Share |  Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
#1PisanieRegulamin Ogólny   Pon Kwi 24, 2017 12:38 am


avatar
Administracja
Head admin
Join date : 24/04/2017
Liczba postów : 486
Zobacz profil autora
Regulamin


Rejestrując się, akceptujesz regulamin. Nakazane jest, by każdy użytkownik przestrzegał panujących tu zasad. Należy także złożyć podpis, po przeczytaniu regulaminu. Za każde złamanie danego punktu regulaminu użytkownik dostaje ostrzeżenie.
Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z przestrzegania treści w nim zawartych. Obowiązek taki ma każdy bez wyjątków, włącznie z Administracją. Nie zapomnij o istnieniu szczegółowych regulaminów:



§1. Tematyka forum dotyczy klimatów fantasy. Forum przeznaczone jest dla osób 16+. Każdy pisze na forum na własną odpowiedzialność.

§2. Avatar (tudzież emblemat) musi być schludny i przedstawiać Waszą postać. Nie może rozciągać forum; jego obowiązkowe wymiary to: 250x400 px. Natomiast podpisy należy brać ze wzorów, które znajdziecie tutaj. Avatar musi być w klimacie fantasy digital, nie może być zdjęciem czy też foto-manipulacją, mangą lub anime (mamy tu na myśli wielkie oczy oraz wielki biust) gdyż anime zachowane w klimatach fantasy może być, jak również prostym rysunkiem składającym się z kresek.

§3. Imię postaci, czyli nazwa użytkownika, może składać się z: imienia, nazwiska (jeśli takowe posiada) albo pseudonimu. Nazwy typu Jan888, Aga_87, MaRiusZeK będą natychmiastowo usuwane.

§4. Niedozwolone jest posiadanie kilku postaci na jednym koncie. Można posiadać maksymalnie dwa konta, na większą ilość należy uzyskać zgodę Administracji, jednak trzeba dbać o wszystkie konta w taki sam sposób. Rozumie się przez to aktywność na wszystkich kontach, przy jej braku konto może zostać najpierw przerzucone do nieaktywnych, a póniej postać staje się postacią niezależną i nie ma możliwości jej odzyskania.

§5. Na forum każdy z Graczy ma obowiązek okazywać szacunek innym. Zabrania się wszczynania burd, konfliktów oraz ogólnie pojętych gównoburz. Administracja ma obowiązek zatrzymać obie strony i ewentualnie pełnić rolę mediatora.
Użytkownicy zaś bezwzględnie mają przenieść swoją kłótnie na prywatne komunikatory jednym słowem-„Nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe”.

§6. Na forum obowiązuje zakaz rozpowszechniania wszelakich treści rasistowskich, faszystowskich, kazirodztwa, zoofilii, nekrofilii oraz wszystkich innych uwłaczających dumie i godności człowieka i uznawanych za karalne lub niemoralne.

§7. Zakaz reklamowania innych for poza określonym tematem.

§8. Niewolno przywłaszczać sobie czyjejś pracy bez zgody autora.

§9. Wątki oraz posty mogą zostać przeniesione lub usunięte jeśli nie będą pasowały do działu, jeśli Gracze chcą założyć nowy temat muszą poprosić Administrację o założenie takowego, nie dotyczy to jednak "meblowania" miejsca zamieszkania, obrazki jednak w celu utrzymania spójności forum muszą być w wersji digitalowej.

§10. Jeżeli koniecznie pragniesz kogoś skrytykować, pamiętaj, aby była to konstruktywna krytyka. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale w granicach zdrowego rozsądku.

§11. Zabrania się używania ukrycia na forum. Zaniża to statystyki, a moderatorzy i tak was widzą.

§12. Świat przedstawiony na forum należy do Administracji. Bez jej zgody nie można kopiować ani powielać zawartych tu treści zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 z późn. zmian.), natomiast grafiki pojawiające się na forum należą do ich twórców i Administracja nie rości sobie do nich żadnych praw, służą celom informacyjnym i/lub dekoracyjnym, którzy stworzyli dane elementy, styl forum również należy do ich autorów, podobnie jak stopka umieszczona na dole strony. Nie można powielać ich bez zgody.

Regulamin rozgrywki oraz tworzenia postaci

§1.1. Zanim rozpocznie się grę, należy zapoznać się z regulaminem ogólnym. Następnie należy stworzyć Kartę Postaci według wzoru podanego w odpowiednim dziale. Gdy KP zostanie zaakceptowana, należy napisać prośbę o założenie mieszkania, domu, firmy - jakiejkolwiek nieruchomości (w przeznaczonym do tego temacie). Należy także uzupełnić wszystkie pola profilu. Tylko z zaakceptowaną kartą postaci można grać na fabule. Czas na stworzenie Karty Postaci wynosi dwa tygodnie.

§1.2. Czas na akceptację Kart Postaci wynosi minimum 5 dni, maksymalnie 8 dni.

§1.3. Minimalny wiek dla postaci wynosi 10 lat, natomiast maksymalny 7000 tysięcy lat.

§1.4. Każdy z Graczy, po otrzymaniu Akceptacji, ma obowiązek napisać wiadomość  do Głównego Mistrza Gry lub Mistrza Gry prywatną wiadomość o tytule Ingerencja Losu, po czym wypisać na co wyraża na fabule zgodę, a na co jej nie udziela. Jeśli Gracz tego nie zrobi, Ingerencja Losu będzie ingerować w każdej strefie życia postaci, bez względu na to, czy się to Graczowi podoba czy też nie. Informacja taka zostanie tylko i wyłącznie do informacji dla GMG oraz MG.

§2. Nie można zabijać postaci drugiego Gracza bez zgody jego lub Administracji, chyba, że ryzyko śmierci zostało określone przez Mistrza Gry na sesji/evencie/misji, wtedy Gracz musi się liczyć z taką możliwością.

§3. Zabronione jest character copy czyli zabronione jest tworzenie postaci kanonicznych z mang, anime, filmów, książek oraz osób rzeczywistych. Wyobraźnia to coś pięknego - warto z niej korzystać. Należy dostosować postać do realiów panujących na forum.

§4. Jeśli dana postać nie darzy szczególną sympatią innej postaci, należy pamiętać, że to tylko relacje między postaciami. Nie bierzemy do siebie fabuły. Pamiętajmy o oddzielaniu fabuły od życia realnego.

§5. Nad używaniem magii, formy bestii, formy crinos oraz formy gatos oraz ursignae musi czuwać MG. Również podczas wszelkich walk lub sytuacji, na którą mogłyby zareagować NPC (np. urządzenie rzezi pośrodku miasta).

§6. Mistrz Gry może pojawić się na fabule Gracza bez Jego zgody jeśli występuje podstawa fabularna (np. wizyta ważnej osoby, opisywanie stanu zdrowia postaci itd.), wprowadzać NPC w miejscach publicznych.

§7. Postać nie może korzystać z wiedzy Gracza. Zabrania się wszelkich odmian power gamingu lub meta gamingu. Należy odgrywać postać zgodnie z tym co jest napisane w KP, jednak wiadomo, że z czasem może się to zmienić.

§8. Konta nieaktywne przez 3 miesiące będą usuwane.

§9. Regulamin forum może w każdej chwili ulec zmianie, a taka informacja pojawi się w odpowiednim do tego dziale.

§10. Po wstawieniu KP należy podpisać regulamin w odpowiednim do tego temacie. Bez tego, Karta Postaci nie zostanie zaakceptowana.

Chatbox

§1. Na Chatboxie obowiązuje kultura.

§2. Chatbox nie służy do rozpisywania fabuły oraz odgrywania postaci.

§3. Nie wolno zamieszczać na Chatboxie linków do innych for oraz ich reklamować.

§4. Należy korzystać z domyślnej czcionki.

§5.Należy wstawiać krótkie linki, które nie rozciągają Chatboxa. Zabrania się wstawiać obrazków, które go rozciągają.

§6. Regulamin obowiązuje od dzisiaj [16.03.2015] do następnej zmiany, jeśli takowa zostanie wprowadzona.

System Ostrzeżeń

§1. Forumowe:

1-nic
2-nic
3-ban 24h
4-ban 48h
5-ban na 7 dni
6-definitywny ban

§2. Chatbox:

1-ban na 1h
2-ban na 12 h
3-ban na 24h
4-ban na 48 h
5-ban na 7 dni
6-definitywny ban

§3. Ostrzeżenia forumowe oraz na Chatbox równoważą się ze sobą.

Pamiętajcie! Forum to tylko gra, nie bierzcie wszystkiego do siebie. Mamy się dobrze bawić i na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie.

Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Crystal Empire :: 

Administracja

najważniejsze informacje

 :: Zbiór Zasad
-
Wymiana
Opisy przedstawiające uniwersum świata zostały stworzone przez Administrację Crystal Empire oraz Użytkowników pomagających przy tworzeniu forum na podstawie pomysłów własnych oraz inspiracji różnymi źródłami, zabrania się ich kopiowania. Stronę graficznąforum wykonała Przyczajona Grafika z grupy Monochrome Layouts z pomocą kodów własnych lub w inspiracji kodami znalezionych w różnych miejscach. Za pomoc dziękujemy Moe - Yuriee.
HogwartDream aegyo