeba też pilnować poziomu energii.


Szklany Pył


Dostępność: Dla każdego

Wygląd:Może posiadać różny kolor, w zależności od upodobań. Pyłek jest konsystencji mąki a w dotyku lekko wilgotnawy. Połyskuje się w słońcu.

Zastosowanie: Do teleportacji. Garstkę pyłku posypujemy na lustro myśląc o lustrze w innym pomieszczeniu. Pyłek stwarza z lustra portal przez który jeśli przejdziemy znajdziemy się w lustrze o którym myśleliśmy.

Uwagi: Możemy się przenieść do lustra tylko takiego które już widzieliśmy. Oba lustra muszą być w odpowiednich rozmiarach. Trzeba też pamiętać, że nie do wszystkich luster możemy się przenieść. Niektóre lustra mają ramy antywłamaniowe, bądź są zablokowane magią. Jeśli jednak pomimo ostrzeżeń zdecydujemy się przejść przez jakieś lustro, które nie spełnia wymagań konsekwencje są nieprzyjemne, zostaniemy przeniesieni do losowego lustra z naszej pamięci.


Rama Antywłamaniowa

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Rama może być wykonana z każdego materiału, to nasz wybór jaki wybierzemy. Obramowuje nasze lustro.

Zastosowanie: Uniemożliwia teleportację do naszego lustra. Z naszego lustra jest już to możliwe.

Uwagi: Jeśli chcemy dać możliwość teleportacji do nas konkretnym osobom wystarczy napisać ich imiona białą kredą na obramowaniu. Warto też napisać swoje imię..


Magiczne Kuchenne Noże

Dostępność: Dla każdego w różnej cenie i jakości

Wygląd: Wyglądają jak zwykłe kuchenne noże, widelce czy łyżki. Mogą być też w formie wałka bądź innych kuchennych przyborów.

Zastosowanie: Służą do pomocy w kuchni. Oczywiście każde narzędzie pełni inną funkcję. Łyżka miesza, nóż kroi itd. Najbardziej spotykane w restauracjach.

Uwagi: Nie posiadają wyznacznika czasowego, więc narzędzia będą wykonywać pracę tak długo aż się ich nie zatrzyma. Trzeba pilnować by nie wyrządziły szkód.


Głośnobook

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Jest w formie sztywnej zakładki do książki. Nie jest jednak wykonane z papieru a z materiału.

Zastosowanie: Wystarczy wsadzić do książki by wybrany przez nas lektor zaczął czytać nam opowieść. Głównie uwielbiane przez dzieci.

Uwagi: Choć obsługa jest prosta, właściele często się w niej głubią. Zakładkę wsadzamy pomiędzy takie strony do jakich chcemy ,,doczytać". Jeśli chcemy całą książkę to wsadzamy na koniec.


Samo napełniające się wiadro

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Metalowe wiadro wyglądające bardzo niepozornie. Szczególnie przy zakupie.

Zastosowanie: Wiadro jest źródłem nieprzebranych ilości wody. Jest niezbędne do kąpieli, kiedy to chcemy napełnić wannę wodą. Wystarczy przechylić wiaderko, a woda leci leci leci i leci. Wystarczy z powrotem naprostować przedmiot by nie leciało więcej.

Uwagi: Wiadro należy podłączyć do źródła wody, np do wielkiego jeziora. Połączenie odbywa się poprzez napełnienie wiadra wodą z danego źródła. Trzeba mieć zgodę miasta na podłączenie, i jak można się spodziewać za każdy litr się płaci. Trzymać z daleka od dzieci, chyba, że chce się mieć basen w domu...


Biżuteria antydeszczowa

Dostępność: dla każdego

Wygląd: Wygląda jak branzoletka, ale zawsze wykonana jest z metalu.

Zastosowanie: Zakłada się ją tylko podczas deszczu. Roztacza nad nosicielem tarczę która uniemożliwa zmoknięcie.

Uwagi: Nie chroni mimo wszystko nogawek, które i tak zmokną. Nie nosić w słoneczne dni, grozi popsuciem.


Chmoroszybowinik

Dostępność: Można z niego korzystać, ale na zakup własnego stać tylko bogaczy.

Wygląd: Wygląda jak platforma umieszczona na chmurze. Czasem są siedzenia, czasem ich nie ma. Wszystko zależy od danego Chmuroszybownika.

Zastosowanie: Służy jako transport do dalekich podróży. Jest dość szybki, a lot jest przyjemny.

Uwagi: Nie ma zadaszenia, więc wszystkie efekty pogodowe są odczuwalne na skórze. Może też zwiać nam bagaż, bądź nakrycie głowy. Ma barierki, ale i tak należy mieć szczególne oko na dzieci.


Klejnik Przepotrzebny

Dostępność: dostępny dla każdego

Wygląd: Wygląda jak giętki kawałek szkła. Zazwyczaj występuje w formie małego zwoju.

Zastosowanie: wystarczy uciąć kawałek Klejnika i przyłożyć do danej powierzchni. Wystarczy nasączyć go odrobinę magią by skleić.

Uwagi: Nie używać do klejenia wozów i innych konstrukcji transportowych.. Trzeba też uważać by nie skleić siebie samego.


Poszukiwacz Pogody

Dostępność: Rzadko dostępny dla przeciętnych obywateli.

Wygląd: Płytka przypominająca wyglądem dachówkę.

Zastosowanie: Za pomocą latającego stworzenia wysyła się Poszukiwacza ponad linię chmur. Urządzenie przewiduje pogodę na następny dzień. Zmienia kolory w zależności od tego jaka pogoda może wystąpić. Są też inne wersje czasowe.

Uwagi: Łatwy do stuknięcia, nie może też być wystawiony na nadmierne promienie słoneczne.


Brzytwiarka

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Zwykłe ostrze bez rączki do trzymania.

Zastosowanie: Strzyże i goli wybraną część ciała. Szczególnie uwielbiany przez panów.


Worek bez dna

Dostępność: dla każdego

Wygląd: Worek, do którego wsadzimy rękę to odkryjemy, że nie ma dna.

Zastosowanie: Głównie dla podróżników, wystarczy wrzucić dowolną ilość rzeczy by zaoszczędzić miejsce.

Uwagi: Choć oszczędza się miejsce, to ciężar przedmiotów się nie likwiduje. Nie należy napełniać zbyt wieloma rzeczami, bo możemy go nie unieść.


Dyktopióro

Dostępność: Dla każdego

Wygląd: Pióro, dostępne w różnych kolorach

Zastosowanie: Dyktując coś, pióro je zapisze. Jest idealne do dyktowania różnych listów, bądź innych ważnych wypowiedzi.

Uwagi: Należy dyktować wyraźnie, bo pióro zapisuje wszystko idealnie ze słuchu. Wszystkie przejęzyczenia też wypisze. Tak samo trzeba wiedzieć co się chce napisać, bo pióro nie kreśli wcześniej napisanego tekstu.

 
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Panoptikum
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo